poniedziałek, 08 lipiec 2024 17:09

Pijana kobieta w mercedesie skasowała latarnię w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijana kobieta w Szczecinie Pijana kobieta w Szczecinie Zdjęcie redakcyjne

Radny Przemysław Słowik poinformował o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w godzinach porannych przy ul. Modrej w Szczecinie. Nietrzeźwa kobieta wjechała mercedesem na chodnik i uderzyła w latarnię, która runęła na ziemię. Na szczęście, w pobliżu nie było pieszych.

Czego się dowiesz:

  • Jak doszło do wypadku przy ul. Modrej w Szczecinie?
  • Jakie było stężenie alkoholu w organizmie kobiety kierującej mercedesem?
  • Jakie konsekwencje poniesie nietrzeźwa kierująca?
  • Jakie działania podjęła policja na miejscu zdarzenia?
  • Co na temat incydentu powiedział radny Przemysław Słowik?

Okoliczności zdarzenia

Jak potwierdziła Komenda Miejska Policji w Szczecinie, incydent miał miejsce po godzinie 9:00. Kobieta kierująca osobowym mercedesem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w latarnię na chodniku. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przebadali ją alkomatem, który wykazał ponad promil alkoholu w organizmie.

„Po godzinie 9:00 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Modrej. Kobieta kierująca osobowym mercedesem wjechała w latarnię. Przybyli na miejsce policjanci przebadali ją i okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie” – poinformował Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Konsekwencje wypadku

Samochód został odholowany, a kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Incydent na szczęście nie spowodował obrażeń u żadnych osób, jednak przypomina o niebezpieczeństwie związanym z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu.

Radny Przemysław Słowik zwrócił uwagę na problem nietrzeźwych kierowców na drogach, podkreślając konieczność zwiększenia świadomości i zaostrzenia kar za tego typu przestępstwa.

źródło: W Szczecinie