poniedziałek, 27 luty 2023 17:53

Władimirec t25 - pojazd rolniczy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Władimirec t25 Władimirec t25 Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Władimirec t25 nadal pracuje w gospodarstwach rolnych, ponieważ maszyna doskonale sprawdza się na polach i w sadach. Ciągnik ma długą historię sięgającą jeszcze ZSRR, ale dostępność części zamiennych pozwala nadal użytkować pojazd.

 

Ciągnik Władimirec T25 do małych gospodarstwach rolnych

Władimiriec T25 to maszyna rolnicza, którą produkowano w ZSRR w latach 70. ubiegłego wieku. Ciągnik był niezwykle popularny w Europie Wschodniej, ale i w Stanach Zjednoczonych. Oferował niezawodną mechanikę, a prosta budowa powodowała, że sprawdzał się w gospodarstwach rolnych i sadach. Władimirec T-25 miał wiele innych zalet, m.in.: atrakcyjną cenę, niewielkie zużycie paliwa, 6 biegów wstecznych i 8 w skrzyni biegów, dużą moc silnika, instalację pneumatyczną, podnośnik umożliwiający opuszczanie przymusowe. Był wręcz niezawodny, ponieważ pracował przy dużych mrozach i w każdych, nawet trudnych warunkach. Wjeżdżał wszędzie, co ułatwiało orkę. Kierowanie ciągnikiem było wygodne, dzięki wentylowanej i ogrzewanej kabinie. Pojazdy w modelu Władimirec T25 przeżyły PRL i nadal służą rolnikom, dzięki dostępności części zamiennych.

Części zamienne do Władimirec T25

W oryginalne elementy do ciągników Władimirec T25 można zaopatrzyć się w polskich sklepach. ZENOX.pl oferuje duży wybór zamienników. Można zamówić podzespoły do silnika, układu chłodzenia i hamulcowego, hydrauliki, pompy wtryskowej, ale w asortymencie są: hamulec ręczny, tuleje łożyska, filtry, wał korbowy kuty, siłownik, pierścienie uszczelniające oraz inne mechaniczne zamienniki. W asortymencie jest dostępność części, które były fabrycznie montowane do Władimirec t25. Po wymianie uszkodzonych podzespołów możliwe jest korzystanie z ciągnika, ponieważ utrzymana zostaje fabryczna moc silnika. Warto skonsultować zakup z doradcą firmy, by dobrać odpowiednie części zamienne.

Wymiana instalacji elektrycznej w ciągniku Władimirec T25

Do najważniejszych elementów układu elektrycznego do Władimirec T25 zalicza się rozrusznik z dwoma akumulatorami, służące do rozpędzania koła zamachowego. Składa się ono z wału i tłoków. W ofercie sklepu rolniczego są zestawy, które zawierają przewody do nowej instalacji elektrycznej. Wymiana kabli oraz części sprawi, że układ elektryczny tego modelu pojazdu, będzie działał przez długie lata, bo jest to niezwykle wytrzymała maszyna. Wyłącznik rozrusznika jest wyposażony w reduktor, bardzo wydajny przekaźnik, odporny na duże obciążenia. Razem z elektromagnesem napęd z rozrusznika, przenosi się na wieniec zamachowego koła, umożliwiając natychmiastowe uruchomienie sprzętu. Ważną rolę odgrywa także szczotka rozrusznika, tworząca zamknięty obwód. Niekiedy warto wymienić wszystkie przewody, ponieważ jest pewność długotrwałej pracy sprzętu. Produkty mają pierwotną odporność na niskie i wysokie temperatury (-40 °C do +105 °C).

Wymiana filtrów w ciągniku Władimirec T25

Władimirec T25 jest wyposażony w elementy oczyszczające silnik oraz inne układy przed zanieczyszczeniami, typu: kurz, pył i drobinki. Maszyny rolnicze są na nie szczególnie narażone, ponieważ pracują w trudnych warunkach, co wiąże się z uszkodzeniami podzespołów. Filtry paliwa chronią układ paliwowy i usuwają z niego wszystkie brudy, nawet te niewidoczne gołym okiem. Z filtrami powietrza jest podobnie, ale dodatkowo wyłapują z przestrzeni lotne substancje. Aby podzespoły były chronione, produkty wykonywane są z odpowiednich materiałów, takich jak: włóknina, papier czy też mieszanki obydwu surowców. Trzeba pamiętać o regularnej wymianie elementów, by pojazd działał bezawaryjnie.

 • Jak tabletki na stres pomagają zmniejszyć napięcie i niepokój.
  Jak tabletki na stres pomagają zmniejszyć napięcie i niepokój.

  W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie stres i niepokój stały się codziennością, coraz więcej osób szuka skutecznych sposobów na radzenie sobie z tymi wyzwaniami.

  Written on piątek, 01 grudzień 2023 10:09
 • Co jest lepsze na lato: pościel bawełniana, satynowa, czy lniana?
  Co jest lepsze na lato: pościel bawełniana, satynowa, czy lniana?

  Gdy nadchodzi lato, nachodzi nas naturalna chęć, aby coś zmienić. Dotyczy to ubioru, dodatków, które wybieramy, ale także pościeli, w której śpimy. Gdy temperatury rosną, nie po drodze nam z pluszowymi kocami i miękką flanelą. Szukamy lżejszej powłoki dla naszej kołdry i poduszki. Jaką pościel latem najlepiej jest więc wybierać?

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 18:15
 • W jakie kosmetyki do włosów zaopatrzyć się, jeśli chcemy, aby nasza fryzura i zarost wyglądały lepiej?
  W jakie kosmetyki do włosów zaopatrzyć się, jeśli chcemy, aby nasza fryzura i zarost wyglądały lepiej?

  Gdy po serii nieudanych zabiegów pielęgnacyjnych na włosach dochodzimy do wniosku, że potrzebne są nam kosmetyki do włosów z prawdziwego zdarzenia, nachodzą nas natychmiast pytania: jak ich szukać i co konkretnie kupić? Które kosmetyki do włosów sprawią, że nasze włosy i broda będą się poddawały stylizacji nieco łatwiej oraz które sprawią, że kosmyki nabiorą blasku i objętości? Poniżej postaram się podsunąć Wam kilka niezawodnych pomysłów na to, jak wyposażyć kompletną półkę dedykowaną włosom w swojej łazience!

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 18:07
 • Zalety optymalizacji interfejsu użytkownika i oprogramowania we flagowych telefonach
  Zalety optymalizacji interfejsu użytkownika i oprogramowania we flagowych telefonach

  Jeśli chodzi o flagowe smartfony, nie chodzi tylko o imponujący sprzęt i najnowocześniejsze funkcje. Interfejs użytkownika i optymalizacja oprogramowania są równie istotne w kształtowaniu ogólnego doświadczenia. W tym artykule zagłębimy się w świat przyjaznych dla użytkownika interfejsów i ulepszeń oprogramowania, które sprawiają, że korzystanie z flagowych urządzeń staje się przyjemnością. Od intuicyjnych gestów po terminowe aktualizacje, smartfony te są zaprojektowane tak, aby nadać priorytet i poprawić wrażenia użytkownika.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50
 • Wybierz dla siebie najlepszy rodzaj kurtki damskiej zimowej
  Wybierz dla siebie najlepszy rodzaj kurtki damskiej zimowej

  Ciepłe okrycie wierzchnie jest niezbędne podczas zimowych dni, bo bez niego chłód staje się niezwykle uciążliwy. Nie powinno się kierować wyłącznie najnowszymi trendami modowymi, bo zdecydowanie ważniejszy staje się dobór niewłaściwego rozmiaru, dopasowanie do figury i preferowanego stylu. Wyróżnia się wiele rodzajów kurtek zimowych damskich, mogą być one pikowane, krótkie, długie, puchowe. Dla niektórych idealna będzie bombka, inni wybiorą budrysówkę, parkę lub pilotkę. Na cieplejsze dni sprawdzi się nawet ocieplana ramoneska skórzana, przyozdobiona kożuszkiem, który zapewnia dodatkową izolację.

  Written on poniedziałek, 13 listopad 2023 16:44
 • Jak oczyścić swoją energię?
  Jak oczyścić swoją energię?

  W dzisiejszych czasach pozbycie się negatywnych myśli jest naprawdę bardzo trudne, szczególnie gdy zewsząd każdego dnia atakuje nas ogrom niezbyt pozytywnych informacji. Czy w takim świecie można skutecznie oczyścić swoją energię? Jak najbardziej tak. Choć metod jest całkiem sporo, to jednak warto pamiętać o tym, że często kluczem do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie są odpromienniki.

  Written on środa, 08 listopad 2023 08:57
 • Bramy szybkiego otwierania — wszystko, co musisz wiedzieć!
  Bramy szybkiego otwierania — wszystko, co musisz wiedzieć!

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest, że niektóre bramy otwierają się z taką prędkością, że zanim zdążysz mrugnąć okiem, już są w pełni otwarte? To właśnie bramy szybkiego otwierania — innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w różnych sektorach przemysłu. Ich kluczowe znaczenie wynika z wielu zalet, które przekładają się na efektywność i bezpieczeństwo pracy.

  Written on wtorek, 31 październik 2023 16:39