wtorek, 29 listopad 2022 17:04

Opiekunki osób starszych w Niemczech. Jakie są możliwości pracy w opiece?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
praca jako opiekunka w Niemczech praca jako opiekunka w Niemczech adobestock_84436283

Praca w opiece w Niemczech staje się bardzo popularna. Dzieje się tak za sprawą wysokich wynagrodzeń i stabilnego rynku pracy. Dodatkowo jest to zawód otwierający nowe perspektywy. Spróbować swoich sił w opiece w Niemczech może każdy kto jest osobą sumienną, wyrozumiałą i empatyczną.

 

Potrzebne będzie też pierwsze doświadczenie w zawodzie (niekoniecznie profesjonalne) i podstawowa znajomość języka niemieckiego. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły pracy opiekunek osób starszych w Niemczech.

Realia w opiece seniora w Niemczech

Opiekunka osób starszych w Niemczech odpowiedzialna jest za pomoc w codziennym funkcjonowaniu seniora. Oznacza to asystę na przykład podczas poruszania się czy codziennej higieny. Obowiązki na zleceniu uzależnione są od stanu zdrowia podopiecznego. Do częstych powinności podczas opieki w Niemczech należy również podawanie posiłków, zakupy czy wizyty u lekarza. Jest to również codzienne spędzanie czasu z osobą starszą i aktywizacja.

Współpracując z agencją opiekunka ma możliwość dopasować ofertę pracy do swoich indywidualnych potrzeb. Agencje opiekuńcze to firmy zajmujące się rekrutacją i całościową organizacją zlecenia. Dzięki takiej współpracy opiekunka nie musi martwić się o szczegóły wyjazdu. Ponadto przy wyborze zlecenia pomaga jej doświadczony specjalista. 

Uczciwe oferty pracy

W pracy opiekunek osób starszych w Niemczech bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Praca musi odbywać się na podstawie legalnej formy zatrudnienia. Opiekunka powinna otrzymywać od firmy kompleksową pomoc. Jedną z często polecanych w branży opiekuńczej firm jest Perfekton. Agencja znana jest z wysokich wynagrodzeń i transparentnych warunków pracy. Przed wyjazdem opiekunka seniora może dokładnie zapoznać się ze zleceniem i przyszłymi obowiązkami. Perfekton organizuje także bezpłatny transport w obie strony. Nie musisz martwić się również o koszty utrzymania w Niemczech. Zamieszkanie, jak i wyżywienie są nieodpłatne. Pensja bazowa u tego pracodawcy to nawet 8400 zł netto miesięcznie. Sprawdź oferty pracy w opiece w Niemczech z firmą Perfekton: Praca jako opiekunka w Niemczech.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42