piątek, 20 styczeń 2023 17:58

Dlaczego warto otworzyć konto dla seniora?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
konto dla seniora konto dla seniora Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Konto bankowe to bardzo dobry sposób na kontrolę nad swoimi wydatkami. Możesz w każdej chwili sprawdzić, jak dużo masz pieniędzy. Masz również wgląd we wszystkie wykonane transakcje kartą.

Jest to bardzo dobra baza do prowadzenia budżetu domowego oraz osobistego. Kolejnym krokiem jest oszczędzanie pieniędzy bez konieczności odmawiania sobie większości przyjemności. Jednak z bankowości internetowej korzystają obecnie głównie osoby młode, a starsze zdecydowanie wolą pozostać przy klasycznej gotówce. Czy konto dla seniora to dobre rozwiązanie? W jaki sposób przekonać do niego starszą osobę? Przeczytaj na temat zalet takiego rozwiązania.

Konto dla seniora to znaczne ułatwienie podczas codziennych zakupów

Posiadając konto w banku nie musisz przejmować się odliczaniem pieniędzy i wydawaniem reszty. Takie czynności są często znacznym utrudnieniem dla starszych osób, które mają problemy ze wzrokiem oraz stawami. Powoduje to u nich niepotrzebny stres i przyczynia się do obawy przed zakupami. Można temu łatwo zapobiec. Założenie konta osobistego umożliwia dokonywanie płatności z wykorzystaniem karty płatniczej. Wypłaty gotówki nie są tutaj konieczne. Można szybko i bez stresu zrobić codzienne zakupy.

Wypłata gotówki jest łatwiejsza niż wcześniej

Jeżeli osoba starsza nadal preferuje obracanie gotówką lub jest to dla niej wygodniejsze, w oddziale banku lub w bankomacie można bez problemu wypłacić gotówkę. Jest to znacznie łatwiejsze niż jeszcze jakiś czas temu. Jednak transakcje bezgotówkowe są polecane w zdecydowanej większości placówek.

Dodatkowo obracanie gotówką może być niehigieniczne. Nigdy nie wiesz, ile osób dotykało banknot, który obecnie znajduje się w Twojej dłoni. Natomiast karta jest przypisana wyłącznie do Ciebie, dlatego jest znacznie bardziej higieniczna.

Nie musisz korzystać z bankowości internetowej. Można udać się również do placówki banku

Mając konto oszczędnościowe lub klasyczne konto dla seniora nie trzeba od razu decydować się na bankowość elektroniczną. W oddziale banku możesz załatwić wszystkie sprawy, jakie Ciebie dotyczą. Twój podstawowy rachunek płatniczy może służyć do takich transakcji jak wypłata i wpłata gotówki, przelewy międzybankowe, przelewy wewnętrzne, opłaty.

Warto uświadomić starszą osobę, że nie musi od razu zapoznawać się ze wszystkimi nowinkami technologicznymi. Wystarczy, że wybierze się do placówki bankowej, gdzie osoby pracujące tam pomogą w załatwieniu wszystkich ważnych spraw. Ten argument może okazać się kluczowym podczas rozmowy. Bardzo często osoby starsze obawiają się założyć konto w obawie przed licznymi problemami związanymi z logowaniem do konta bankowego z wykorzystaniem internetu.

Konto bankowe umożliwia kontrolę nad wydatkami

Posiadając konto bankowe można mieć znacznie lepszą kontrolę nad swoimi wydatkami. Wszystkie płatności są opisane w serwisie transakcyjnym. W związku z tym możemy dotrzeć do informacji mówiących o tym, który rachunek dotyczył codziennych zakupów, a kiedy nabyliśmy nowe żelazko czy kuchenkę. Takie dane pozwalają nam kontrolować wszystkie wydatki i ustalić miesięczny budżet.

Ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na jedzenie, opłaty, dodatkowe elementy wyposażenia domu lub prezenty? Posiadając konto bankowe możesz dokładnie to sprawdzić i przekonać się, które obszary mogą zostać lekko zmodyfikowane. Jest to szczególnie istotne w czasach, kiedy podwyżki cen są coraz większe, a na życie wydajemy więcej niż połowę miesięcznej pensji. Przy płatnościach gotówką konieczne jest zbieranie paragonów, czego nie trzeba robić przy posiadaniu konta.

Konto dla seniora to mnóstwo korzyści dla budżetu.