piątek, 27 maj 2022 18:08

Od kiedy suchy basen dla dziecka?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
suchy basen suchy basen pixabay

Suche baseny to coraz bardziej popularna atrakcja dla dzieci. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że baseny zapewniają możliwość kreatywnej zabawy, wspierają rozwój naszych dzieci, a także pozwalają na upust nadmiaru energii. Wielu rodziców zastanawia się jednak nad tym, od kiedy mogą wprowadzić tego typu atrakcję dla swojego dziecka.

 

Suchy basen a wiek dziecka

Właściwie z suchych basenów z kulkami mogą korzystać nawet dzieci w wieku niemowlęcym. Miękki basen z kolorowymi piłeczkami będzie sporą atrakcją dla siedmio- czy ośmiomiesięcznego malucha. Suche baseny, dzięki swojej konstrukcji zapewniają naszym pociechom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Miękkie materiały użyte do produkcji basenów nie są toksyczne, a w razie upadku nie powodują urazów. Kulki wypełniające suche baseny tworzone są w rozmiarach, które uniemożliwiają maluchom włożenie ich do ust. Oczywiście pomimo zastosowania tego typu zabezpieczeń, zabawa tak małego dziecka powinna każdorazowo odbywać się pod nadzorem i opieką osoby dorosłej. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wybór odpowiedniego basenu, który swoim rozmiarem i ilością kulek będzie dopasowany do wieku dziecka. W przypadku maluszków poniżej roku najlepiej zdecydować się na niewielki basen i wypełnić go barwnymi piłeczkami do około 25% jego wysokości. Przy decyzji o zakupie suchego basenu dla najmłodszych dużą wskazówką jest stopień rozwoju naszego dziecka. Maluch, który potrafi już samodzielnie trzymać pion oraz siadać z pewnością będzie świetnie się bawił w morzu różnokolorowych piłeczek. Wspaniałą informacją jest natomiast to, że nie ma absolutnie żadnej górnej granicy wieku. Suchy basen, z uwagi na możliwość organizacji zabaw o zróżnicowanym poziomie trudności, to atrakcja, która przyciąga także pięcio- czy sześciolatków (a nawet starsze dzieci). Z pewnością jest to zabawka, która posłuży Twoim dzieciom na dłużej. Jedną z firm, która posiada szeroki wybór basenów dziecięcych jest Tuppi. Suche baseny z kulkami Tuppi to marzenie niejednego dziecka, a nawet dorosłego!

Zalety posiadania suchych basenów

Suche baseny to miejsce, gdzie dzieci mogą spożytkować swoją energię. Tego typu atrakcje zapewniają dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również znacząco wspierają ich rozwój. Początkowo maluchy uczą się chwytać, rzucać itp. Na dalszym etapie rozwoju uczą się na przykład rozróżniania kolorów. Barwne piłki mogą też posłużyć jako wspomaganie w nauce liczenia. Dokupienie dodatkowych elementów (na przykład bramek) może jeszcze bardziej urozmaicić zabawę. Warto również wspomnieć, że suchy basen, pozbawiony wypełnienia w postaci kolorowych piłeczek, może stanowić swego rodzaju bezpieczny kojec dla najmłodszych dzieci, z którego same nie zdołają się wydostać.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54