środa, 10 lipiec 2024 14:08

Pijany na hulajnodze gnał pod prąd autostradą A6 pod Poznaniem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijany na autostradzie A6 Pijany na autostradzie A6 Fot: pixabay

Pijane osoby na hulajnogach elektrycznych stanowią coraz większe zagrożenie dla kierowców i pieszych. Szczecińska policja regularnie zatrzymuje nietrzeźwych użytkowników tych pojazdów. Najnowszym przypadkiem jest sobotnie zdarzenie na autostradzie A6, gdzie pijany mężczyzna jechał pod prąd w kierunku Świnoujścia.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się na autostradzie A6?
  • Jaką karę otrzymał pijany mężczyzna na hulajnodze?
  • Jakie przepisy regulują korzystanie z hulajnóg elektrycznych?
  • Co mówi policja na temat pijanych użytkowników hulajnóg?
  • Jakie są konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu na hulajnodze elektrycznej?

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie

Do incydentu doszło w ubiegłą sobotę na autostradzie A6. Pijany mężczyzna na hulajnodze elektrycznej poruszał się pod prąd, co zauważyli pracownicy Punktu Informacji Drogowej. "Niebezpieczną sytuację zgłoszono na policję, która zatrzymała, jak się okazało, nietrzeźwego mężczyznę" - informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy zachodniopomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Niebezpieczną sytuację zgłoszono na policję, która zatrzymała, jak się okazało, nietrzeźwego mężczyznę" - Mateusz Grzeszczuk.

Wysokie mandaty, brak refleksji

Za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych, co odpowiada kosztowi tygodniowego pobytu all inclusive w europejskich kurortach. "Płacą wysokie mandaty, ale niczego się nie uczą. Nadal mnóstwo pijanych na hulajnogach" - komentuje Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

"Płacą wysokie mandaty, ale niczego się nie uczą. Nadal mnóstwo pijanych na hulajnogach" - Anna Gembala.

Przepisy i kary

Od trzech lat obowiązują przepisy regulujące korzystanie z hulajnóg elektrycznych, w tym zakaz prowadzenia tych pojazdów pod wpływem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości przewidziany jest mandat w wysokości 2500 złotych, a za stan "wskazujący na spożycie alkoholu" - 1000 złotych. "Pijani kierowcy i rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych" - dodaje Anna Gembala.

"Pijani kierowcy i rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych" - Anna Gembala.

Incydent na autostradzie A6 jest kolejnym przykładem braku odpowiedzialności ze strony użytkowników hulajnóg elektrycznych. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów i unikanie jazdy pod wpływem alkoholu, aby zapobiec potencjalnym tragediom na drogach.

źródło: W Szczecinie