piątek, 27 styczeń 2023 18:43

Irygatory do zębów idealne do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
irygator dentystyczny irygator dentystyczny Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dbać o zęby można na wiele sposobów. Na pewno regularnie je szczotkując, a także systematycznie odwiedzając stomatologa. Warto poza szczoteczką do zębów mieć w domu również irygator. Czym jest to urządzenie i jakie ma funkcje?

 

Czym jest irygator dentystyczny?

Profesjonalne irygatory do zębów to urządzenia wspomagające pielęgnację jamy ustnej. Skutecznie uzupełniają działanie szczoteczek i nici dentystycznych. Bezpiecznie usuwają bakterie z kieszeni poddziąsłowych, szczelin międzyzębowych, a także innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Irygatory usuwają wszelkie drobnoustroje przy pomocy silnego strumienia wody. I tak naprawdę tylko tyle potrzebują do działania.

Irygator idealny do mycia zębów i masażu dziąseł

Irygator służy do higieny jamy ustnej. W związku z tym skutecznie doczyszcza płytkę nazębną, a także przestrzenie międzyzębowe. Maksymalne ciśnienie wody wydobywającej się z urządzenia przyczynia się jednocześnie do masażu dziąseł. Tym prostym sposobem można więc zadbać nie tylko o wygląd uzębienia, ale również o stan swoich dziąseł. Choć dziś irygator jest nowością, coraz więcej słyszy się na temat tego urządzenia i niewątpliwie warto je poznać, a tym bardziej stosować każdego dnia.

Jak strumień wody wpływa na zęby i dziąsła?

Irygator bez względu na pojemność zbiornika, bardzo korzystnie wpływa na zęby i dziąsła. Do prawidłowego działania potrzebuje jedynie dostępu do wody, najlepiej ciepłej. Ta pod ciśnieniem skutecznie usuwa zanieczyszczenia zalegające między zębami i przy dziąsłach. Takim działaniem wykazuje się sama woda, bez zbędnych środków. Może z powodzeniem zastąpić nici dentystyczne. Pojemność zbiornika nie ma tu znaczenia, ale na pewno moc strumienia wody. Tak więc wybierając irygator, trzeba zwrócić uwagę na ten parametr, bo regulacja ciśnienia wody ma znaczenie. Warto mieć irygator bezprzewodowy, który będzie można stosować w różnych miejscach bez ograniczeń. Warto dodać, że urządzenie to nadaje się również do wrażliwych dziąseł. Przy jego użyciu możliwa jest też prawidłowa pielęgnacja aparatu ortodontycznego.

Irygator bezprzewodowy, który wystrzeliwuje strumień wody z dużą siłą, to urządzenie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Trzeba tylko uważnie przyjrzeć się jego parametrom i wybrać model odpowiadający indywidualnym potrzebom. Na stronie estetic-dent-sklep.pl można znaleźć urządzenie, które zapewni doskonały masaż dziąseł oraz skutecznie usunie resztki pokarmu wraz z bakteriami i innymi zanieczyszczeniami.