piątek, 20 styczeń 2023 17:58

Dlaczego warto otworzyć konto dla seniora?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
konto dla seniora konto dla seniora Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Konto bankowe to bardzo dobry sposób na kontrolę nad swoimi wydatkami. Możesz w każdej chwili sprawdzić, jak dużo masz pieniędzy. Masz również wgląd we wszystkie wykonane transakcje kartą.

Jest to bardzo dobra baza do prowadzenia budżetu domowego oraz osobistego. Kolejnym krokiem jest oszczędzanie pieniędzy bez konieczności odmawiania sobie większości przyjemności. Jednak z bankowości internetowej korzystają obecnie głównie osoby młode, a starsze zdecydowanie wolą pozostać przy klasycznej gotówce. Czy konto dla seniora to dobre rozwiązanie? W jaki sposób przekonać do niego starszą osobę? Przeczytaj na temat zalet takiego rozwiązania.

Konto dla seniora to znaczne ułatwienie podczas codziennych zakupów

Posiadając konto w banku nie musisz przejmować się odliczaniem pieniędzy i wydawaniem reszty. Takie czynności są często znacznym utrudnieniem dla starszych osób, które mają problemy ze wzrokiem oraz stawami. Powoduje to u nich niepotrzebny stres i przyczynia się do obawy przed zakupami. Można temu łatwo zapobiec. Założenie konta osobistego umożliwia dokonywanie płatności z wykorzystaniem karty płatniczej. Wypłaty gotówki nie są tutaj konieczne. Można szybko i bez stresu zrobić codzienne zakupy.

Wypłata gotówki jest łatwiejsza niż wcześniej

Jeżeli osoba starsza nadal preferuje obracanie gotówką lub jest to dla niej wygodniejsze, w oddziale banku lub w bankomacie można bez problemu wypłacić gotówkę. Jest to znacznie łatwiejsze niż jeszcze jakiś czas temu. Jednak transakcje bezgotówkowe są polecane w zdecydowanej większości placówek.

Dodatkowo obracanie gotówką może być niehigieniczne. Nigdy nie wiesz, ile osób dotykało banknot, który obecnie znajduje się w Twojej dłoni. Natomiast karta jest przypisana wyłącznie do Ciebie, dlatego jest znacznie bardziej higieniczna.

Nie musisz korzystać z bankowości internetowej. Można udać się również do placówki banku

Mając konto oszczędnościowe lub klasyczne konto dla seniora nie trzeba od razu decydować się na bankowość elektroniczną. W oddziale banku możesz załatwić wszystkie sprawy, jakie Ciebie dotyczą. Twój podstawowy rachunek płatniczy może służyć do takich transakcji jak wypłata i wpłata gotówki, przelewy międzybankowe, przelewy wewnętrzne, opłaty.

Warto uświadomić starszą osobę, że nie musi od razu zapoznawać się ze wszystkimi nowinkami technologicznymi. Wystarczy, że wybierze się do placówki bankowej, gdzie osoby pracujące tam pomogą w załatwieniu wszystkich ważnych spraw. Ten argument może okazać się kluczowym podczas rozmowy. Bardzo często osoby starsze obawiają się założyć konto w obawie przed licznymi problemami związanymi z logowaniem do konta bankowego z wykorzystaniem internetu.

Konto bankowe umożliwia kontrolę nad wydatkami

Posiadając konto bankowe można mieć znacznie lepszą kontrolę nad swoimi wydatkami. Wszystkie płatności są opisane w serwisie transakcyjnym. W związku z tym możemy dotrzeć do informacji mówiących o tym, który rachunek dotyczył codziennych zakupów, a kiedy nabyliśmy nowe żelazko czy kuchenkę. Takie dane pozwalają nam kontrolować wszystkie wydatki i ustalić miesięczny budżet.

Ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na jedzenie, opłaty, dodatkowe elementy wyposażenia domu lub prezenty? Posiadając konto bankowe możesz dokładnie to sprawdzić i przekonać się, które obszary mogą zostać lekko zmodyfikowane. Jest to szczególnie istotne w czasach, kiedy podwyżki cen są coraz większe, a na życie wydajemy więcej niż połowę miesięcznej pensji. Przy płatnościach gotówką konieczne jest zbieranie paragonów, czego nie trzeba robić przy posiadaniu konta.

Konto dla seniora to mnóstwo korzyści dla budżetu.

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56