środa, 22 grudzień 2021 11:24

Czy księgowość internetowa jest bezpieczna?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W dobie współczesnej popularności internetu, wszelkie działania w cyberprzestrzeni zaczynają być dla nas standardem. Cybernetyzacja biznesu była nieuniknionym następstwem postępu technologicznego, dlatego nikogo nie dziwi dziś fakt księgowości online. Wiele osób jednakże obawia się tego rodzaju księgowości. Czy faktycznie jest się czego bać?

 

Księgowość online, czyli maksymalny poziom bezpieczeństwa

Ataki hakerów i ogólna Cyberprzestępczość jest współcześnie dość dużym problemem. Wiele osób jednakże całkowicie przeinacza tego typu zagrożenia i boi się używać nowoczesnych technologii. Jest to zdecydowanie błędny sposób myślenia, zaś przeniesienie się biznesu do sieci jest po prostu nieuniknione.

Z resztą już dzisiaj, każdy używa skrzynki e-mail do korespondencji ze swoimi klientami i kontrahentami - listowna korespondencja biznesowa zeszła zdecydowanie na dalszy plan. Bardzo podobnie jest teraz księgowością, ponieważ przedsiębiorcy coraz częściej rezygnują zatrudniania fizycznie księgowej w swojej firmie. Księgowość online stale zwiększa swoją popularność.

Głównymi obawami sceptyków takich rozwiązań jest oczywiście bezpieczeństwo księgowości internetowej. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, iż księgowość online jest w pełni bezpieczna, zaś wszystkie przesyłane dokumenty są zabezpieczane certyfikatem SSL, dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, iż dotrą one tylko i wyłącznie do systemu księgowego.

Internetowa księgowość, to wygoda i skuteczne działanie

Nie wolno zapominać także o udogodnieniach, które wprowadzane są poprzez księgowość internetową. Program do fakturowania umożliwia szybkie i bezproblemowe wystawianie faktur oraz wysyłanie takich cyfrowych dokumentów do swoich klientów oraz kontrahentów. Ten sposób dokumentacji cieszy się obecnie stale rosnącym zainteresowaniem, ze względu na wysoką skuteczność i szybkość działania. Co więcej, dzięki programom do fakturowania możliwe jest wystawianie faktur z każdego miejsca, o każdej porze. Wystarczy tylko dostęp do internetu.

program do fakturowania

program do fakturowania

Kolejnym benefitem księgowości online jest oczywiście oszczędność czasu i przede wszystkim pieniędzy, ponieważ prowadzenie takiej księgowości jest znacznie tańsze i szybsze.

Warto podkreślić, iż istnieją już portale, które oferują usługę księgowości internetowej, zaś jednym z najbardziej rozpoznawalnych liderów tej branży jest zdecydowanie wFirma. Atrakcyjne oferty cenowe, intuicyjny program do fakturowania, oraz wiele innych zalet sprawia, że coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na tego typu księgowość.

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37