poniedziałek, 27 luty 2023 17:53

Władimirec t25 - pojazd rolniczy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Władimirec t25 Władimirec t25 Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Władimirec t25 nadal pracuje w gospodarstwach rolnych, ponieważ maszyna doskonale sprawdza się na polach i w sadach. Ciągnik ma długą historię sięgającą jeszcze ZSRR, ale dostępność części zamiennych pozwala nadal użytkować pojazd.

 

Ciągnik Władimirec T25 do małych gospodarstwach rolnych

Władimiriec T25 to maszyna rolnicza, którą produkowano w ZSRR w latach 70. ubiegłego wieku. Ciągnik był niezwykle popularny w Europie Wschodniej, ale i w Stanach Zjednoczonych. Oferował niezawodną mechanikę, a prosta budowa powodowała, że sprawdzał się w gospodarstwach rolnych i sadach. Władimirec T-25 miał wiele innych zalet, m.in.: atrakcyjną cenę, niewielkie zużycie paliwa, 6 biegów wstecznych i 8 w skrzyni biegów, dużą moc silnika, instalację pneumatyczną, podnośnik umożliwiający opuszczanie przymusowe. Był wręcz niezawodny, ponieważ pracował przy dużych mrozach i w każdych, nawet trudnych warunkach. Wjeżdżał wszędzie, co ułatwiało orkę. Kierowanie ciągnikiem było wygodne, dzięki wentylowanej i ogrzewanej kabinie. Pojazdy w modelu Władimirec T25 przeżyły PRL i nadal służą rolnikom, dzięki dostępności części zamiennych.

Części zamienne do Władimirec T25

W oryginalne elementy do ciągników Władimirec T25 można zaopatrzyć się w polskich sklepach. ZENOX.pl oferuje duży wybór zamienników. Można zamówić podzespoły do silnika, układu chłodzenia i hamulcowego, hydrauliki, pompy wtryskowej, ale w asortymencie są: hamulec ręczny, tuleje łożyska, filtry, wał korbowy kuty, siłownik, pierścienie uszczelniające oraz inne mechaniczne zamienniki. W asortymencie jest dostępność części, które były fabrycznie montowane do Władimirec t25. Po wymianie uszkodzonych podzespołów możliwe jest korzystanie z ciągnika, ponieważ utrzymana zostaje fabryczna moc silnika. Warto skonsultować zakup z doradcą firmy, by dobrać odpowiednie części zamienne.

Wymiana instalacji elektrycznej w ciągniku Władimirec T25

Do najważniejszych elementów układu elektrycznego do Władimirec T25 zalicza się rozrusznik z dwoma akumulatorami, służące do rozpędzania koła zamachowego. Składa się ono z wału i tłoków. W ofercie sklepu rolniczego są zestawy, które zawierają przewody do nowej instalacji elektrycznej. Wymiana kabli oraz części sprawi, że układ elektryczny tego modelu pojazdu, będzie działał przez długie lata, bo jest to niezwykle wytrzymała maszyna. Wyłącznik rozrusznika jest wyposażony w reduktor, bardzo wydajny przekaźnik, odporny na duże obciążenia. Razem z elektromagnesem napęd z rozrusznika, przenosi się na wieniec zamachowego koła, umożliwiając natychmiastowe uruchomienie sprzętu. Ważną rolę odgrywa także szczotka rozrusznika, tworząca zamknięty obwód. Niekiedy warto wymienić wszystkie przewody, ponieważ jest pewność długotrwałej pracy sprzętu. Produkty mają pierwotną odporność na niskie i wysokie temperatury (-40 °C do +105 °C).

Wymiana filtrów w ciągniku Władimirec T25

Władimirec T25 jest wyposażony w elementy oczyszczające silnik oraz inne układy przed zanieczyszczeniami, typu: kurz, pył i drobinki. Maszyny rolnicze są na nie szczególnie narażone, ponieważ pracują w trudnych warunkach, co wiąże się z uszkodzeniami podzespołów. Filtry paliwa chronią układ paliwowy i usuwają z niego wszystkie brudy, nawet te niewidoczne gołym okiem. Z filtrami powietrza jest podobnie, ale dodatkowo wyłapują z przestrzeni lotne substancje. Aby podzespoły były chronione, produkty wykonywane są z odpowiednich materiałów, takich jak: włóknina, papier czy też mieszanki obydwu surowców. Trzeba pamiętać o regularnej wymianie elementów, by pojazd działał bezawaryjnie.