środa, 10 sierpień 2022 08:19

Jak pozbyć się rozstępów i blizn po rozstępach?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Laser frakcyjny co2 Laser frakcyjny co2 pixabay

Gwałtowny przyrost masy ciała, szybki wzrost, ciąża, jak i inne, rozmaite czynniki to najczęstsze przyczyny pojawienia rozstępów na skórze. 

Te małoestetyczne zmiany powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry i przerwania części włókien kolagenowych. Nie wyglądają efektownie, dlatego osoby, które je mają, najczęściej próbują się ich pozbyć. Jak zatem skutecznie można to zrobić?

Co to są rozstępy skórne i skąd się biorą?

Rozstępy to nic innego jak zmiany skórne, wyglądem nieco przypominające blizny. Najczęściej pojawiają się w wyniku uszkodzeń włókien kolagenowych. W początkowej okresie przybierają postać kilkucentymetrowych, ciemnoczerwonych linii. Układają się one najczęściej prostopadle do kierunku napięcia skóry. W fazie zapalnej potrafią nieprzyjemnie swędzić i piec. Z czasem zmieniają zabarwienie i stają się lekko wklęsłe, perłowobiałe. Rozstępy stanowią poważny problem estetyczny. Na szczęście można się ich pozbyć, stosując specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne.

Skuteczne zabiegi, dzięki którym można pozbyć się rozstępów

Laser frakcyjny co2 to jedno z najskuteczniejszych urządzeń, jakie jest wykorzystywane do usuwania rozstępów i blizn po nich. Wiązka promieni emitowanych przez laser dociera w głąb skóry i uszkadza zdegenerowane włókna kolagenowe. Stymuluje procesy regeneracyjne i pobudza komórki skóry do produkcji prawidłowych włókien kolagenowych. Laser ma również wpływ na naskórek. Uszkadza nabłonek, który pokrywa rozstępy i powoduje, że w jego miejscu pojawia się prawidłowy, taki, jak na zdrowej skórze.

Nie tylko zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego co2 są polecane przy rozstępach. Wysoką skuteczność wykazuje również karboksyterapia. Zabieg ten polega na podskórnym oraz śródskórnym podawaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla, Wstrzykuje się go tkankę skórną za pomocą igły. Gaz ten ma wyjątkowe działanie. Powoduje rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych. Przyczynia się również do powstania nowej ich sieci. To wszystko sprawia, że przepływ krwi znacznie się zwiększa, a tym samym ilość tlenu i substancji odżywczych transportowanych przez nią. Następuje pobudzenie procesów wytwarzania kolagenu i elastyny w skórze. Staje się ona bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, a rozstępy są mniej widoczne.

Zabiegiem przynoszącym doskonałe efekty w walce z rozstępami jest radiofrekwencja mikroigłowa ultrafrax RF. Podczas jego trwania wykorzystywane są fale radiowe o określonej częstotliwości. Wnikają one w głąb skóry i ją podgrzewają. W wyniku efektu termicznego włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu. Ich napięcie się zwiększa, a dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna. Działanie fal radiowych jest dodatkowo potęgowane przez nakłucia skóry za pomocą igieł. Powstające w ten sposób mikrouszkodzenia stymulują procesy regeneracyjne. Seria zabiegów z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej ultrafrax RF to skuteczny sposób, aby szybko się pozbyć małoestetycznych rozstępów.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44