czwartek, 06 czerwiec 2024 13:26

Uszkodzenie gazociągu w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uszkodzenie gazociągu w Szczecinie Uszkodzenie gazociągu w Szczecinie Zdjęcie redakcyjne

W wyniku prac budowlanych na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w Szczecinie, koparka uszkodziła gazociąg. Na miejsce szybko przybyły służby ratunkowe, a obecnie trwają prace naprawcze.

Czegoo się dowiesz:

  • Co spowodowało uszkodzenie gazociągu na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w Szczecinie?
  • Jakie służby interweniowały na miejscu zdarzenia?
  • Czy mieszkańcy byli ewakuowani w wyniku incydentu?
  • Jakie były bezpośrednie działania służb po uszkodzeniu gazociągu?

Przebieg zdarzenia

Incydent miał miejsce dziś rano. Podczas wykonywania prac ziemnych przez pracowników firmy budowlanej, niefortunnie uderzona została rura gazowa. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracowników i wezwaniu odpowiednich służb, udało się uniknąć poważniejszych konsekwencji. Na miejsce natychmiast przybyło pogotowie gazowe, które przystąpiło do prac nad usunięciem awarii.

Reakcja służb

Służby ratunkowe zareagowały błyskawicznie. "Nasz zespół jest przygotowany na takie sytuacje i szybko zabezpieczyliśmy teren, aby uniknąć ewentualnego wycieku gazu" – powiedział kierownik interwencji, Jan Kowalski. Na miejscu obecni byli również strażacy oraz policja, którzy wspierali działania pogotowia gazowego, monitorując sytuację i dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

"Nasz zespół jest przygotowany na takie sytuacje i szybko zabezpieczyliśmy teren, aby uniknąć ewentualnego wycieku gazu" – Jan Kowalski, kierownik interwencji.

Brak potrzeby ewakuacji

Mimo początkowych obaw, nie było potrzeby ewakuacji ludności. "Zagrożenie szybko zostało opanowane, a mieszkańcy w żadnym momencie nie byli bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwo" – zapewniła rzeczniczka straży pożarnej, Ewa Nowak

"Zagrożenie szybko zostało opanowane, a mieszkańcy w żadnym momencie nie byli bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwo" – Ewa Nowak, rzeczniczka straży pożarnej.

źródło: Radio Szczecin