Czego się dowiesz:
- Jakie wnioski przedstawiła obrona w sądzie w Koszalinie?
- Jaki jest charakter wyroku zaproponowanego dla Aleksandry T. i Krzysztofa I.?
- Jakie działania podjęła sędzia Monika Rutkowska-Żebryk w sprawie?
- Kiedy ma zostać ogłoszony wyrok dla Aleksandry T. i Krzysztofa I.?
- Jakie czynniki miały wpływ na decyzję sądu o wydaniu wyroku bez przeprowadzania postępowania dowodowego?
Postulaty obrony i prokuratury
Adw. Marcin Cuber, obrońca Aleksandry T., wnioskował o karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności dla swojej klientki, zaliczając okres aresztu tymczasowego na poczet kary oraz zwolnienie z kosztów sądowych. Z kolei aplikantka adwokacka Olga Suruda, reprezentująca Krzysztofa I., zaproponowała karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych po 30 zł każda. Obrończyni wnioskowała również o publikację wyroku na tablicy ogłoszeń sądu na okres dwóch tygodni oraz zwolnienie oskarżonego z kosztów procesowych.
Decyzja sądu
Sędzia Monika Rutkowska-Żebryk, przewodnicząca rozprawie, po rozpatrzeniu wniosków i zgody prokuratora, zdecydowała o przychyleniu się do nich bez przeprowadzania dodatkowego postępowania dowodowego. Uznała, że okoliczności czynów oraz kwalifikacja prawna są jasne i nie budzą wątpliwości. Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony w najbliższy piątek.
Decyzja Sądu Rejonowego w Koszalinie o wydaniu wyroku skazującego bez dodatkowego postępowania dowodowego pokazuje, że w ocenie sądu przyznane kary są adekwatne do stopnia winy oskarżonych i wystarczające do osiągnięcia celów postępowania. Wyrok ma zostać wydany pod koniec tygodnia.
źródło: gs24.pl