wtorek, 07 luty 2023 16:24

Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
laptopy poleasingowe Andrychów laptopy poleasingowe Andrychów Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

 

Zalety sprzętu poleasingowego

Największą zaletą urządzeń poleasingowych będzie z pewnością cena. Takie laptopy często mają pewnego rodzaju ulepszenia, ponieważ firmy nie mogą pozwolić sobie na złe parametry sprzętu, na jakim pracują. W ofercie firm, które sprzedają takie urządzenia, np. laptopy poleasingowe Andrychów dostępne będą modele z lepszymi systemami operacyjnymi, matową matrycą, która umożliwia lepszą widoczność, czy wytrzymałą obudową. Sprzęt biznesowy charakteryzuje się większą wytrzymałością, dzięki czemu jest bardziej odporny na intensywne użytkowanie i nieplanowane uderzenia. Laptopy mogą posiadać normalne ślady użytkowania, jednak w żaden sposób nie wpływa to na jakość pracy urządzenia, ale również komfort pracy. Możemy zakupić więc wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Warto zwrócić uwagę na to, że zakup używanych urządzeń będzie ściśle wiązać się ze zmniejszaniem zanieczyszczeń w środowisku. Utylizacja elektronicznych urządzeń jest szkodliwą metodą, dlatego wybór poleasingowego sprzętu będzie najbardziej ekologiczną opcją.

Laptopy poleasingowe — czy zakup wiąże się z ryzykiem?

Skąd pewność, że zakupimy komputery poleasingowe w dobrym stanie? Dobre parametry zmniejszają ryzyko wystąpienia jakichkolwiek usterek. Dodatkowo sprzęt poleasingowy poddawany jest regularnemu serwisowaniu. Jeszcze zanim takie komputery trafią do nowego nabywcy, są dokładnie czyszczone, a zużyte części zastępowane są nowymi. Ryzyko zakupu wadliwego sprzętu zmniejsza także gwarancja oferowana przez salony sprzedające komputery poleasingowe.

Poleasingowe laptopy — na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

Istnieje kilka czynników, na które warto zwracać uwagę podczas wyboru laptopa poleasingowego. Najważniejsze zasady przedstawiamy poniżej:

  • Czy sklep jest wiarygodny? Warto sprawdzić w Internecie opinie na temat danego sklepu. Dostępne komentarze zmniejszą ryzyko potencjalnego oszustwa;
  • Czy mamy możliwość obejrzenia sprzętu przed zakupem? Ważne jest, żeby móc realnie ocenić stan techniczny urządzenia. Drobnymi rysami nie należy się martwić, mogą one wystąpić nawet przy normalnym użytkowaniu laptopa. Istotne jest przetestowanie pracy urządzenia;
  • Czy mamy wgląd w kartę gwarancyjną? Każdy sprzęt od Lenovo, po Acer powinien mieć taką kartę. Dzięki niej mamy wgląd, jakie naprawy zostały przeprowadzone;
  • Jak długo trwa gwarancja i co dokładnie obejmuje? Ważne jest szczegółowe zapoznanie się z warunkami gwarancji, wtedy nowy właściciel sprzętu poleasingowego będzie miał pewność, czy wszystkie awarie zostaną bezproblemowo usunięte.