piątek, 27 maj 2022 18:08

Od kiedy suchy basen dla dziecka?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
suchy basen suchy basen pixabay

Suche baseny to coraz bardziej popularna atrakcja dla dzieci. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że baseny zapewniają możliwość kreatywnej zabawy, wspierają rozwój naszych dzieci, a także pozwalają na upust nadmiaru energii. Wielu rodziców zastanawia się jednak nad tym, od kiedy mogą wprowadzić tego typu atrakcję dla swojego dziecka.

 

Suchy basen a wiek dziecka

Właściwie z suchych basenów z kulkami mogą korzystać nawet dzieci w wieku niemowlęcym. Miękki basen z kolorowymi piłeczkami będzie sporą atrakcją dla siedmio- czy ośmiomiesięcznego malucha. Suche baseny, dzięki swojej konstrukcji zapewniają naszym pociechom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Miękkie materiały użyte do produkcji basenów nie są toksyczne, a w razie upadku nie powodują urazów. Kulki wypełniające suche baseny tworzone są w rozmiarach, które uniemożliwiają maluchom włożenie ich do ust. Oczywiście pomimo zastosowania tego typu zabezpieczeń, zabawa tak małego dziecka powinna każdorazowo odbywać się pod nadzorem i opieką osoby dorosłej. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wybór odpowiedniego basenu, który swoim rozmiarem i ilością kulek będzie dopasowany do wieku dziecka. W przypadku maluszków poniżej roku najlepiej zdecydować się na niewielki basen i wypełnić go barwnymi piłeczkami do około 25% jego wysokości. Przy decyzji o zakupie suchego basenu dla najmłodszych dużą wskazówką jest stopień rozwoju naszego dziecka. Maluch, który potrafi już samodzielnie trzymać pion oraz siadać z pewnością będzie świetnie się bawił w morzu różnokolorowych piłeczek. Wspaniałą informacją jest natomiast to, że nie ma absolutnie żadnej górnej granicy wieku. Suchy basen, z uwagi na możliwość organizacji zabaw o zróżnicowanym poziomie trudności, to atrakcja, która przyciąga także pięcio- czy sześciolatków (a nawet starsze dzieci). Z pewnością jest to zabawka, która posłuży Twoim dzieciom na dłużej. Jedną z firm, która posiada szeroki wybór basenów dziecięcych jest Tuppi. Suche baseny z kulkami Tuppi to marzenie niejednego dziecka, a nawet dorosłego!

Zalety posiadania suchych basenów

Suche baseny to miejsce, gdzie dzieci mogą spożytkować swoją energię. Tego typu atrakcje zapewniają dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również znacząco wspierają ich rozwój. Początkowo maluchy uczą się chwytać, rzucać itp. Na dalszym etapie rozwoju uczą się na przykład rozróżniania kolorów. Barwne piłki mogą też posłużyć jako wspomaganie w nauce liczenia. Dokupienie dodatkowych elementów (na przykład bramek) może jeszcze bardziej urozmaicić zabawę. Warto również wspomnieć, że suchy basen, pozbawiony wypełnienia w postaci kolorowych piłeczek, może stanowić swego rodzaju bezpieczny kojec dla najmłodszych dzieci, z którego same nie zdołają się wydostać.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44