wtorek, 07 luty 2023 16:24

Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
laptopy poleasingowe Andrychów laptopy poleasingowe Andrychów Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

 

Zalety sprzętu poleasingowego

Największą zaletą urządzeń poleasingowych będzie z pewnością cena. Takie laptopy często mają pewnego rodzaju ulepszenia, ponieważ firmy nie mogą pozwolić sobie na złe parametry sprzętu, na jakim pracują. W ofercie firm, które sprzedają takie urządzenia, np. laptopy poleasingowe Andrychów dostępne będą modele z lepszymi systemami operacyjnymi, matową matrycą, która umożliwia lepszą widoczność, czy wytrzymałą obudową. Sprzęt biznesowy charakteryzuje się większą wytrzymałością, dzięki czemu jest bardziej odporny na intensywne użytkowanie i nieplanowane uderzenia. Laptopy mogą posiadać normalne ślady użytkowania, jednak w żaden sposób nie wpływa to na jakość pracy urządzenia, ale również komfort pracy. Możemy zakupić więc wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Warto zwrócić uwagę na to, że zakup używanych urządzeń będzie ściśle wiązać się ze zmniejszaniem zanieczyszczeń w środowisku. Utylizacja elektronicznych urządzeń jest szkodliwą metodą, dlatego wybór poleasingowego sprzętu będzie najbardziej ekologiczną opcją.

Laptopy poleasingowe — czy zakup wiąże się z ryzykiem?

Skąd pewność, że zakupimy komputery poleasingowe w dobrym stanie? Dobre parametry zmniejszają ryzyko wystąpienia jakichkolwiek usterek. Dodatkowo sprzęt poleasingowy poddawany jest regularnemu serwisowaniu. Jeszcze zanim takie komputery trafią do nowego nabywcy, są dokładnie czyszczone, a zużyte części zastępowane są nowymi. Ryzyko zakupu wadliwego sprzętu zmniejsza także gwarancja oferowana przez salony sprzedające komputery poleasingowe.

Poleasingowe laptopy — na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

Istnieje kilka czynników, na które warto zwracać uwagę podczas wyboru laptopa poleasingowego. Najważniejsze zasady przedstawiamy poniżej:

 • Czy sklep jest wiarygodny? Warto sprawdzić w Internecie opinie na temat danego sklepu. Dostępne komentarze zmniejszą ryzyko potencjalnego oszustwa;
 • Czy mamy możliwość obejrzenia sprzętu przed zakupem? Ważne jest, żeby móc realnie ocenić stan techniczny urządzenia. Drobnymi rysami nie należy się martwić, mogą one wystąpić nawet przy normalnym użytkowaniu laptopa. Istotne jest przetestowanie pracy urządzenia;
 • Czy mamy wgląd w kartę gwarancyjną? Każdy sprzęt od Lenovo, po Acer powinien mieć taką kartę. Dzięki niej mamy wgląd, jakie naprawy zostały przeprowadzone;
 • Jak długo trwa gwarancja i co dokładnie obejmuje? Ważne jest szczegółowe zapoznanie się z warunkami gwarancji, wtedy nowy właściciel sprzętu poleasingowego będzie miał pewność, czy wszystkie awarie zostaną bezproblemowo usunięte.

 

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54