piątek, 03 luty 2023 12:55

Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
szafy bhp szafy bhp Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

Jasno skonstruowane przepisy mają zapewnić maksymalną ochroną i komfort pracy tak by wszyscy pracownicy oraz szefostwo mogli wykonywać swoje obowiązki zgodnie z przyjętymi normami. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy! 

 • BHP — szafy ubraniowe BHP 
 • Pojemne szafy ubraniowe — szafki BHP dostosowane do potrzeb konsumenta
 • Szafka pracownicza BHP — co powinna zawierać szafa BHP?
 • Szafa ubraniowa BHP — wysoka jakość i trwałość produktów

BHP — szafy ubraniowe BHP 

Właściwe zastosowanie się do wymogów bezpieczeństwa i higieny pracy to jeden z najważniejszych elementów, który kontrolowany jest przez osoby zajmujące się wewnętrznymi audytami, jak i w niektórych przypadkach nadzorowany przez sanepid, czyli Państwową Inspekcję Sanitarną. Istotnymi punktami mogą okazać się tutaj właściwie przygotowane stanowiska pracy. Oznacza to, że chociażby biurka, krzesła i stanowiska komputerowe powinny być dostosowane do pracownika, by zapewnić jak najlepszą ergonomię pracy. 

Co więcej, tego typu kontrole zwracają również szczególną uwagę na takie aspekty, jak odpowiednie zabezpieczenie okablowań i innych niebezpiecznych elementów, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu pracownika, odpowiedni czas pracy, który przewiduje wyliczone przerwy w trakcie zmiany, jak i stosowne przerwy między zaplanowanymi dniami pracy. 

Ogromną rolę odgrywają również szafki pracownicze. Dlaczego? Przede wszystkim wiele punktów usługowych stosuje podczas pracy ubrania robocze. Te często są podkreśleniem brandu marki lub stanowią elementy odzieży ochronnej w przypadku pracy np. przy żywności, z pacjentami lub klientkami poddającymi się zabiegom upiększającym. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w każdym z tych przypadków istotne jest wdrożenie właściwej szafy BHP. Szafki ubraniowe metalowe powinny być podzielone na odzież roboczą i odzież brudną. Jakie szafki wybrać i co zrobić by spełniały wszystkie założone normy?

Pojemne szafy ubraniowe — szafki BHP dostosowane do potrzeb konsumenta

Prawda jest taka, że to ile szafek ma się pojawić w danym zakładzie, które pomieszczenia mają być wyposażone w szafy BHP, uzależnione jest od rodzaju świadczonych usług. W wielu punktach konieczne będzie wykorzystanie szaf, które składować będą odzież brudną. Z tą można uznać np. odzież prywatną pracownika, kurtki, obuwie codzienne, które nie powinno mieć styczności ze sterylnymi warunkami panującymi w zakładzie. Analogicznie wyposażenie pomieszczeń socjalnych powinno zawierać szafy przeznaczone do typowej odzieży roboczej, co wyeliminuje kontakt brudnych ubrań pracowniczych z roboczymi koszulkami, fartuszkami itp. 

Szafki z blach stalowych mogą być wyposażeniem nie tylko szatni, czy pomieszczenia pracowniczego. To również idealna opcja do składowania zapasowej odzieży w magazynie firmowym lub wyposażenie pomieszczenia, w którym wymagane jest noszenie specjalistycznych fartuchów, czepków itp. 

Szafka pracownicza BHP — co powinna zawierać szafa BHP?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na potrzeby pracownika oraz pracodawcy. Wnętrze proponowanych szaf dla pracowników może być zróżnicowane i dopasowane w pełni do systemu pracy i ilości przechowywanych ubrań. W przypadku szaf, przygotowanych dla zatrudnionych osób, które ustawione są w szatni, przygotowane zostały modele wyposażone w zamek. Dzięki temu pracownik może w szafie zostawić wszystkie swoje rzeczy osobiste, w tym telefon, dokumenty, odzież prywatną, a następnie zamknąć ją na klucz, który będzie mieć podczas zmiany przy sobie. To zapewni mu zachowanie pełnego bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Co więcej, istotnym elementem może okazać się wbudowana ławeczka. Ta zapewni pracownikowi wygodę podczas przebierania się. Na szczególną uwagę zasługują również wnętrza szaf. Te mogą zawierać jedną lub kilka półek, być wzbogacone o specjalny drążek i wieszak, który umożliwi swobodne umieszczenie odzienia w środku. W zależności od preferencji oraz przygotowanego miejsca szafy proponowane są w wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Należy mieć jednak na uwadze, że każde ze skrzydeł zamykane jest oddzielnie, co oznacza, że propozycja może być skierowana do dwóch niezależnych sobie osób. 

Szafa ubraniowa BHP — wysoka jakość i trwałość produktów 

Wszystkie szafy bhp dostępne na stronie internetowej przygotowane zostały z wysokiej jakości blachy stalowej. Dodatkowo podczas produkcji zastosowano antykorozyjne powłoki lakiernicze, co zapewnia im trwałość i wieloletnie użytkowanie bez konieczności zmian lub renowacji. 

Proponowane szafki na ubrania i odzież zmienna sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach pracowniczych. Z powodzeniem można je wykorzystać również na siłowniach, halach sportowych, szatanich szkolnych, basenach i aquaparkach i wielu innych punktach, gdzie wymagana jest zmiana ubrania.

 • Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?
  Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak oszczędzać na swoich zakupach w sklepie internetowym Media Markt? Cóż, istnieje kilka sposobów, ale jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych jest wykorzystanie kodów rabatowych. W tym artykule omówimy dokładnie, jak możesz wykorzystać kody rabatowe, aby zaoszczędzić na swoich zakupach online w sklepie Media Markt.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 18:31
 • Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?
  Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?

  Styl wnętrza jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na atmosferę i charakter pomieszczenia. Wykorzystanie swojego ulubionego stylu podczas aranżacji wnętrz może pomóc nam w stworzeniu miejsca, które będzie oryginalne i w którym będziemy czuć się komfortowo. 

  Written on czwartek, 30 marzec 2023 13:04
 • Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?
  Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?

  Kupowanie prezentów dla dzieci może być trudne, szczególnie gdy nie jesteśmy rodzicami i nie wiemy, co lubią najmłodsi. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na najlepsze prezenty dla dzieci, które z pewnością sprawią im radość i zapewnią długie godziny zabawy.

  Written on środa, 29 marzec 2023 18:21
 • Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?
  Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?

  Balkon pełen kwiatów, ozdobiony eleganckimi meblami tarasowymi, to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko wygląda doskonale, ale też spełnia funkcje praktyczne. Pomaga w organizowaniu przyjęć, w samotnym spędzaniu czasu na łonie natury albo w spokojnej rozmowie z osobą bliską. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia balkonu stają się zawsze płytki, które będą dobrze odpowiadać jego potrzebom. Jakim zatem i jakiego rodzaju płytki wybrać?

  Written on wtorek, 28 marzec 2023 12:44
 • Materac miękki z pianką visco memory
  Materac miękki z pianką visco memory

  Kupując materac chcemy aby był wygodny i trwały. Materace obecnie są dostępne na różnorodnych konstrukcjach sprężynowych, piankowych czy lateksowych. Dobór konstrukcji materaca to połowa sukcesu. Drugą bardzo istotną kwestią jest twardość materaca czyli jak będzie wykończony i jakie da ostateczne odczucia.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?
  Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

  Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42
 • Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?
  Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?

  Lekarz endokrynolog to aktualnie coraz częściej odwiedzany przez Polaków specjalista. Niestety nadal duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty leczenia endokrynologicznego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:37