piątek, 28 czerwiec 2024 14:40

Samolot LOT do Szczecina zawrócił do Warszawy z powodu burz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Samolot LOT do Szczecina zawrócił do Warszawy Samolot LOT do Szczecina zawrócił do Warszawy Fot: pixabay

Rejs PLL LOT z Warszawy do Szczecina musiał zawrócić z powodu intensywnych burz nad Polską. Samolot, który wystartował z lotniska Okęcie, nie był w stanie kontynuować lotu i wrócił do stolicy, stawiając pasażerów i załogę przed trudną sytuacją.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego samolot LOT z Warszawy do Szczecina musiał zawrócić?
  • Jakie działania podjęto, aby ominąć strefę burz?
  • Co powiedział Krzysztof Moczulski na temat sytuacji?
  • Jakie były skutki burz w innych regionach Polski?

Nieudana próba dotarcia do Szczecina

Samolot, który miał wylądować w Szczecinie-Goleniowie, rozpoczął lot o 19:35. Po starcie z Warszawy i przelot nad Koninem oraz Gnieznem, maszyna zaczęła obniżać pułap w okolicach Drawska Pomorskiego. Pilot próbował ominąć strefę burz, wykonując okrążenia nad Rymaniem, a następnie w rejonie Kołobrzegu. Mimo starań, warunki pogodowe zmusiły załogę do zmiany kursu i powrotu do Warszawy.

Komunikat rzecznika i sytuacja pogodowa

Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT, w rozmowie z Interią wyjaśnił, że decyzja o powrocie była podyktowana bezpieczeństwem pasażerów i załogi. Wskazał, że kontynuacja lotu lub jego przełożenie na piątek zależeć będzie od dalszych warunków atmosferycznych. Lądowanie w Warszawie odbyło się bezpiecznie o godzinie 22:00.

Pogodowe perturbacje w Polsce

Tego dnia burze przeszły przez wiele regionów Polski, powodując liczne szkody. Strażacy interweniowali w setkach przypadków, a IMGW określiło intensywność deszczu jako "nawałnicę o charakterze klęski żywiołowej". Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce w województwie łódzkim, gdzie zanotowano najwięcej zgłoszeń.

Zdarzenie to podkreśla wyzwania, przed którymi stają przewoźnicy lotniczy oraz pasażerowie w obliczu ekstremalnych warunków pogodowych. Bezpieczeństwo pozostało priorytetem, a decyzja o powrocie do Warszawy była jedynym rozsądnym wyborem w danej sytuacji.

źróło: Interia.pl