środa, 22 grudzień 2021 11:24

Czy księgowość internetowa jest bezpieczna?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W dobie współczesnej popularności internetu, wszelkie działania w cyberprzestrzeni zaczynają być dla nas standardem. Cybernetyzacja biznesu była nieuniknionym następstwem postępu technologicznego, dlatego nikogo nie dziwi dziś fakt księgowości online. Wiele osób jednakże obawia się tego rodzaju księgowości. Czy faktycznie jest się czego bać?

 

Księgowość online, czyli maksymalny poziom bezpieczeństwa

Ataki hakerów i ogólna Cyberprzestępczość jest współcześnie dość dużym problemem. Wiele osób jednakże całkowicie przeinacza tego typu zagrożenia i boi się używać nowoczesnych technologii. Jest to zdecydowanie błędny sposób myślenia, zaś przeniesienie się biznesu do sieci jest po prostu nieuniknione.

Z resztą już dzisiaj, każdy używa skrzynki e-mail do korespondencji ze swoimi klientami i kontrahentami - listowna korespondencja biznesowa zeszła zdecydowanie na dalszy plan. Bardzo podobnie jest teraz księgowością, ponieważ przedsiębiorcy coraz częściej rezygnują zatrudniania fizycznie księgowej w swojej firmie. Księgowość online stale zwiększa swoją popularność.

Głównymi obawami sceptyków takich rozwiązań jest oczywiście bezpieczeństwo księgowości internetowej. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, iż księgowość online jest w pełni bezpieczna, zaś wszystkie przesyłane dokumenty są zabezpieczane certyfikatem SSL, dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, iż dotrą one tylko i wyłącznie do systemu księgowego.

Internetowa księgowość, to wygoda i skuteczne działanie

Nie wolno zapominać także o udogodnieniach, które wprowadzane są poprzez księgowość internetową. Program do fakturowania umożliwia szybkie i bezproblemowe wystawianie faktur oraz wysyłanie takich cyfrowych dokumentów do swoich klientów oraz kontrahentów. Ten sposób dokumentacji cieszy się obecnie stale rosnącym zainteresowaniem, ze względu na wysoką skuteczność i szybkość działania. Co więcej, dzięki programom do fakturowania możliwe jest wystawianie faktur z każdego miejsca, o każdej porze. Wystarczy tylko dostęp do internetu.

program do fakturowania

program do fakturowania

Kolejnym benefitem księgowości online jest oczywiście oszczędność czasu i przede wszystkim pieniędzy, ponieważ prowadzenie takiej księgowości jest znacznie tańsze i szybsze.

Warto podkreślić, iż istnieją już portale, które oferują usługę księgowości internetowej, zaś jednym z najbardziej rozpoznawalnych liderów tej branży jest zdecydowanie wFirma. Atrakcyjne oferty cenowe, intuicyjny program do fakturowania, oraz wiele innych zalet sprawia, że coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na tego typu księgowość.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44