wtorek, 29 listopad 2022 17:04

Opiekunki osób starszych w Niemczech. Jakie są możliwości pracy w opiece?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
praca jako opiekunka w Niemczech praca jako opiekunka w Niemczech adobestock_84436283

Praca w opiece w Niemczech staje się bardzo popularna. Dzieje się tak za sprawą wysokich wynagrodzeń i stabilnego rynku pracy. Dodatkowo jest to zawód otwierający nowe perspektywy. Spróbować swoich sił w opiece w Niemczech może każdy kto jest osobą sumienną, wyrozumiałą i empatyczną.

 

Potrzebne będzie też pierwsze doświadczenie w zawodzie (niekoniecznie profesjonalne) i podstawowa znajomość języka niemieckiego. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły pracy opiekunek osób starszych w Niemczech.

Realia w opiece seniora w Niemczech

Opiekunka osób starszych w Niemczech odpowiedzialna jest za pomoc w codziennym funkcjonowaniu seniora. Oznacza to asystę na przykład podczas poruszania się czy codziennej higieny. Obowiązki na zleceniu uzależnione są od stanu zdrowia podopiecznego. Do częstych powinności podczas opieki w Niemczech należy również podawanie posiłków, zakupy czy wizyty u lekarza. Jest to również codzienne spędzanie czasu z osobą starszą i aktywizacja.

Współpracując z agencją opiekunka ma możliwość dopasować ofertę pracy do swoich indywidualnych potrzeb. Agencje opiekuńcze to firmy zajmujące się rekrutacją i całościową organizacją zlecenia. Dzięki takiej współpracy opiekunka nie musi martwić się o szczegóły wyjazdu. Ponadto przy wyborze zlecenia pomaga jej doświadczony specjalista. 

Uczciwe oferty pracy

W pracy opiekunek osób starszych w Niemczech bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Praca musi odbywać się na podstawie legalnej formy zatrudnienia. Opiekunka powinna otrzymywać od firmy kompleksową pomoc. Jedną z często polecanych w branży opiekuńczej firm jest Perfekton. Agencja znana jest z wysokich wynagrodzeń i transparentnych warunków pracy. Przed wyjazdem opiekunka seniora może dokładnie zapoznać się ze zleceniem i przyszłymi obowiązkami. Perfekton organizuje także bezpłatny transport w obie strony. Nie musisz martwić się również o koszty utrzymania w Niemczech. Zamieszkanie, jak i wyżywienie są nieodpłatne. Pensja bazowa u tego pracodawcy to nawet 8400 zł netto miesięcznie. Sprawdź oferty pracy w opiece w Niemczech z firmą Perfekton: Praca jako opiekunka w Niemczech.