czwartek, 08 grudzień 2022 11:38

Jak prawidłowo rozliczyć nagrody w konkursach?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sodexo sodexo https://pixabay.com/pl/service/license

Organizowanie przez firmy różnego rodzaju konkursów z nagrodami to świetny sposób na wzbudzenie zainteresowania klientów i zwiększenie rozpoznawalności przedsiębiorstwa. Różnego rodzaju loterie, w których do wygrania są bony podarunkowe czy nagrody pieniężne są popularnym sposobem promocji, który jest wykorzystywany na całym świecie.

Jako organizator konkursu należy jednak pamiętać o prawidłowym rozliczeniu nagród pod kątem podatkowym. Pozwoli to uniknąć w przyszłości poważnych problemów, z którymi zmuszone byłoby borykać się przedsiębiorstwo. Przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z organizacji konkursów oraz przedstawiamy o czym pamiętać w przypadku organizacji tego rodzaju loterii.

Najlepiej sprawdzają się pieniężne nagrody w konkursach

Zgodnie z wszystkimi statystykami klienci najbardziej doceniają konkursy, w których do wygrania są nagrody pieniężne. Nagrody, które można spożytkować w popularnych sklepach cieszą się największym uznaniem wśród odbiorców. To właśnie takie upominki przyciągają największą grupę odbiorców do tego, aby wziąć udział w konkretnej loterii. Wykorzystując dodatkowo środki masowego przekazu do wypromowania konkursu można wzbudzić nim bardzo duże zainteresowanie.

W grach organizowanych przez przedsiębiorstwo warto zatem postawić na tego rodzaju upominki. Wszelkiego rodzaju bony pieniężne czy e-vouchery to znakomity wybór. Dodatkowo dla organizatora konkursu takie nagrody będą niezwykle łatwe w zakupie, a samo ich rozdzielenie dla uczestników loterii nie będzie stanowiło problemu. Różnego rodzaju bony i karty podarunkowe proponowane są przez wiele firm.

Nagrody dla pracowników za ponadprzeciętne wyniki

Wszelkiego rodzaju bony mogą sprawdzić się także w formie nagród dla pracowników firmy. Wprowadzenie w przedsiębiorstwie wewnętrznej rywalizacji, w której w związku ze sprzedażą premiową towarów i ponadprzeciętnymi wynikami można będzie otrzymać upominek jest świetną motywacją do pracy. W celu osiągnięcia najlepszego rezultatu i zgarnięcia nagrody pieniężnej wielu pracowników będzie bardziej angażowało się w powierzone obowiązki.

Będąc przedsiębiorcom warto zainteresować się takimi możliwościami i rozważyć wprowadzenie do firmy różnego rodzaju elementów rywalizacji. Wiele badań potwierdza, że stanowią one świetną formę zachęty do większego zaangażowania w powierzone obowiązki i motywują do jeszcze bardziej efektywnego działania na rzecz firmy.

Jako organizator konkursu należy pamiętać o podatku dochodowym

Będąc organizatorem konkursu na obszarze europejskiego obszaru gospodarczego należy pamiętać o obowiązku podatkowym związanym z organizacją loterii. Obowiązek podatku dotyczy nagród otrzymanych w ramach loterii objętej pewnym regulaminem. Rodzi to obowiązek zapłaty należnego zryczałtowanego podatku. W każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej obowiązują inne przepisy podatkowe, z którymi należy się zapoznać organizując konkurs. W Polsce od nagród o wysokości powyżej 2000 złotych należy odprowadzić zryczałtowany podatek dochodowy w kwocie 10% wartości nagrody. Dla ułatwienia zabawy uczestnikom warto, aby o obowiązku zapłacenia podatku dochodowego pamiętał organizator konkretnej loterii.

Więcej o samym obowiązku podatkowym można przeczytać na stronie www.sodexo.pl. Firma ta specjalizuje się również w oferowaniu różnego rodzaju bonów, które mogą posłużyć jako nagrody we wszelkiego rodzaju loteriach. Karty posiadające realną wartość pieniężną świetnie sprawdzą się jako nagrody dla pracowników, a także mogą zostać wykorzystane we wszelkiego rodzaju loteriach promujących firmę.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42