środa, 22 grudzień 2021 11:24

Czy księgowość internetowa jest bezpieczna?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W dobie współczesnej popularności internetu, wszelkie działania w cyberprzestrzeni zaczynają być dla nas standardem. Cybernetyzacja biznesu była nieuniknionym następstwem postępu technologicznego, dlatego nikogo nie dziwi dziś fakt księgowości online. Wiele osób jednakże obawia się tego rodzaju księgowości. Czy faktycznie jest się czego bać?

 

Księgowość online, czyli maksymalny poziom bezpieczeństwa

Ataki hakerów i ogólna Cyberprzestępczość jest współcześnie dość dużym problemem. Wiele osób jednakże całkowicie przeinacza tego typu zagrożenia i boi się używać nowoczesnych technologii. Jest to zdecydowanie błędny sposób myślenia, zaś przeniesienie się biznesu do sieci jest po prostu nieuniknione.

Z resztą już dzisiaj, każdy używa skrzynki e-mail do korespondencji ze swoimi klientami i kontrahentami - listowna korespondencja biznesowa zeszła zdecydowanie na dalszy plan. Bardzo podobnie jest teraz księgowością, ponieważ przedsiębiorcy coraz częściej rezygnują zatrudniania fizycznie księgowej w swojej firmie. Księgowość online stale zwiększa swoją popularność.

Głównymi obawami sceptyków takich rozwiązań jest oczywiście bezpieczeństwo księgowości internetowej. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, iż księgowość online jest w pełni bezpieczna, zaś wszystkie przesyłane dokumenty są zabezpieczane certyfikatem SSL, dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, iż dotrą one tylko i wyłącznie do systemu księgowego.

Internetowa księgowość, to wygoda i skuteczne działanie

Nie wolno zapominać także o udogodnieniach, które wprowadzane są poprzez księgowość internetową. Program do fakturowania umożliwia szybkie i bezproblemowe wystawianie faktur oraz wysyłanie takich cyfrowych dokumentów do swoich klientów oraz kontrahentów. Ten sposób dokumentacji cieszy się obecnie stale rosnącym zainteresowaniem, ze względu na wysoką skuteczność i szybkość działania. Co więcej, dzięki programom do fakturowania możliwe jest wystawianie faktur z każdego miejsca, o każdej porze. Wystarczy tylko dostęp do internetu.

program do fakturowania

program do fakturowania

Kolejnym benefitem księgowości online jest oczywiście oszczędność czasu i przede wszystkim pieniędzy, ponieważ prowadzenie takiej księgowości jest znacznie tańsze i szybsze.

Warto podkreślić, iż istnieją już portale, które oferują usługę księgowości internetowej, zaś jednym z najbardziej rozpoznawalnych liderów tej branży jest zdecydowanie wFirma. Atrakcyjne oferty cenowe, intuicyjny program do fakturowania, oraz wiele innych zalet sprawia, że coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na tego typu księgowość.

 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42
 • Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką
  Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką

  Nie od dziś wiadomo, że nasza cywilizacja produkuje olbrzymie ilości śmieci wszelakiego rodzaju. Ostatnimi czasy coraz więcej uwagi poświęcamy odpowiedniej segregacji odpadów. Jest to z pewnością jedno z tych działań proekologicznych, do których warto się przyłożyć, jeśli chcemy przekazać Ziemię w dobrym stanie dalszym pokoleniom.

  Written on czwartek, 02 luty 2023 19:08
 • Jak odnowić drewnianą podłogę?
  Jak odnowić drewnianą podłogę?

  Z całą pewnością możemy przyznać, że drewniane podłogi wracają do łask. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, mimo iż inwestycja w posadzkę wykonaną z drewna, niejednokrotnie wiąże się ze swoją wydatkiem. Jednak ponadczasowe piękno tego materiału przemawia za jego wyborem.

  Written on środa, 01 luty 2023 18:23
 • Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę
  Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę

  Każdy z nas od czasu do czasu miewa ochotę na "coś słodkiego". Szczególnie latem, gdy żar i upał dają nam o sobie znać, marzymy o pysznych, chłodnych i słodkich lodach.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 14:29
 • Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?
  Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?

  Wybierając blat do kuchni, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego dopasowanie do aranżacji pomieszczenia, ale również wygodę codziennego użytkowania. Odpowiedni model powinien zarówno pięknie się prezentować, jak i cechować się dużą odpornością na uszkodzenia.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:48
 • Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?
  Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?

  Towarzyszy mężczyznom zarówno w sytuacjach całkowicie formalnych, jak i tych mniej oficjalnych - krawat jest po prostu ponadczasowym dodatkiem do męskich stylizacji, więc warto zakładać go zawsze wtedy, gdy chcemy prezentować się dobrze i z klasą - musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, ponieważ źle dobrany krawat może przynieść efekt zupełnie odwrotny.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:44