piątek, 17 maj 2024 17:34

Szczecińska kocia kawiarnia ogranicza wstęp dla dzieci poniżej 13 lat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kocia kawiarnia od lat 13 Kocia kawiarnia od lat 13 fot: pixabay

W Szczecinie kocia kawiarnia, działająca od grudnia zeszłego roku, wprowadziła zakaz wstępu dla dzieci poniżej 13. roku życia. Właściciele tłumaczą swoją decyzję potrzebą zapewnienia dobra zwierząt oraz nieodpowiednim zachowaniem niektórych młodszych gości i ich rodziców, które negatywnie wpływały na spokój kotów i komfort pracy personelu.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego szczecińska kocia kawiarnia wprowadziła zakaz wstępu dla dzieci poniżej 13 lat?
  • Jakie były skutki pierwotnych ograniczeń czasowych wprowadzonych dla dzieci w kawiarni?
  • Jak właściciele kawiarni opisują reakcje rodziców na uwagi dotyczące zachowania ich dzieci?
  • Czy inne miasta w Polsce również wprowadziły podobne ograniczenia w kociach kawiarniach?
  • Ile kotów znalazło nowe domy dzięki adopcjom w szczecińskiej kawiarni?

Nieskuteczne ograniczenia czasowe

Początkowo, w połowie stycznia, zdecydowano, że dzieci do 12 lat będą mogły odwiedzać kawiarnię tylko w poniedziałki. Jednakże, jak informują właściciele, wprowadzone środki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. "Każdy poniedziałek jest ciężkim dniem dla kotów i dla obsługi. Rodzice nie pilnują dzieci, a na zwrócenie uwagi często reagują złością, wyjściem z kawiarni i nieprzychylną opinią" – czytamy w komunikacie kawiarni. W związku z tym od lutego wprowadzono całkowity zakaz wstępu dla dzieci poniżej 13 lat.

"Każdy poniedziałek jest ciężkim dniem dla kotów i dla obsługi. Rodzice nie pilnują dzieci, a na zwrócenie uwagi często reagują złością, wyjściem z kawiarni i nieprzychylną opinią" – komunikat kawiarni.

Wprowadzenie zakazu w innych miastach

Decyzja szczecińskiej kawiarni nie jest odosobniona. Podobne ograniczenia wiekowe wprowadziły już kocie kawiarnie w innych miastach Polski, takich jak Toruń, Gdynia czy Warszawa. W każdym z tych przypadków głównymi powodami są nieodpowiednie zachowania młodszych gości oraz troska o bezpieczeństwo i dobrostan kotów, które w wielu przypadkach są dostępne do adopcji. Dotychczas w szczecińskiej kawiarni udało się znaleźć nowe domy dla 16 kotów.

źródło: tvn24.pl