czwartek, 22 czerwiec 2023 16:23

Czym charakteryzują się profesjonalne taśmy LED?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
taśmy LED taśmy LED mat.prasowe

Wraz z rosnącą popularnością oświetlenia LED i rozwojem technologicznym zaczęło powstawać coraz więcej rozwiązań w tej dziedzinie. Obecnie technologia ta wykorzystywana jest niemal wszędzie – zarówno jako źródło światła, jak i dekoracja wnętrz. Szerokie zastosowanie taśm LED sprawiło, że konieczne stało się wprowadzenie na rynek różnych jej rodzajów, sprawdzających się w odmiennych okolicznościach. Do czego służą profesjonalne taśmy LED i co wyróżnia je od ich zwykłych odpowiedników?

 

Profesjonalne vs ekonomiczne taśmy LED

Podstawową różnicą między profesjonalnymi a ekonomicznymi taśmami LED jest rodzaj diod zastosowanych w ich konstrukcji. Do budowy pierwszych z nich stosuje się diody o dłuższej żywotności, charakteryzują się one również nieco lepszą jakością od tańszych wersji. Są produkowane z najwyższej klasy komponentów, dzięki czemu posłużą użytkownikowi dłużej. Z tego też powodu cieszą się dużą popularnością w miejscach, gdzie pasek LED musi być bardziej wytrzymały

Do produkcji taśm ekonomicznych wykorzystuje się zwykle cienką, pojedynczą warstwę miedzi. Takie rozwiązanie sprawdzi się w zaciszu domowym, jednak nie nada się jako oświetlenie bardziej wymagających miejsc. Paski profesjonalne zbudowane są z podwójnego albo nawet potrójnego podłoża, co przekłada się na lepsze odprowadzanie ciepła z diody i wpływa na żywotność diod.

Którą taśmę wybrać?

Wybór zależy od oczekiwań wobec taśmy LED oraz indywidualnych potrzeb. Jeżeli zależy nam na dekoracji pokoju, paski sprawdzą się doskonale w tej roli – charakteryzują się optymalną mocą, nie nagrzewają się, a jednocześnie zapewniają doskonałe wrażenia wizualne. Jeżeli chcesz postawić na oświetlenie użytkowe to  profesjonalne rozwiązanie będzie doskonałym wyborem. Świetnie sprawdzi się do tego taśma LED WS2811. Jest wytrzymała i daje więcej światła, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako główne oświetlenie pomieszczenia. Niezależnie od tego czy wybór padnie na taśmę białą, RGB czy RGBW masz pewność, że barwa będzie doskonale oddawana.

Wybór odpowiedniej taśmy LED może być trudny, dlatego też przed jej zakupem warto sprawdzić parametry, którymi się cechuje. Produkty, bez względu na preferencje, są świetnym rozwiązaniem do każdej przestrzeni. Z tego powodu z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto chce nadać przestrzeni ciekawego klimatu.