piątek, 20 styczeń 2023 17:58

Dlaczego warto otworzyć konto dla seniora?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
konto dla seniora konto dla seniora Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Konto bankowe to bardzo dobry sposób na kontrolę nad swoimi wydatkami. Możesz w każdej chwili sprawdzić, jak dużo masz pieniędzy. Masz również wgląd we wszystkie wykonane transakcje kartą.

Jest to bardzo dobra baza do prowadzenia budżetu domowego oraz osobistego. Kolejnym krokiem jest oszczędzanie pieniędzy bez konieczności odmawiania sobie większości przyjemności. Jednak z bankowości internetowej korzystają obecnie głównie osoby młode, a starsze zdecydowanie wolą pozostać przy klasycznej gotówce. Czy konto dla seniora to dobre rozwiązanie? W jaki sposób przekonać do niego starszą osobę? Przeczytaj na temat zalet takiego rozwiązania.

Konto dla seniora to znaczne ułatwienie podczas codziennych zakupów

Posiadając konto w banku nie musisz przejmować się odliczaniem pieniędzy i wydawaniem reszty. Takie czynności są często znacznym utrudnieniem dla starszych osób, które mają problemy ze wzrokiem oraz stawami. Powoduje to u nich niepotrzebny stres i przyczynia się do obawy przed zakupami. Można temu łatwo zapobiec. Założenie konta osobistego umożliwia dokonywanie płatności z wykorzystaniem karty płatniczej. Wypłaty gotówki nie są tutaj konieczne. Można szybko i bez stresu zrobić codzienne zakupy.

Wypłata gotówki jest łatwiejsza niż wcześniej

Jeżeli osoba starsza nadal preferuje obracanie gotówką lub jest to dla niej wygodniejsze, w oddziale banku lub w bankomacie można bez problemu wypłacić gotówkę. Jest to znacznie łatwiejsze niż jeszcze jakiś czas temu. Jednak transakcje bezgotówkowe są polecane w zdecydowanej większości placówek.

Dodatkowo obracanie gotówką może być niehigieniczne. Nigdy nie wiesz, ile osób dotykało banknot, który obecnie znajduje się w Twojej dłoni. Natomiast karta jest przypisana wyłącznie do Ciebie, dlatego jest znacznie bardziej higieniczna.

Nie musisz korzystać z bankowości internetowej. Można udać się również do placówki banku

Mając konto oszczędnościowe lub klasyczne konto dla seniora nie trzeba od razu decydować się na bankowość elektroniczną. W oddziale banku możesz załatwić wszystkie sprawy, jakie Ciebie dotyczą. Twój podstawowy rachunek płatniczy może służyć do takich transakcji jak wypłata i wpłata gotówki, przelewy międzybankowe, przelewy wewnętrzne, opłaty.

Warto uświadomić starszą osobę, że nie musi od razu zapoznawać się ze wszystkimi nowinkami technologicznymi. Wystarczy, że wybierze się do placówki bankowej, gdzie osoby pracujące tam pomogą w załatwieniu wszystkich ważnych spraw. Ten argument może okazać się kluczowym podczas rozmowy. Bardzo często osoby starsze obawiają się założyć konto w obawie przed licznymi problemami związanymi z logowaniem do konta bankowego z wykorzystaniem internetu.

Konto bankowe umożliwia kontrolę nad wydatkami

Posiadając konto bankowe można mieć znacznie lepszą kontrolę nad swoimi wydatkami. Wszystkie płatności są opisane w serwisie transakcyjnym. W związku z tym możemy dotrzeć do informacji mówiących o tym, który rachunek dotyczył codziennych zakupów, a kiedy nabyliśmy nowe żelazko czy kuchenkę. Takie dane pozwalają nam kontrolować wszystkie wydatki i ustalić miesięczny budżet.

Ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na jedzenie, opłaty, dodatkowe elementy wyposażenia domu lub prezenty? Posiadając konto bankowe możesz dokładnie to sprawdzić i przekonać się, które obszary mogą zostać lekko zmodyfikowane. Jest to szczególnie istotne w czasach, kiedy podwyżki cen są coraz większe, a na życie wydajemy więcej niż połowę miesięcznej pensji. Przy płatnościach gotówką konieczne jest zbieranie paragonów, czego nie trzeba robić przy posiadaniu konta.

Konto dla seniora to mnóstwo korzyści dla budżetu.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42