czwartek, 30 maj 2024 06:44

Policja poszukuje mężczyzn zaczepiających dzieci w Tanowie i Pilchowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja szuka przestępców Policja szuka przestępców Zdjęcie redakcyjne

Policja z Polic prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch incydentów, w których nieznani mężczyźni nagabywali dzieci. Zdarzenia miały miejsce w Tanowie i Pilchowie, a obecnie trwa poszukiwanie sprawców.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się w Tanowie 25 maja?
  • Jak wyglądał mężczyzna, który zaczepił chłopca w Tanowie?
  • Jakie działania podjęła policja w związku z incydentami w Tanowie i Pilchowie?
  • Jakie rady daje policja rodzicom i opiekunom dzieci?
  • Czy incydenty w Tanowie i Pilchowie mogły być związane ze sobą?

Incydent w Tanowie

Pierwszy z incydentów miał miejsce 25 maja w Tanowie. Chłopiec jadący na rowerze został zaczepiony przez mężczyznę w wieku 20-25 lat, ubranego na sportowo. "Zawołał: 'hej, młody' i zaproponował dziecku, żeby poszedł z nim do domu. Na szczęście chłopiec odmówił i uciekł" – relacjonuje asp. Katarzyna Leśnicka z polickiej komendy. Dzięki asertywnej postawie dziecka, nie doszło do porwania.

"Zawołał: 'hej, młody' i zaproponował dziecku, żeby poszedł z nim do domu. Na szczęście chłopiec odmówił i uciekł." - mówi Asp. Katarzyna Leśnicka

Incydent w Pilchowie

Drugi incydent miał miejsce w Pilchowie, gdzie inny mężczyzna, lub być może ten sam, zaczepił dziewczynkę. Policja nie podaje szczegółów ze względu na dobro prowadzonego śledztwa. W obu przypadkach funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie czujności oraz nauczanie dzieci asertywności wobec nieznajomych.

Apel policji

Asp. Katarzyna Leśnicka podkreśla, że każde zgłoszenie o podejrzanych zachowaniach wobec dzieci jest traktowane poważnie. "Trzeba być ostrożnym, ale nie popadać w histerię" – dodaje Leśnicka. Policja apeluje, aby rodzice uczyli dzieci, jak reagować na zaczepki obcych osób i zawsze informowali o takich przypadkach służby porządkowe.

"Trzeba być ostrożnym, ale nie popadać w histerię." - dodaje Asp. Katarzyna Leśnicka

źródło: gs24.pl