piątek, 10 luty 2023 10:47

Lubliniec – jakie atrakcje powinno się zobaczyć w tym mieście?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Lubliniec Lubliniec mat.prasowe

Lubliniec to historyczne miasto znajdujące się w regionie śląskim. Jest to centrum powiatu lublinieckiego. Lokalizacja tworzy kluczowy punkt gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego terenu województwa śląskiego. Wielu turystów decyduje się na pobyt w Lublińcu przede wszystkim przez historyczną wartość tego miasta.

W regionie następują jednak też przebudowy, które umożliwiają rozwijanie się wszelkiego rodzaju biznesów. Dlatego w gronie przyjezdnych w wielu przypadkach spotkać można przedsiębiorców, którzy współpracują z lokalnymi firmami. Lubliniec jest więc perfekcyjnym celem zarówno dla zwiedzających, jak i handlarzy. Sprawdź, gdzie możesz szybko odszukać najpiękniejsze miejsca do relaksu, ale także najlepsze sklepy, które oferują markowe produkty.

Katalog najważniejszych przedsiębiorstw w Lublińcu

W Lublińcu ogromne znaczenie dla funkcjonowania tego regionu mają duże zakłady, które funkcjonują w kilku różnych dziedzinach gospodarki takich jak:

  • energetyka,
  • transport,
  • motoryzacja,
  • recykling odpadów.

Poza tym nieprzerwanie rozwijają się inne części gospodarki. Rosnącą popularnością charakteryzuje się budowlanka, a przede wszystkim wytwórstwo elementów wykończeniowych takich jak balustrady i zadaszenia. Do przodu idzie także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to zakłady piekarsko-ciastkarskie bary czy też lokale serwujące dania z wielu stron świata. Listę firm istniejących w Lublińcu bez problemu możesz znaleźć na stronie: https://e-lubliniec.pl/. Wyliczone są tam zarówno różne firmy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać wszystkie propozycje i wybrać tę najkorzystniejszą. Przede wszystkim warto zapoznać się z kategorią apteki Lubliniec. Te miejsca mogą okazać się przydatne w wielu sytuacjach.

Jakie miejsca trzeba zwiedzić w Lublińcu?

Lubliniec jest niezwykle ważną lokalizacją dla rowerzystów. W miasteczku krzyżuje się wiele tras rowerowych, które są często wybierane przez fanów dwóch kółek. Na terenie Lublińca powstało także wiele parków, zieleńców oraz innych miejsc przeznaczonych do codziennego wypoczynku. Przez Lubliniec przepływa parę cieków takich jak Lublinica, Mała Panew, Potok Steblowski oraz Potok Droniowicki, które tworzą odpowiednie środowisko do odłączenia się od rzeczywistości. Odwiedzający zainteresowani piękną architekturą z pewnością powinni udać się do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć budynki na Rynku. Najczęściej zwiedzanym miejscem historycznym jest jednak zamek, który dzisiaj pełni funkcję obiektu hotelowego z restauracją. Cyklicznie organizowane są tam eventy kulturalne takie jak wernisaże malarskie, wesela i inne imprezy okolicznościowe.

Kultura i sport w Lublińcu

W Lublińcu odbywają się coroczne wydarzenia kulturalne, które ściągają tłumy zainteresowanych z całego regionu. Do najchętniej wybieranych zalicza się Festiwal Rowerowy Together, Regionalny Konkurs Recytatorski, Rajd Lubliniecki czy Dni Lublińca.

Podczas wizyty w miejscowości warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein. Jej pełne wydarzeń i zmian życie oraz okres historyczny, w którym żyła, mogą okazać się niezwykle interesujące. Lubliniec jest też ważnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w regionie. W miasteczku znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc świetnie rozbudowana.