piątek, 27 maj 2022 18:08

Od kiedy suchy basen dla dziecka?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
suchy basen suchy basen pixabay

Suche baseny to coraz bardziej popularna atrakcja dla dzieci. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że baseny zapewniają możliwość kreatywnej zabawy, wspierają rozwój naszych dzieci, a także pozwalają na upust nadmiaru energii. Wielu rodziców zastanawia się jednak nad tym, od kiedy mogą wprowadzić tego typu atrakcję dla swojego dziecka.

 

Suchy basen a wiek dziecka

Właściwie z suchych basenów z kulkami mogą korzystać nawet dzieci w wieku niemowlęcym. Miękki basen z kolorowymi piłeczkami będzie sporą atrakcją dla siedmio- czy ośmiomiesięcznego malucha. Suche baseny, dzięki swojej konstrukcji zapewniają naszym pociechom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Miękkie materiały użyte do produkcji basenów nie są toksyczne, a w razie upadku nie powodują urazów. Kulki wypełniające suche baseny tworzone są w rozmiarach, które uniemożliwiają maluchom włożenie ich do ust. Oczywiście pomimo zastosowania tego typu zabezpieczeń, zabawa tak małego dziecka powinna każdorazowo odbywać się pod nadzorem i opieką osoby dorosłej. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wybór odpowiedniego basenu, który swoim rozmiarem i ilością kulek będzie dopasowany do wieku dziecka. W przypadku maluszków poniżej roku najlepiej zdecydować się na niewielki basen i wypełnić go barwnymi piłeczkami do około 25% jego wysokości. Przy decyzji o zakupie suchego basenu dla najmłodszych dużą wskazówką jest stopień rozwoju naszego dziecka. Maluch, który potrafi już samodzielnie trzymać pion oraz siadać z pewnością będzie świetnie się bawił w morzu różnokolorowych piłeczek. Wspaniałą informacją jest natomiast to, że nie ma absolutnie żadnej górnej granicy wieku. Suchy basen, z uwagi na możliwość organizacji zabaw o zróżnicowanym poziomie trudności, to atrakcja, która przyciąga także pięcio- czy sześciolatków (a nawet starsze dzieci). Z pewnością jest to zabawka, która posłuży Twoim dzieciom na dłużej. Jedną z firm, która posiada szeroki wybór basenów dziecięcych jest Tuppi. Suche baseny z kulkami Tuppi to marzenie niejednego dziecka, a nawet dorosłego!

Zalety posiadania suchych basenów

Suche baseny to miejsce, gdzie dzieci mogą spożytkować swoją energię. Tego typu atrakcje zapewniają dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również znacząco wspierają ich rozwój. Początkowo maluchy uczą się chwytać, rzucać itp. Na dalszym etapie rozwoju uczą się na przykład rozróżniania kolorów. Barwne piłki mogą też posłużyć jako wspomaganie w nauce liczenia. Dokupienie dodatkowych elementów (na przykład bramek) może jeszcze bardziej urozmaicić zabawę. Warto również wspomnieć, że suchy basen, pozbawiony wypełnienia w postaci kolorowych piłeczek, może stanowić swego rodzaju bezpieczny kojec dla najmłodszych dzieci, z którego same nie zdołają się wydostać.

 • Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście
  Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście

  Lato coraz bliżej, a ty wciąż zastanawiasz się, jak urozmaicić dziecku wakacje? Rodzinne wyjazdy to zaledwie część okresu wakacyjnego, w pozostałym czasie większość dzieci zostaje w domu. Starsze mogą bez problemu zająć się sobą, ale młodsze pociechy wymagają uwagi i opieki. Jeśli dodasz do tego moc atrakcji, z pewnością na długo zapamiętają te wakacje. To dlatego półkolonie w mieście cieszą się tak dużą popularnością. Na czym polegają? Sprawdź!

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39