Wydrukuj tę stronę
niedziela, 21 sierpień 2022 15:17

Filtry osmoza - idealny wybór do miejsca pracy i do domu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Filtry osmoza Filtry osmoza pixabay

Mówi się ostatnio bardzo dużo o tym, by woda była czysta i bogata w mikroskładniki, które nazywa się również minerałami. Jednak wiele osób zdaje sobie sprawę o nieczystości wody płynącej w kranie, dlatego decyduje się właśnie na to, by kupować wodę w sklepach.

A co, jeśli jest możliwość picia krystalicznie czystej wody prosto z kranu? Jest to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy i świetnie działa na ekologie naszej planety.

Jak to zrobić? Wystarczy zainwestować w filtry odwróconej osmozy, które idealnie oczyszczą wodę z bakterii i napełnią ją mikroelementami, będącymi niezbędnym składnikiem wody, dzięki której utrzymujemy nasz organizm w zdrowiu i dobrej kondycji.

Filtry osmoza – jak działają i gdzie się nadają?

Każdy kto posiada własną działalność i zatrudnia ludzi dobrze wie, że często problemem jest, by zapewnić wodę, gdyż trzeba jeździć do sklepu i kupować tą w butelkach. Jest to niemały wydatek, dlatego warto jest się zastanowić nad alternatywami, które pozwolą zaoszczędzić nieco pieniędzy. O jakich alternatywach mowa?

 Filtry osmoza, lub inaczej: filtry odwróconej osmozy. Czyszczą one wodę w kilku etapach ( w zależności od konkretnego modelu), dzięki czemu do kranu trafia już czysta i zdatna do picia woda. Wszystko jest oparte o innowacyjne technologie, które najpierw oczyszczają wodę ze wszelkich drobnoustrojów i bakterii, a następnie specjalna wkładka jonizująca i mineralizująca napełnia tę wodę właśnie tymi niezbędnymi elementami, bez których picie wody mijałoby się niemalże z celem. Filtry osmoza są więc idealnym rozwiązaniem w firmach, na magazynach i w biurach, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić na kupowaniu butelek wody mineralnej.

Firmy swoją drogą, jednak to właśnie do domu zazwyczaj kupuje się tego typu filtry. Jeśli chcesz dobrze zadbać o rodzinę, a jednocześnie zrezygnować z wody butelkowanej (która swoją drogą nie zawsze jest tak dobra), to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie zainwestowanie w filtry osmozy. W zależności od modelu etapów filtrowania i mineralizowania może być nawet do siedmiu. Wszystko będzie więc zależne od tego, jakiego filtra będziesz potrzebować.

Ile kosztuje i jak zamontować filtr odwróconej osmozy?

Wszystkie elementy filtru znajdują się na orurowaniu bezpośrednio przed wylotem w kranie. Wszystko jest oczywiście zabudowane i widoczne są jedynie elementy pod zlewem. Montaż nie należy oczywiście do banalnych, dlatego najlepiej jest zatrudnić hydraulika, który zna się na rzeczy, lub jeśli ma się doświadczenie w tej materii, spróbować założyć ten filtr samemu. Jeśli chodzi o cenę, to trzeba pamiętać, że wszystko będzie zależało od modelu i ilości filtrów. RO3 RO5 itd, czyli Riverseosmosis, to liczba filtrów w zestawie, dlatego też trzeba zwrócić na to uwagę. Wszystkie sprawdzają się bardzo dobrze, jednak trzeba pamiętać, że im gorszej jakości woda znajduje się w rurach domowych, tym więcej filtracji będzie potrzebować, by być krystalicznie czysta.

Dlatego też zawsze można się skonsultować ze specjalistami z naszego sklepu, którzy doradzą, jaki rodzaj filtru odwróconej osmozy wybrać. Jeśli chodzi o cenę, to nie są to drogie produkty, patrząc na to, ile można dzięki nim zaoszczędzić. Zaczynają się od 430 zł, w wariancie pięciostopniowym, natomiast najdroższym zestawem będzie zestaw filtrów sześciostopniowych z mineralizatorem, pompą wspomagającą oraz stylowym kranikiem. Warto więc odwiedzić nasz sklep i zobaczyć, jakie produkty posiadamy.