poniedziałek, 06 marzec 2023 18:49

Poradnik remontowy – mądre i skuteczne wsparcie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
poradnik remontowy poradnik remontowy Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Remont mieszkania czy domu to poważne przedsięwzięcie. I to nie tylko finansowe. Aby wszystko poszło gładko i by nie przypłacić całego procesu utratą nerwów i nadmiarem stresu, warto podejść do tematu taktycznie. Pozwoli to zaoszczędzić czas, pieniądze i zdrowie. Poradnik remontowy będzie miał w tym niemały udział.

 

Remont – nawet ten najmniejszy – to często duża próba wielu naszych umiejętności, nawet jeśli nie zajmujemy się remontem samodzielnie, a powierzyliśmy to zadanie ekipie remontowej. Malowanie, równanie ścian, często ich burzenie, wybór odpowiednich materiałów tak, by wszystko pasowało do naszej wizji nadal wymaga naszego zaangażowania – pod względem logistycznym i finansowym. Zaangażowanie jest tym większe, im więcej remontowych prac wykonujemy samodzielnie. Krótki poradnik remontowy dotyczący remontu mieszkania może okazać się w tym szerokim temacie pomocny.

Remont domu czy mieszkania – dlaczego to wyzwanie

Jak już wcześniej wspomniano, remont to wyzwanie właściwie na każdym polu. Angażuje nas zarówno czasowo, finansowo, jak i emocjonalnie. Poza tym zanim remont rozpocznie się pełną parą, trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie się do niego. Jednym z punktów, od którego należy zacząć, jest na przykład zamówienie pod wskazany adres kontenera na gruz. A to dlatego, że tzw. efektów ubocznych naszego remontu nie można wyrzucać do na przykład wspólnej pergoli. Warto też – a nawet należy – w przypadku remontów obejmujących burzenie ścian, zgłosić ten fakt do administracji. Jeśli zależy nam na dobrych relacjach z sąsiadami, czy też po prostu chcemy zachować się, jak należy, warto o tym, że będziemy robić remont, uprzedzić sąsiadów. Jeśli wykonujemy kapitalny remont domu czy mieszkania, dobrze też zadbać o swoją czasową przeprowadzkę w inne miejsce. Należy też odpowiednio zabezpieczyć pozostające na czas remontu w mieszkaniu meble czy sprzęty.

Remont – poradnik remontowy: plan to podstawa

Przeciągający się remont to jeden z większych koszmarów. A taka sytuacja wynika z chaosu. Dlatego też warto już na samym początku opracować plan. Powinien on dotyczyć nie tylko zakresu wykonywanych prac, ale i ich kolejności. Od czego zacząć? Warto pamiętać o tym, że remont należy zaczynać od prac rozbiórkowych, potem wykonywane są prace instalacyjne, w tym momencie warto też zrobić montaż nowych drzwi i okien. W następnej kolejności czekają prace murarskie i tynkarskie oraz kładzenie płytek i podłóg. Potem można wziąć się do malowania ścian i sufitów. Przedostatni etap to prace wykończeniowe, czyli montowanie listew czy karniszy. Na sam koniec do tak wyremontowanych pomieszczeń wjeżdżają meble i sprzęty RTV oraz AGD. 

Wybór ekipy remontowej – poradnik remontowy

Jeśli nie czujemy się z jakichś względów na siłach, by zrobić remont domu czy mieszkania samodzielnie, warto zaufać ekipie remontowej. Dobrze zadbać o to, by była to ekipa z doświadczeniem, która ma udokumentowane, np. na zdjęciach, efekty swoich prac. To prosty sposób weryfikacji. Wiarygodne w związku z tym są ekipy mające swoje strony internetowe, na których jest jasno określony cennik. Ekipa remontowa powinna być też skłonna do rozmów przed samym remontem, tak by jasno określić oczekiwania jednej ze stron i możliwość ich realizacji z drugiej strony. Konieczne jest też ustalenie ram czasowych, w których remont powinien się zamknąć. 

Remont to szeroki temat i – mimo wszystko – zawierający wiele indywidualnych aspektów. Warto w tym temacie zasięgnąć jeszcze więcej informacji totaldecor.pl/poradnik-remontowy.

 • Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?
  Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak oszczędzać na swoich zakupach w sklepie internetowym Media Markt? Cóż, istnieje kilka sposobów, ale jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych jest wykorzystanie kodów rabatowych. W tym artykule omówimy dokładnie, jak możesz wykorzystać kody rabatowe, aby zaoszczędzić na swoich zakupach online w sklepie Media Markt.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 18:31
 • Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?
  Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?

  Styl wnętrza jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na atmosferę i charakter pomieszczenia. Wykorzystanie swojego ulubionego stylu podczas aranżacji wnętrz może pomóc nam w stworzeniu miejsca, które będzie oryginalne i w którym będziemy czuć się komfortowo. 

  Written on czwartek, 30 marzec 2023 13:04
 • Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?
  Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?

  Kupowanie prezentów dla dzieci może być trudne, szczególnie gdy nie jesteśmy rodzicami i nie wiemy, co lubią najmłodsi. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na najlepsze prezenty dla dzieci, które z pewnością sprawią im radość i zapewnią długie godziny zabawy.

  Written on środa, 29 marzec 2023 18:21
 • Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?
  Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?

  Balkon pełen kwiatów, ozdobiony eleganckimi meblami tarasowymi, to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko wygląda doskonale, ale też spełnia funkcje praktyczne. Pomaga w organizowaniu przyjęć, w samotnym spędzaniu czasu na łonie natury albo w spokojnej rozmowie z osobą bliską. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia balkonu stają się zawsze płytki, które będą dobrze odpowiadać jego potrzebom. Jakim zatem i jakiego rodzaju płytki wybrać?

  Written on wtorek, 28 marzec 2023 12:44
 • Materac miękki z pianką visco memory
  Materac miękki z pianką visco memory

  Kupując materac chcemy aby był wygodny i trwały. Materace obecnie są dostępne na różnorodnych konstrukcjach sprężynowych, piankowych czy lateksowych. Dobór konstrukcji materaca to połowa sukcesu. Drugą bardzo istotną kwestią jest twardość materaca czyli jak będzie wykończony i jakie da ostateczne odczucia.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?
  Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

  Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42
 • Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?
  Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?

  Lekarz endokrynolog to aktualnie coraz częściej odwiedzany przez Polaków specjalista. Niestety nadal duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty leczenia endokrynologicznego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:37