piątek, 27 maj 2022 16:08

Zakup mieszkania za gotówkę - dlaczego warto?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
skup nieruchomości warszawa skup nieruchomości warszawa www.freepik.com

Kupno mieszkania za gotówkę staje się coraz rzadszym zjawiskiem, zwłaszcza kiedy rosnące ceny nieruchomości nie są adekwatne do wzrostu wynagrodzeń.

Średnia cena sprzedaży mieszkania w stanie deweloperskim z rynku pierwotnego w większych miastach w Polsce wynosi obecnie od 5400 do nawet 7000 zł za 1 metr kwadratowy, co utrudnia nawet najbardziej skrupulatnie oszczędzającym zebranie wystarczającej ilości gotówki na zakup własnego lokum. Zdecydowana większość kupujących finansuje swój zakup, korzystając z kredytu hipotecznego na pokrycie kosztów.

Jeśli jednak posiadasz odpowiednią sumę pieniędzy na koncie bankowym, zakup mieszkania za gotówkę może wydawać się sprytnym posunięciem finansowym, które niesie ze sobą wiele zalet. Jest to nie tylko bezpieczne ulokowanie kapitału przynoszące zyski w dłuższej perspektywie czasowej, ale również sposób na uniknięcie wielu trudności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Oto pozostałe zalety kupna mieszkania za gotówkę, które warto wziąć pod uwagę:

Nabywcy domów za gotówkę są często bardziej atrakcyjni dla sprzedających niż kredytobiorcy

Jeśli rynek nieruchomości jest konkurencyjny, bycie kupującym za gotówkę może dać Ci przewagę nad innymi, którzy planują sfinansowanie zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego.

Sprzedający często wolą współpracować z kupującymi gotówką, ponieważ nie muszą się martwić, że finansowanie kupującego przepadnie w ostatniej chwili, co może się zdarzyć w przypadku kredytów hipotecznych, jeśli kupujący nie jest w stanie uzyskać zgody. Dodatkowo, ponieważ transakcje wyłącznie gotówkowe zazwyczaj odbywają się szybciej, sprzedawcy, którzy są chętni do szybkiego zamknięcia inwestycji, mogą być bardziej skłonni do negocjacji ceny z kupującym gotówką niż z kredytobiorcą posiadającym kredyt hipoteczny.

Zobacz też: https://transakcja24h.pl/skup-nieruchomosci-warszawa/

Brak spłat kredytu hipotecznego, odsetek i innych opłat

Brak miesięcznej raty kredytu, zwłaszcza przy wciąż rosnących stopach procentowych to całkiem spora zaleta. Płacenie gotówką oznacza pominięcie procesu hipotecznego i wszystkich związanych z nim kosztów, w tym oprocentowania lub ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Odchodzą wszelkie koszty bankowe, czyli m.in. sporządzenie operatu szacunkowego, prowizja, marża i wiele innych dodatkowych opłat, które ponoszą kredytobiorcy. Zaoszczędzisz także czas, ponieważ nie będziesz musiał zajmować się wszystkimi formalnościami i obowiązkami administracyjnymi, które wiążą się z ubieganiem się o kredyt hipoteczny.

Decydując się na długoterminowe zobowiązanie, którego spłata zajmie Ci 20 lub 30 lat, musisz przygotować się również na to, że przez ten czas zmianie może ulec nie tylko stopa procentowa, ale również Twoja sytuacja finansowa, spowodowana chorobą lub utratą pracy.

Polowanie na mieszkanie w okazyjnej cenie

Klienci dysponujący gotówką mogą znacznie łatwiej upolować okazje na rynku nieruchomości, ponieważ mają możliwość szybkiego ustalenia ostatecznej ceny ze sprzedającym i sfinalizowania transakcji. Nie muszą czekać na decyzję banku, stąd często udaje im się kupić naprawdę atrakcyjne mieszkania w świetnej cenie.

Szybkie zamknięcie transakcji

Proces  sfinalizowania transakcji przy zakupie nieruchomości z kredytem hipotecznym może zająć ponad miesiąc. Natomiast kupując mieszkanie za gotówkę, można zamknąć cały proces w ciągu tygodnia lub dwóch. Czas ten obejmuje wtedy jedynie skompletowanie dokumentów przez sprzedającego i przygotowanie aktu notarialnego. Kiedy nie ubiegasz się o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, nie musisz czekać na zatwierdzenie, poręczenie i jego przetworzenie przez bank, co znacznie skraca czas oczekiwania na zamknięcie transakcji.

Może Cię również zainteresować: https://transakcja24h.pl/skup-zadluzonych-mieszkan/

Mieszkanie należy tylko do Ciebie

Kiedy jesteś właścicielem mieszkania, nie musisz się martwić, że je stracisz. Spokój świadomości, że zawsze będziesz miał dach nad głową, może być jedną z największych i najbardziej znaczących korzyści płynących z zakupu nieruchomości za gotówkę.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54