środa, 26 czerwiec 2024 08:21

Sąd w Koszalinie wyda wyrok bez postępowania dowodowego dla Aleksandry T. i Krzysztofa I.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przyśpieszony wyrok sądowy Przyśpieszony wyrok sądowy Fot: pixabay

W Sądzie Rejonowym w Koszalinie zapadły wnioski o wyrok skazujący dla Aleksandry T. i Krzysztofa I., którzy przyznali się do zarzucanych im czynów. Oboje oskarżeni zdecydowali się na dobrowolne poddanie się karze, co pozwoliło na wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy dowodowej.

Czego się dowiesz:

  • Jakie wnioski przedstawiła obrona w sądzie w Koszalinie?
  • Jaki jest charakter wyroku zaproponowanego dla Aleksandry T. i Krzysztofa I.?
  • Jakie działania podjęła sędzia Monika Rutkowska-Żebryk w sprawie?
  • Kiedy ma zostać ogłoszony wyrok dla Aleksandry T. i Krzysztofa I.?
  • Jakie czynniki miały wpływ na decyzję sądu o wydaniu wyroku bez przeprowadzania postępowania dowodowego?

Postulaty obrony i prokuratury

Adw. Marcin Cuber, obrońca Aleksandry T., wnioskował o karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności dla swojej klientki, zaliczając okres aresztu tymczasowego na poczet kary oraz zwolnienie z kosztów sądowych. Z kolei aplikantka adwokacka Olga Suruda, reprezentująca Krzysztofa I., zaproponowała karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych po 30 zł każda. Obrończyni wnioskowała również o publikację wyroku na tablicy ogłoszeń sądu na okres dwóch tygodni oraz zwolnienie oskarżonego z kosztów procesowych.

Decyzja sądu

Sędzia Monika Rutkowska-Żebryk, przewodnicząca rozprawie, po rozpatrzeniu wniosków i zgody prokuratora, zdecydowała o przychyleniu się do nich bez przeprowadzania dodatkowego postępowania dowodowego. Uznała, że okoliczności czynów oraz kwalifikacja prawna są jasne i nie budzą wątpliwości. Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony w najbliższy piątek.

Decyzja Sądu Rejonowego w Koszalinie o wydaniu wyroku skazującego bez dodatkowego postępowania dowodowego pokazuje, że w ocenie sądu przyznane kary są adekwatne do stopnia winy oskarżonych i wystarczające do osiągnięcia celów postępowania. Wyrok ma zostać wydany pod koniec tygodnia.

źródło: gs24.pl