czwartek, 08 grudzień 2022 11:38

Jak prawidłowo rozliczyć nagrody w konkursach?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sodexo sodexo https://pixabay.com/pl/service/license

Organizowanie przez firmy różnego rodzaju konkursów z nagrodami to świetny sposób na wzbudzenie zainteresowania klientów i zwiększenie rozpoznawalności przedsiębiorstwa. Różnego rodzaju loterie, w których do wygrania są bony podarunkowe czy nagrody pieniężne są popularnym sposobem promocji, który jest wykorzystywany na całym świecie.

Jako organizator konkursu należy jednak pamiętać o prawidłowym rozliczeniu nagród pod kątem podatkowym. Pozwoli to uniknąć w przyszłości poważnych problemów, z którymi zmuszone byłoby borykać się przedsiębiorstwo. Przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z organizacji konkursów oraz przedstawiamy o czym pamiętać w przypadku organizacji tego rodzaju loterii.

Najlepiej sprawdzają się pieniężne nagrody w konkursach

Zgodnie z wszystkimi statystykami klienci najbardziej doceniają konkursy, w których do wygrania są nagrody pieniężne. Nagrody, które można spożytkować w popularnych sklepach cieszą się największym uznaniem wśród odbiorców. To właśnie takie upominki przyciągają największą grupę odbiorców do tego, aby wziąć udział w konkretnej loterii. Wykorzystując dodatkowo środki masowego przekazu do wypromowania konkursu można wzbudzić nim bardzo duże zainteresowanie.

W grach organizowanych przez przedsiębiorstwo warto zatem postawić na tego rodzaju upominki. Wszelkiego rodzaju bony pieniężne czy e-vouchery to znakomity wybór. Dodatkowo dla organizatora konkursu takie nagrody będą niezwykle łatwe w zakupie, a samo ich rozdzielenie dla uczestników loterii nie będzie stanowiło problemu. Różnego rodzaju bony i karty podarunkowe proponowane są przez wiele firm.

Nagrody dla pracowników za ponadprzeciętne wyniki

Wszelkiego rodzaju bony mogą sprawdzić się także w formie nagród dla pracowników firmy. Wprowadzenie w przedsiębiorstwie wewnętrznej rywalizacji, w której w związku ze sprzedażą premiową towarów i ponadprzeciętnymi wynikami można będzie otrzymać upominek jest świetną motywacją do pracy. W celu osiągnięcia najlepszego rezultatu i zgarnięcia nagrody pieniężnej wielu pracowników będzie bardziej angażowało się w powierzone obowiązki.

Będąc przedsiębiorcom warto zainteresować się takimi możliwościami i rozważyć wprowadzenie do firmy różnego rodzaju elementów rywalizacji. Wiele badań potwierdza, że stanowią one świetną formę zachęty do większego zaangażowania w powierzone obowiązki i motywują do jeszcze bardziej efektywnego działania na rzecz firmy.

Jako organizator konkursu należy pamiętać o podatku dochodowym

Będąc organizatorem konkursu na obszarze europejskiego obszaru gospodarczego należy pamiętać o obowiązku podatkowym związanym z organizacją loterii. Obowiązek podatku dotyczy nagród otrzymanych w ramach loterii objętej pewnym regulaminem. Rodzi to obowiązek zapłaty należnego zryczałtowanego podatku. W każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej obowiązują inne przepisy podatkowe, z którymi należy się zapoznać organizując konkurs. W Polsce od nagród o wysokości powyżej 2000 złotych należy odprowadzić zryczałtowany podatek dochodowy w kwocie 10% wartości nagrody. Dla ułatwienia zabawy uczestnikom warto, aby o obowiązku zapłacenia podatku dochodowego pamiętał organizator konkretnej loterii.

Więcej o samym obowiązku podatkowym można przeczytać na stronie www.sodexo.pl. Firma ta specjalizuje się również w oferowaniu różnego rodzaju bonów, które mogą posłużyć jako nagrody we wszelkiego rodzaju loteriach. Karty posiadające realną wartość pieniężną świetnie sprawdzą się jako nagrody dla pracowników, a także mogą zostać wykorzystane we wszelkiego rodzaju loteriach promujących firmę.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54