piątek, 27 maj 2022 18:08

Od kiedy suchy basen dla dziecka?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
suchy basen suchy basen pixabay

Suche baseny to coraz bardziej popularna atrakcja dla dzieci. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że baseny zapewniają możliwość kreatywnej zabawy, wspierają rozwój naszych dzieci, a także pozwalają na upust nadmiaru energii. Wielu rodziców zastanawia się jednak nad tym, od kiedy mogą wprowadzić tego typu atrakcję dla swojego dziecka.

 

Suchy basen a wiek dziecka

Właściwie z suchych basenów z kulkami mogą korzystać nawet dzieci w wieku niemowlęcym. Miękki basen z kolorowymi piłeczkami będzie sporą atrakcją dla siedmio- czy ośmiomiesięcznego malucha. Suche baseny, dzięki swojej konstrukcji zapewniają naszym pociechom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Miękkie materiały użyte do produkcji basenów nie są toksyczne, a w razie upadku nie powodują urazów. Kulki wypełniające suche baseny tworzone są w rozmiarach, które uniemożliwiają maluchom włożenie ich do ust. Oczywiście pomimo zastosowania tego typu zabezpieczeń, zabawa tak małego dziecka powinna każdorazowo odbywać się pod nadzorem i opieką osoby dorosłej. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wybór odpowiedniego basenu, który swoim rozmiarem i ilością kulek będzie dopasowany do wieku dziecka. W przypadku maluszków poniżej roku najlepiej zdecydować się na niewielki basen i wypełnić go barwnymi piłeczkami do około 25% jego wysokości. Przy decyzji o zakupie suchego basenu dla najmłodszych dużą wskazówką jest stopień rozwoju naszego dziecka. Maluch, który potrafi już samodzielnie trzymać pion oraz siadać z pewnością będzie świetnie się bawił w morzu różnokolorowych piłeczek. Wspaniałą informacją jest natomiast to, że nie ma absolutnie żadnej górnej granicy wieku. Suchy basen, z uwagi na możliwość organizacji zabaw o zróżnicowanym poziomie trudności, to atrakcja, która przyciąga także pięcio- czy sześciolatków (a nawet starsze dzieci). Z pewnością jest to zabawka, która posłuży Twoim dzieciom na dłużej. Jedną z firm, która posiada szeroki wybór basenów dziecięcych jest Tuppi. Suche baseny z kulkami Tuppi to marzenie niejednego dziecka, a nawet dorosłego!

Zalety posiadania suchych basenów

Suche baseny to miejsce, gdzie dzieci mogą spożytkować swoją energię. Tego typu atrakcje zapewniają dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również znacząco wspierają ich rozwój. Początkowo maluchy uczą się chwytać, rzucać itp. Na dalszym etapie rozwoju uczą się na przykład rozróżniania kolorów. Barwne piłki mogą też posłużyć jako wspomaganie w nauce liczenia. Dokupienie dodatkowych elementów (na przykład bramek) może jeszcze bardziej urozmaicić zabawę. Warto również wspomnieć, że suchy basen, pozbawiony wypełnienia w postaci kolorowych piłeczek, może stanowić swego rodzaju bezpieczny kojec dla najmłodszych dzieci, z którego same nie zdołają się wydostać.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42