poniedziałek, 27 luty 2023 17:53

Władimirec t25 - pojazd rolniczy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Władimirec t25 Władimirec t25 Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Władimirec t25 nadal pracuje w gospodarstwach rolnych, ponieważ maszyna doskonale sprawdza się na polach i w sadach. Ciągnik ma długą historię sięgającą jeszcze ZSRR, ale dostępność części zamiennych pozwala nadal użytkować pojazd.

 

Ciągnik Władimirec T25 do małych gospodarstwach rolnych

Władimiriec T25 to maszyna rolnicza, którą produkowano w ZSRR w latach 70. ubiegłego wieku. Ciągnik był niezwykle popularny w Europie Wschodniej, ale i w Stanach Zjednoczonych. Oferował niezawodną mechanikę, a prosta budowa powodowała, że sprawdzał się w gospodarstwach rolnych i sadach. Władimirec T-25 miał wiele innych zalet, m.in.: atrakcyjną cenę, niewielkie zużycie paliwa, 6 biegów wstecznych i 8 w skrzyni biegów, dużą moc silnika, instalację pneumatyczną, podnośnik umożliwiający opuszczanie przymusowe. Był wręcz niezawodny, ponieważ pracował przy dużych mrozach i w każdych, nawet trudnych warunkach. Wjeżdżał wszędzie, co ułatwiało orkę. Kierowanie ciągnikiem było wygodne, dzięki wentylowanej i ogrzewanej kabinie. Pojazdy w modelu Władimirec T25 przeżyły PRL i nadal służą rolnikom, dzięki dostępności części zamiennych.

Części zamienne do Władimirec T25

W oryginalne elementy do ciągników Władimirec T25 można zaopatrzyć się w polskich sklepach. ZENOX.pl oferuje duży wybór zamienników. Można zamówić podzespoły do silnika, układu chłodzenia i hamulcowego, hydrauliki, pompy wtryskowej, ale w asortymencie są: hamulec ręczny, tuleje łożyska, filtry, wał korbowy kuty, siłownik, pierścienie uszczelniające oraz inne mechaniczne zamienniki. W asortymencie jest dostępność części, które były fabrycznie montowane do Władimirec t25. Po wymianie uszkodzonych podzespołów możliwe jest korzystanie z ciągnika, ponieważ utrzymana zostaje fabryczna moc silnika. Warto skonsultować zakup z doradcą firmy, by dobrać odpowiednie części zamienne.

Wymiana instalacji elektrycznej w ciągniku Władimirec T25

Do najważniejszych elementów układu elektrycznego do Władimirec T25 zalicza się rozrusznik z dwoma akumulatorami, służące do rozpędzania koła zamachowego. Składa się ono z wału i tłoków. W ofercie sklepu rolniczego są zestawy, które zawierają przewody do nowej instalacji elektrycznej. Wymiana kabli oraz części sprawi, że układ elektryczny tego modelu pojazdu, będzie działał przez długie lata, bo jest to niezwykle wytrzymała maszyna. Wyłącznik rozrusznika jest wyposażony w reduktor, bardzo wydajny przekaźnik, odporny na duże obciążenia. Razem z elektromagnesem napęd z rozrusznika, przenosi się na wieniec zamachowego koła, umożliwiając natychmiastowe uruchomienie sprzętu. Ważną rolę odgrywa także szczotka rozrusznika, tworząca zamknięty obwód. Niekiedy warto wymienić wszystkie przewody, ponieważ jest pewność długotrwałej pracy sprzętu. Produkty mają pierwotną odporność na niskie i wysokie temperatury (-40 °C do +105 °C).

Wymiana filtrów w ciągniku Władimirec T25

Władimirec T25 jest wyposażony w elementy oczyszczające silnik oraz inne układy przed zanieczyszczeniami, typu: kurz, pył i drobinki. Maszyny rolnicze są na nie szczególnie narażone, ponieważ pracują w trudnych warunkach, co wiąże się z uszkodzeniami podzespołów. Filtry paliwa chronią układ paliwowy i usuwają z niego wszystkie brudy, nawet te niewidoczne gołym okiem. Z filtrami powietrza jest podobnie, ale dodatkowo wyłapują z przestrzeni lotne substancje. Aby podzespoły były chronione, produkty wykonywane są z odpowiednich materiałów, takich jak: włóknina, papier czy też mieszanki obydwu surowców. Trzeba pamiętać o regularnej wymianie elementów, by pojazd działał bezawaryjnie.

 • Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?
  Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak oszczędzać na swoich zakupach w sklepie internetowym Media Markt? Cóż, istnieje kilka sposobów, ale jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych jest wykorzystanie kodów rabatowych. W tym artykule omówimy dokładnie, jak możesz wykorzystać kody rabatowe, aby zaoszczędzić na swoich zakupach online w sklepie Media Markt.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 18:31
 • Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?
  Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?

  Styl wnętrza jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na atmosferę i charakter pomieszczenia. Wykorzystanie swojego ulubionego stylu podczas aranżacji wnętrz może pomóc nam w stworzeniu miejsca, które będzie oryginalne i w którym będziemy czuć się komfortowo. 

  Written on czwartek, 30 marzec 2023 13:04
 • Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?
  Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?

  Kupowanie prezentów dla dzieci może być trudne, szczególnie gdy nie jesteśmy rodzicami i nie wiemy, co lubią najmłodsi. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na najlepsze prezenty dla dzieci, które z pewnością sprawią im radość i zapewnią długie godziny zabawy.

  Written on środa, 29 marzec 2023 18:21
 • Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?
  Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?

  Balkon pełen kwiatów, ozdobiony eleganckimi meblami tarasowymi, to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko wygląda doskonale, ale też spełnia funkcje praktyczne. Pomaga w organizowaniu przyjęć, w samotnym spędzaniu czasu na łonie natury albo w spokojnej rozmowie z osobą bliską. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia balkonu stają się zawsze płytki, które będą dobrze odpowiadać jego potrzebom. Jakim zatem i jakiego rodzaju płytki wybrać?

  Written on wtorek, 28 marzec 2023 12:44
 • Materac miękki z pianką visco memory
  Materac miękki z pianką visco memory

  Kupując materac chcemy aby był wygodny i trwały. Materace obecnie są dostępne na różnorodnych konstrukcjach sprężynowych, piankowych czy lateksowych. Dobór konstrukcji materaca to połowa sukcesu. Drugą bardzo istotną kwestią jest twardość materaca czyli jak będzie wykończony i jakie da ostateczne odczucia.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?
  Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

  Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42
 • Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?
  Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?

  Lekarz endokrynolog to aktualnie coraz częściej odwiedzany przez Polaków specjalista. Niestety nadal duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty leczenia endokrynologicznego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:37