16-10-2018 17:35
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Statut
· Aktualności
· Milongi
· Galeria zdjęć
· Lekcje
· Artykuły
· Kategorie newsów
· Mapa - gdzie można nas znaleźć
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
· Strona archiwalna
· Forum Miłośników Tanga Argentyńskiego
Przetłumacz stronę

- About Us
- Announcements
- Classes
- Milongas
- Contact Us

- Ankündigungen

Experimental by
Google translate

15 lipca 1900 roku urodził się Enrique Cadicamo
Stowarzyszenie

Enrique Cadicamo (15.07.1900-3.12.1999)
poeta, pisarz, dramaturg.

Do jego słów pisali muzykę najwięksi kompozytorzy tang:
Juan D'Arienzo ("Si la llegaran a ver"), Augustin Barbi ("Nunca tuvo novio"), Julio De Caro ("Un dilema"), Charlo ("Ave de paso"), Angel D'Agostino ("Tres esquinas"), Francisco Canaro ("Otro amor ha de llegar"), Juan Carlos Cobian ("Nostalgias"), Robert Firpo ("Aquellas farras"), Pedro Laurenz ("Berretín"), Anibal Troilo ("Garua"), Osvaldo Pugliese ("Igual que una sombra"), Gerardo Matos Rodriguez, tak, ten od "La cumparsity" ("Che papusa, oi!"), Eduardo Pereyra ("Madame Ivonne"). 
W poniższym wideo możemy posłuchać tanga "Garua" w wyjątkowym wykonaniu: śpiewa wielki Roberto Goyeneche, pseudonim Polaco, na bandoneonie gra wielki Astor Piazzolla. Słowa napisane przez wielkiego Enrique Cadicamo można znaleźć w zakładce "Artykuły", "Tango - Słowa", którą utworzyłam, gdy Joasia napisała, że zawsze chciałaby móc czytać teksty tang, których słucha!Tak więc poezja, muzyka, śpiew i to jest powód, żeby posłuchać tego utworu przynajmniej trzy razy! 

11 lipca 1914 roku urodził się Anibal Troilo

Anibal Troilo (11.07.1914-18.05.1975) muzyk, bandoneonista, bandlider, kompozytor obchodziłby 
11 lipca urodziny.
Images: atroilo.gif

Do najwybitniejszych jego kompozycji należą:

"Toda mi vida",

"Barrio de tango",

"Pa' que bailen los muchachos",

"Garúa",

"María",

"Sur",

"Romance de barrio",

"Che, bandoneón",

"Discepolín",

"Responso",

"Patio mío",
"Una canción",
"La cantina",
"Con mi perro",
"Desencuentro

"La última curda"

Z jego orkiestrą śpiewali najwięksi śpiewacy w historii tanga jak Francisco Fiorentino, Alberto Marino, Floreal Ruiz, Edmundo Rivero, Jorge Casal, Raúl Berón, Roberto RufinoElba Berón, Tito Reyes, Nelly Vázquez, Roberto Goyeneche
Wśród pianistów byli:
Orlando Goñi, José Basso, Carlos Figari, Osvaldo Manzi, Osvaldo Berlinghieri.

Po spektaklu "Maria de Buenos Aires"
Koncerty

Spektakl wizualnie i muzycznie wspaniały, ale ciekawe byłyby i inne opinie. Wystarczy się zalogować i napisać komentarz. Zapraszamy!
Poniżej parę fotek, a strona czeka na Wasze zdjęcia.

Propozycja dla amatorów fotografii
Stowarzyszenie

W  naszej galerii od czasu, kiedy prowadzę stronę naszego stowarzyszenia pojawiają się zdjęcia, a także filmiki pokazujące różne wydarzenia, a nawet zwykłe milongi. Pytanie – dlaczego? Pamięć jest ulotna, a tym sposobem możemy zatrzymać chwile, jakże często przyjemne. Najczęściej są to nasze dokonania, Hali i Krzysztofa, ale ostatnio np. Beaty. Widzę czasami, że inni uczestnicy sięgają także po aparaty. Mam więc taką propozycję – jeżeli ktoś z Was chciałby, aby jego zdjęcia wzbogaciły naszą galerię, może je przysłać na któryś z adresów podanych w zakładce Kontakt. Nie ukrywam, że wolałabym, żeby nie były to wielkie pliki, a obrazy zmniejszone do rozdzielczości powiedzmy 800x600 czy 1000x800, a autor zostałby uwieczniony w opisie zdjęcia.

Dziś nadarza się dobra okazja – niezwykły spektakl „Maria de Buenos Aires” i może warto spojrzeć nań różnymi obiektywami?

Pozdrawiam i czekam

Spoiwa Kultury
Wydarzenia

W ramach Festiwalu Spoiwa Kultury wydarzenie dla nas, obecność obowiązkowa! A wejście jest bezpłatne!
TEATRO DI CAPUA [Rosja] - "Maria di Buenos Aires" - operita z muzyką Astora Piazzolli, libretto Horacio Ferrer 
w sobotę 9 lipca 23:00 - scena na Dużym Dziedzińcu Zamku


 
TEATRO DI CAPUA (ROSJA) - informacje z internetu o zespole:

Grupa zaliczana do najbardziej interesujących zjawisk współczesnej rosyjskiej sceny alternatywnej. Jej twórca i reżyser Juliano di Capua, Włoch, znany jest m.in. z brawurowych interpretacji klasyki
(nagrodzony m.in. Złotą Maską za „Oedipus rex” w 2003).
Spektakl „Maria di Buenos Aires” z udziałem argentyńskiej pieśniarki Gabrieli Bergallo, określany jako „inżynieryjne tango-misterium”,
to zaskakująca, awangardowa teatralna interpretacja słynnej „tango-opery” Astora Piazzolli. W 2010 zdobył Total Theater Awards: Best Physical and Visual Production i Theater Matters Awards: Best Production na Festiwalu w Edynburgu, rok wcześniej otrzymał dwie nominacje (“najlepszy spektakl” i “najlepsza aktorka”) na festiwalu Golden Mask w Moskwie.
"Maria de Buenos Aires" to opowieść o narodzinach i śmierci Marii, z której ducha wkrótce narodzi się druga Maria. Historia jest skomplikowana, nawet sam Piazzolla sugerował, że do końca nie wie, o co w niej chodzi, więc nie martwmy się, jeżeli też jej nie zrozumiemy, natomiast nacieszajmy oczy niezwykłym widowiskiem, a dusze poruszającą muzyką, jak pieśń ducha Marii do okolicznych drzew i kominów, chór psychoanalityków, "Milonga de la anunciacion", czy czysto instrumentalna "Fuga y misterio". Premiera operity odbyła się 8 maja 1968 w Buenos Aires. Jak pisze Maria Susana Azzi w książce "Le Grand Tango. Życie i muzyka Astora Piazzolli" wystawienie tego dzieła niemal nie doprowadziło kompozytora do bankructwa. Sam Piazzolla wyłożył ponad 11tys $, sprzedał samochód i zaciągnął pożyczkę, ale jak powiedział: "Lepiej polec na Maria de Buenos Aires, niż zarobić na jakimś śmieciu".
Milonga 5 lipca 2011 w Secesja Cafe w galerii
MilongiZdjęcia w galerii!
Milonga 5 lipca 2011 w Secesja Cafe
Milongi
We wtorek 5 lipca w Secesja Cafe następna szalona milonga - tym razem muzykę przygotowuję Joanna. Nie będzie to samo nuevo, a DJ Joanna sądzi, że będziemy się dobrze bawić. A to przecież tylko od nas zależy. Zapraszamy!
MilMilongas
StowarzyszenieProszę zerknąć, jak pięknie prezentuje się nasza milonga
w Secesja Cafe na argentyńskich prestiżowych stronach poświęconych tangu:
http://www.todotango.com/Spanish/la_pasion/Milongas/

http://milmilongas.com/mil_ficha.php?id=20

Filmiki i zdjęcia są często zmieniane, więc można czasami zobaczyć siebie.
Nazwa portalu - TysiącMilong zobowiazuje, więc klikając na Busqueda por ciudades można zobaczyć milongi na całym świecie, prawie już kompletny harmonogram milong w Polsce, no i oczywiście milongi w Szczecinie z czwartkową Milongą pod Orłami!  
4 lipca 1992 odszedł Astor Piazzolla
Wydarzenia


W dziewiętnastą rocznicę odejścia Astora Piazzolli w wykonaniu jego i jego Kwintetu "Adios Nonino', utwór, który skomponował w bólu po śmierci swojego ojca w 1959r. Uczmy się słuchać i interpretować w tańcu utwory człowieka, który zrewolucjonizował tango.


Wywiad w telewizji Pomerania
Stowarzyszenie29 czerwca wieczorem w telewizji Pomerania jako reprezentant naszego stowarzyszenia wystąpił na żywo Krzysztof. Program nazywa się „Galaktyka Pomerania". Jest parokrotnie powtarzany w ciągu doby, osiągalny np. w sieci kablowej UPC, ale także na stronie internetowej www.pomerania.tv
Wywiad w telewizji Pomerania 3 czerwca 2011
Stowarzyszenie

3 czerwca po południu w telewizji Pomerania,
w programie "Galaktyka Pomerania", wystąpił na żywo prezes Stowarzyszenia Adam.  Program 
nagrywany był w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie. Adam mówił o tangu, jego początkach i jego niepowtarzalnym klimacie.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Partnerzy

Grafika sklepów internetowych

Wygenerowano w sekund: 0.03 2,832,969 Unikalnych wizyt