poniedziałek, 20 maj 2024 15:25

Wypadek na ulicy Gdańskiej w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wypadek na ulicy Gdańskiej w Szczecinie Wypadek na ulicy Gdańskiej w Szczecinie fot: pixabay

W poniedziałek 20 maja przed południem na ulicy Gdańskiej w Szczecinie doszło do groźnego wypadku, który znacznie zakłócił poranny ruch. Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym marki Toyota spowodowało duże utrudnienia, w tym zablokowanie jednego z pasów ruchu.

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało wypadek na ulicy Gdańskiej w Szczecinie?
  • Jakie były skutki wypadku na ulicy Gdańskiej dla ruchu drogowego i tramwajowego?
  • Jakie działania podjęły służby ratunkowe w odpowiedzi na wypadek na ulicy Gdańskiej?
  • Jaki jest stan poszkodowanej po wypadku na ulicy Gdańskiej?
  • Jakie są przewidywane dalsze działania w związku z wypadkiem na ulicy Gdańskiej?

Przebieg zdarzenia

Jak relacjonuje nadkom. Anna Gembala, auto ciężarowe zderzyło się z toyotą, która w wyniku próby uniknięcia kolizji dachowała i zablokowała torowisko. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu szybko zjawiły się służby ratunkowe, w tym policja i pogotowie. Ze względu na zablokowany pas ruchu i torowisko, na ulicy Gdańskiej utworzyły się korki, a ruch tramwajów linii 2, 7 oraz 8 został wstrzymany.

"Auto ciężarowe zderzyło się z samochodem osobowym marki toyota. Doszło do dachowania osobówki, która próbowała uniknąć zderzenia." — nadkom. Anna Gembala.

Akcja ratunkowa i aktualny stan poszkodowanej

Natalia Dorochowicz, rzecznik pogotowia ratunkowego, informuje, że zespół ratownictwa medycznego natychmiast podjął działania. Na miejscu zdarzenia zastano 47-letnią kobietę, poszkodowaną w wypadku. Mimo braku widocznych urazów, poszkodowana skarżyła się na zawroty głowy. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności medycznych kobieta została przewieziona do szpitala na obserwację, jej stan określono jako stabilny.

"Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do zdarzenia przy ulicy Gdańskiej. Na miejscu wezwania znajdowała się poszkodowana kobieta w wieku 47 lat. Poszkodowana przytomna, w stanie stabilnym, bez widocznych urazów, z zawrotami głowy, po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych została przetransportowana do szpitala w celu obserwacji." — Natalia Dorochowicz.

Wypadek na ulicy Gdańskiej jest kolejnym przypomnieniem o potrzebie zachowania ostrożności na drodze, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Służby kontynuują pracę nad przywróceniem normalnego ruchu, a poszkodowana znajduje się pod opieką medyczną. Mieszkańcy oraz użytkownicy drogi mogą spodziewać się dalszych utrudnień w najbliższych godzinach.

źródło: gs24.pl