23-04-2019 06:58
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Statut
· Aktualności
· Milongi
· Galeria zdjęć
· Lekcje
· Artykuły
· Kategorie newsów
· Mapa - gdzie można nas znaleźć
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
· Strona archiwalna
· Forum Miłośników Tanga Argentyńskiego
Przetłumacz stronę

- About Us
- Announcements
- Classes
- Milongas
- Contact Us

- Ankündigungen

Experimental by
Google translate

X Międzynarodowy Festiwal Tanga w Berlinie
Wydarzenia

Bal otwarcia X Międzynarodowego Festiwalu Tanga w berlińskim Czerwonym Ratuszu z udziałem Quarteto Esteban Morgado oraz pokazami par tangowych Pablo Rodríguez y Noelia Hurtado oraz Adrian Veredice y Alejandra Hobert
Natomiast  w niedzielę bal w Volksbuhne z
grającym na żywo Stazo Mayor Sexteto,  legendarnym Alberto Podesta
oraz
Aureliano Tango Club 

Wernisaż Martty Węg
Wydarzenia
Martta Węg w Open Gallery
Wydarzenia

15 maja w Galerii Sztuki Open Gallery na Końskim Kieracie 17/1 w Szczecinie otwarta została autorska wystawa malarstwa Martty Węg „Podróż z tangiem w tle” Mieliśmy okazję poznać tę znakomitą malarkę i miłośniczkę tanga argentyńskiego 2 lata temu i cieszymy się z możliwości ponownego spotkania. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, naprawdę warto. Zdjęcia z wernisażu już w naszej galerii

Tangowy weekend
Imprezy

Od ostatniego piątku do niedzieli (7-9 maja), dzięki Joannie i Krzysztofowi gościliśmy w Szczecinie argentyńsko – hiszpańską parę tancerzy Armando Orzuza i Nurię Martinez. Niezależnie od warsztatów mogliśmy brać udział w trzech milongach z udziałem tej mistrzowskiej pary. Zaprezentowane w sobotę i niedzielę pokazy wywołały gorący aplauz wszystkich tangueros,  przygotowana przez Armando muzyka na piątkową milongę pozwoliła się poczuć jak w Buenos Aires, a Sala Kominkowa 13 Muz wydaje się wprost stworzona do tańczenia tanga. Gorące podziękowania dla Doroty, Adriana i Eli za obecność na sobotniej imprezie.

Bogaty program szczecińskiej tangowej wiosny
Wydarzenia

 

 • W środę 28 kwietnia Dorota i Adrian sprawili nam prawdziwą ucztę tangową koncertem i milongą z muzyką na żywo z udziałem  prawdopodobnie najliczniejszej  ulicznej (Musicos Callejeros) orkiestry tangowej z Buenos Aires - Orquesta Típica Ciudad Baigón. W gościnnych salach DK Słowianin grał dla nas 12- osobowy zespół. Trzeba młodym muzykom pogratulować świeżości, zaangażowania i tej iskry, która powoduje, że każdy utwór nie tylko da się, ale wręcz trzeba zatańczyć. Wielkie brawa dla muzyków i organizatorów.

  Images: IMG_4037-1 zz.JPG

  I ważna informacja, którą będziemy zresztą przypominać: wrócą do nas w przyszłym roku! Szersza informacja o zespole pojawi się w rozdziale Imprezy
  . Zdjęcia z koncertu w galerii.

 

 • W dniach 7-9 maja Joanna i Krzysztof organizują Weekend Tangowy, na który zaprosili do Szczecina parę Armando Oruza i Nurię Martinez. Armando (Argentyńczyk) i Nuria (Hiszpanka), mieszkający obecnie we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych, przeprowadzą warsztaty z tanga estilo del centro (milonguero)  oraz tango walca w sobotę i niedzielę, oraz dadzą pokaz tanga na uroczystej Milondze Kwiatowej w sobotę 08.05. (Sala Kominkowa Klubu 13 Muz). Szczegóły na stronie tango studio: http://tango-studio.pl/news.php

 

 • W dniach 20 – 24 maja w Berlinie będzie trwał X Międzynarodowy Festiwal Tanga. Serdecznie zachęcamy do udziału w zajęciach no i we wspaniałych balach tangowych, które odbywać się będą codziennie w okresie trwania festiwalu. Szczegóły na stronie festiwalu: http://www.tangofestivalberlin.de

 

 • W dniach 2-6 czerwca Wojtek organizuje Rejs Tangowy po Zalewie Szczecińskim na trasie Nowe Warpno – Podgrodzie – Ueckermunde – Świnoujście – Podgrodzie – Nowe Warpno. Zajęcia prowadzić będą znani Andrea Riedel i Uwe Retter oraz Joanna i Krzysztof Gołębieccy. Szczegóły na stronie http://tango-studio.pl/news.php

 

 • Mamy już zapowiedzi od organizatorów wznowienia milong na świeżym powietrzu. Informacje pojawią się w rozdziale Milongi.

 

 • 15 czerwca na Zamku Książąt Pomorskich zagra Gotan Project jeden z trzech koncertów w Polsce!!!

 

 

 

 

Drodzy Tangowicze!
Stowarzyszenie

Walne Zebranie naszego Stowarzyszenia wybrało nowy Zarząd w następującym składzie:

Adam Bechler – prezes

Krzysztof Ratajski – sekretarz

Kinga Matusiak – skarbnik

Sylwia Drozdowska – członek Zarządu

Nowy zarząd za najważniejsze zadanie uznał integrację środowiska tangowego w Szczecinie, czyli sprawę poruszaną przez nas wszystkich na każdej tangowej imprezie jak również we wszystkich rozmowach towarzyskich. Mamy dobrze ukształtowane środowisko ludzi kochających tango i chcących je bezstresowo jak najczęściej tańczyć. Mamy dwie dobre szkoły uczące jak to robić i organizujące coraz lepsze tangowe imprezy: koncerty, milongi, warsztaty. Mamy kontakty z zaprzyjaźnionymi i pobliskimi ośrodkami tangowymi jak Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Warszawa jak również łatwo osiągalny Berlin, tę europejska stolicę tanga. A czego nam brakuje? Współpracy i wzajemnego zrozumienia! Chcielibyśmy jako Stowarzyszenie wypełnić tę lukę. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, nagromadziły się uprzedzenia i wzajemne pretensje, których nie da się zlikwidować natychmiast. Ale obiecujemy, że będziemy cierpliwi. Nie prowadzimy jako Stowarzyszenie działalności gospodarczej, a więc nie mamy własnych interesów. Liczymy na aktywną współpracę obu szkół tangowych, nasza strona oraz nasza baza członkowska jest do Waszej dyspozycji, tak zresztą jak dla wszystkich miłośników tanga.

Dotychczasowe milongi będą się odbywać w dalszym ciągu, może czasami zmieni się organizator, ale dla tańczących nie powinno to być żadnym problemem. Stronę internetową zaczęliśmy już dostosowywać do realizacji naszego głównego, integracyjnego celu. Prosimy o jej częste odwiedzanie, postaramy się aby strona ta stała się kompendium wiedzy o szczecińskim tangu.

Chcielibyśmy na naszych łamach serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju tanga w Szczecinie, obu szkołom, osobom, które działały w poprzednich Zarządach Stowarzyszenia i pomagały im w pracy. Będziemy nadal korzystać z Waszego doświadczenia.

Koncert zespołu "Ciudad Baigon Orchestra"
Imprezy
28 kwietnia, godz. 20:00 w Domu Kultury "Słowianin", Szczecin, ul. Józefa Korzeniowskiego 2 odbędzie się koncert światowej sławy zespołu "Ciudad Baigon Orquesta" z Buenos Aires. 12 młodych muzyków po raz pierwszy zagra w Polsce, właśnie w Szczecinie.

Koncert jest połączony z milongą do muzyki na żywo. Wstęp 50 PLN (w przedsprzedaży). Bilety do nabycia bezpośrednio u organizatorów (Dorota i Adrian Grygier) lub w dniu koncertu w DK "Słowianin" w cenia 70.00 PLN.

Szczegółówe informacje pod numerami telefonów:
+48 501 009 976
+48 600 350 535
Serdecznie zapraszamy
Milongi planowane w lipcu i sierpniu
Milongi
W okresie wakacyjnym zapraszamy na milongi:

- w Małej Scenie ul. Wojska Polskiego 64 (przy Placu Sprzymierzonych) we wtorki w godz. 19-22. Wstęp wolny

- w hotelu Focus  ul.Małopolska 23 (przy Wałach Chrobrego) w niedziele w godz. 19.00-22.30. Wstęp wolny

- w restauracji "Chata" pl. Hołdu Pruskiego 8 w środy w godz. 19.40-23.00. Wstęp wolny
Warsztaty w Bydgoszczy z Constantinem Ruger & Sidse Helene Hasle
WarsztatyDrodzy tangueros !

Informujemy, że 30 - 31 stycznia 2010 r. odbędą się warsztaty
z mistrzowską parą tanga nuevo
Constantinem Ruger (Niemcy) i Sidse Helene Hasle (Dania).

oraz

Wielki Biało - Czarny Bal Tangowy z Constantinem i Sidse !!!
30 stycznia 2010 r.

Szczegóły na temat warsztatów oraz balu tangowego
Sylwester Tangowy 2009
Wydarzenia

III. TANGOWY SYLWESTER 2009/2010
SSTA "LIBERTANGO" i Ogród Dendrologiczny Przelewice

Zaprasza na III. Tangowy Sylwester 2009/2010 A.D. w przepięknym Pałacu w PrzelewicachCzytaj więcej...


Aktualizacje:
2009-12-06: informacje na temat trunków i śniadania
Milonga wtorkowa 24.11
MilongiW najbliższy wtorek 24.11 milonga jest wyjątkowo przeniesiona z Małej Sceny do Zamku do restauracji Na Kuncu Korytarza. Od wtorku gościmy u nas parę argentyńską Alejandro Larenas i Marisol Morales, która będzie prowadzić warsztaty w trakcie zbliżającego się fastiwalu Tiempo Para Tango.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy od godz. 19 do 22.
Wstęp wolny
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Partnerzy

Grafika sklepów internetowych

Wygenerowano w sekund: 0.04 3,106,689 Unikalnych wizyt