wtorek, 02 lipiec 2024 08:03

Szczecin ogłasza przetarg na nowe niskopodłogowe tramwaje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przetarg tramwajów w Szczecinie Przetarg tramwajów w Szczecinie Fot: pixabay

Szczecin ogłosił przetarg na dostawę czterech dwukierunkowych tramwajów. Nowe pojazdy będą w całości niskopodłogowe i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miasto planuje także zakup specjalistycznego pojazdu technicznego i kompletu wyposażenia do obsługi i naprawy tramwajów.

Czego się dowiesz:

  • Ile niskopodłogowych tramwajów zamierza kupić Szczecin?
  • Jakie specjalistyczne wyposażenie planuje zakupić miasto poza tramwajami?
  • Do kiedy miasto Szczecin może zdecydować o rozszerzeniu zamówienia tramwajów?
  • Jakie udogodnienia przewidziano w nowych tramwajach dla osób niepełnosprawnych?
  • Do kiedy można składać oferty w przetargu na nowe tramwaje dla Szczecina?

Nowoczesne tramwaje dla Szczecina

Ogłoszony przetarg obejmuje cztery nowe tramwaje, które mają być w całości niskopodłogowe i osiągać maksymalną prędkość 70 km/h. W przedziale pasażerskim przewidziano dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz jedno miejsce do zamontowania biletomatu. Każdy tramwaj ma mieć możliwość przewozu minimum 200 osób, w tym 45 na miejscach siedzących.

Możliwość rozszerzenia zamówienia

Miasto Szczecin planuje do lutego przyszłego roku podjąć decyzję o ewentualnym rozszerzeniu zamówienia. Istnieje możliwość zakupu dodatkowych 12 tramwajów, co zwiększyłoby flotę nowoczesnych pojazdów miejskich. Oferty w przetargu można zgłaszać do 6 sierpnia.

Zakup pojazdu technicznego

Oprócz nowych tramwajów, Szczecin planuje także zakup specjalistycznego pojazdu technicznego. Pojazd ten będzie wyposażony w sprzęt niezbędny do obsługi i naprawy tramwajów, co ma na celu poprawę jakości i szybkości serwisowania miejskiego taboru.

źródło: Radio Szczecin