wtorek, 09 lipiec 2024 09:15

Zawalenie się ściany budynku w Szczecinku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zawalenie się ściany budynku w Szczecinku Zawalenie się ściany budynku w Szczecinku Fot: pixabay

W Szczecinku przy ulicy Gdańskiej doszło do zawalenia się ściany budynku czterorodzinnego. Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych podczas prac budowlanych. Wewnątrz budynku przebywało pięć osób, które na szczęście zdążyły się ewakuować przed przybyciem straży pożarnej.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie doszło do zawalenia się ściany budynku?
  • Ile osób przebywało w budynku w momencie zawalenia się ściany?
  • Jakie służby zostały zaangażowane w akcję ratunkową?
  • Jakie są podejrzenia dotyczące przyczyn zawalenia się ściany budynku?
  • Jakie kroki podjęto w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom?

Ewakuacja mieszkańców

W momencie zawalenia się ściany w budynku znajdowało się pięć osób. Dzięki ich szybkiej reakcji wszyscy zdołali opuścić budynek przed przybyciem służb ratunkowych. Straż pożarna po przybyciu na miejsce natychmiast zabezpieczyła teren, aby zapobiec dalszym zniszczeniom i ewentualnym zagrożeniom.

Sztab kryzysowy na miejscu

 Na miejsce zdarzenia zwołano sztab kryzysowy z udziałem nadzoru budowlanego, straży pożarnej, policji oraz pogotowia gazowego i energetycznego. Służby rozpoczęły prace mające na celu ustalenie przyczyn zawalenia się ściany oraz ocenę stanu technicznego budynku, który obecnie nie nadaje się do zamieszkania.

Przyczyny zawalenia

Trwa ustalanie przyczyn częściowego zawalenia się budynku. Służby sprawdzają, czy prace budowlane prowadzone w momencie zdarzenia mogły przyczynić się do katastrofy budowlanej. Budynek został tymczasowo wyłączony z użytkowania, a mieszkańcy otrzymali pomoc w znalezieniu tymczasowego schronienia.

ZDzięki szybkiej ewakuacji nikomu z przebywających w budynku osób nic się nie stało. Służby kontynuują prace nad ustaleniem przyczyn zdarzenia i zabezpieczeniem budynku. Mieszkańcy mogą liczyć na dalszą pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji.

źródlo: Radio Szczecin