piątek, 03 luty 2023 12:55

Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
szafy bhp szafy bhp Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

Jasno skonstruowane przepisy mają zapewnić maksymalną ochroną i komfort pracy tak by wszyscy pracownicy oraz szefostwo mogli wykonywać swoje obowiązki zgodnie z przyjętymi normami. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy! 

 • BHP — szafy ubraniowe BHP 
 • Pojemne szafy ubraniowe — szafki BHP dostosowane do potrzeb konsumenta
 • Szafka pracownicza BHP — co powinna zawierać szafa BHP?
 • Szafa ubraniowa BHP — wysoka jakość i trwałość produktów

BHP — szafy ubraniowe BHP 

Właściwe zastosowanie się do wymogów bezpieczeństwa i higieny pracy to jeden z najważniejszych elementów, który kontrolowany jest przez osoby zajmujące się wewnętrznymi audytami, jak i w niektórych przypadkach nadzorowany przez sanepid, czyli Państwową Inspekcję Sanitarną. Istotnymi punktami mogą okazać się tutaj właściwie przygotowane stanowiska pracy. Oznacza to, że chociażby biurka, krzesła i stanowiska komputerowe powinny być dostosowane do pracownika, by zapewnić jak najlepszą ergonomię pracy. 

Co więcej, tego typu kontrole zwracają również szczególną uwagę na takie aspekty, jak odpowiednie zabezpieczenie okablowań i innych niebezpiecznych elementów, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu pracownika, odpowiedni czas pracy, który przewiduje wyliczone przerwy w trakcie zmiany, jak i stosowne przerwy między zaplanowanymi dniami pracy. 

Ogromną rolę odgrywają również szafki pracownicze. Dlaczego? Przede wszystkim wiele punktów usługowych stosuje podczas pracy ubrania robocze. Te często są podkreśleniem brandu marki lub stanowią elementy odzieży ochronnej w przypadku pracy np. przy żywności, z pacjentami lub klientkami poddającymi się zabiegom upiększającym. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w każdym z tych przypadków istotne jest wdrożenie właściwej szafy BHP. Szafki ubraniowe metalowe powinny być podzielone na odzież roboczą i odzież brudną. Jakie szafki wybrać i co zrobić by spełniały wszystkie założone normy?

Pojemne szafy ubraniowe — szafki BHP dostosowane do potrzeb konsumenta

Prawda jest taka, że to ile szafek ma się pojawić w danym zakładzie, które pomieszczenia mają być wyposażone w szafy BHP, uzależnione jest od rodzaju świadczonych usług. W wielu punktach konieczne będzie wykorzystanie szaf, które składować będą odzież brudną. Z tą można uznać np. odzież prywatną pracownika, kurtki, obuwie codzienne, które nie powinno mieć styczności ze sterylnymi warunkami panującymi w zakładzie. Analogicznie wyposażenie pomieszczeń socjalnych powinno zawierać szafy przeznaczone do typowej odzieży roboczej, co wyeliminuje kontakt brudnych ubrań pracowniczych z roboczymi koszulkami, fartuszkami itp. 

Szafki z blach stalowych mogą być wyposażeniem nie tylko szatni, czy pomieszczenia pracowniczego. To również idealna opcja do składowania zapasowej odzieży w magazynie firmowym lub wyposażenie pomieszczenia, w którym wymagane jest noszenie specjalistycznych fartuchów, czepków itp. 

Szafka pracownicza BHP — co powinna zawierać szafa BHP?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na potrzeby pracownika oraz pracodawcy. Wnętrze proponowanych szaf dla pracowników może być zróżnicowane i dopasowane w pełni do systemu pracy i ilości przechowywanych ubrań. W przypadku szaf, przygotowanych dla zatrudnionych osób, które ustawione są w szatni, przygotowane zostały modele wyposażone w zamek. Dzięki temu pracownik może w szafie zostawić wszystkie swoje rzeczy osobiste, w tym telefon, dokumenty, odzież prywatną, a następnie zamknąć ją na klucz, który będzie mieć podczas zmiany przy sobie. To zapewni mu zachowanie pełnego bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Co więcej, istotnym elementem może okazać się wbudowana ławeczka. Ta zapewni pracownikowi wygodę podczas przebierania się. Na szczególną uwagę zasługują również wnętrza szaf. Te mogą zawierać jedną lub kilka półek, być wzbogacone o specjalny drążek i wieszak, który umożliwi swobodne umieszczenie odzienia w środku. W zależności od preferencji oraz przygotowanego miejsca szafy proponowane są w wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Należy mieć jednak na uwadze, że każde ze skrzydeł zamykane jest oddzielnie, co oznacza, że propozycja może być skierowana do dwóch niezależnych sobie osób. 

Szafa ubraniowa BHP — wysoka jakość i trwałość produktów 

Wszystkie szafy bhp dostępne na stronie internetowej przygotowane zostały z wysokiej jakości blachy stalowej. Dodatkowo podczas produkcji zastosowano antykorozyjne powłoki lakiernicze, co zapewnia im trwałość i wieloletnie użytkowanie bez konieczności zmian lub renowacji. 

Proponowane szafki na ubrania i odzież zmienna sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach pracowniczych. Z powodzeniem można je wykorzystać również na siłowniach, halach sportowych, szatanich szkolnych, basenach i aquaparkach i wielu innych punktach, gdzie wymagana jest zmiana ubrania.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54