środa, 10 sierpień 2022 08:19

Jak pozbyć się rozstępów i blizn po rozstępach?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Laser frakcyjny co2 Laser frakcyjny co2 pixabay

Gwałtowny przyrost masy ciała, szybki wzrost, ciąża, jak i inne, rozmaite czynniki to najczęstsze przyczyny pojawienia rozstępów na skórze. 

Te małoestetyczne zmiany powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry i przerwania części włókien kolagenowych. Nie wyglądają efektownie, dlatego osoby, które je mają, najczęściej próbują się ich pozbyć. Jak zatem skutecznie można to zrobić?

Co to są rozstępy skórne i skąd się biorą?

Rozstępy to nic innego jak zmiany skórne, wyglądem nieco przypominające blizny. Najczęściej pojawiają się w wyniku uszkodzeń włókien kolagenowych. W początkowej okresie przybierają postać kilkucentymetrowych, ciemnoczerwonych linii. Układają się one najczęściej prostopadle do kierunku napięcia skóry. W fazie zapalnej potrafią nieprzyjemnie swędzić i piec. Z czasem zmieniają zabarwienie i stają się lekko wklęsłe, perłowobiałe. Rozstępy stanowią poważny problem estetyczny. Na szczęście można się ich pozbyć, stosując specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne.

Skuteczne zabiegi, dzięki którym można pozbyć się rozstępów

Laser frakcyjny co2 to jedno z najskuteczniejszych urządzeń, jakie jest wykorzystywane do usuwania rozstępów i blizn po nich. Wiązka promieni emitowanych przez laser dociera w głąb skóry i uszkadza zdegenerowane włókna kolagenowe. Stymuluje procesy regeneracyjne i pobudza komórki skóry do produkcji prawidłowych włókien kolagenowych. Laser ma również wpływ na naskórek. Uszkadza nabłonek, który pokrywa rozstępy i powoduje, że w jego miejscu pojawia się prawidłowy, taki, jak na zdrowej skórze.

Nie tylko zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego co2 są polecane przy rozstępach. Wysoką skuteczność wykazuje również karboksyterapia. Zabieg ten polega na podskórnym oraz śródskórnym podawaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla, Wstrzykuje się go tkankę skórną za pomocą igły. Gaz ten ma wyjątkowe działanie. Powoduje rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych. Przyczynia się również do powstania nowej ich sieci. To wszystko sprawia, że przepływ krwi znacznie się zwiększa, a tym samym ilość tlenu i substancji odżywczych transportowanych przez nią. Następuje pobudzenie procesów wytwarzania kolagenu i elastyny w skórze. Staje się ona bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, a rozstępy są mniej widoczne.

Zabiegiem przynoszącym doskonałe efekty w walce z rozstępami jest radiofrekwencja mikroigłowa ultrafrax RF. Podczas jego trwania wykorzystywane są fale radiowe o określonej częstotliwości. Wnikają one w głąb skóry i ją podgrzewają. W wyniku efektu termicznego włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu. Ich napięcie się zwiększa, a dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna. Działanie fal radiowych jest dodatkowo potęgowane przez nakłucia skóry za pomocą igieł. Powstające w ten sposób mikrouszkodzenia stymulują procesy regeneracyjne. Seria zabiegów z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej ultrafrax RF to skuteczny sposób, aby szybko się pozbyć małoestetycznych rozstępów.

 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42
 • Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką
  Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką

  Nie od dziś wiadomo, że nasza cywilizacja produkuje olbrzymie ilości śmieci wszelakiego rodzaju. Ostatnimi czasy coraz więcej uwagi poświęcamy odpowiedniej segregacji odpadów. Jest to z pewnością jedno z tych działań proekologicznych, do których warto się przyłożyć, jeśli chcemy przekazać Ziemię w dobrym stanie dalszym pokoleniom.

  Written on czwartek, 02 luty 2023 19:08
 • Jak odnowić drewnianą podłogę?
  Jak odnowić drewnianą podłogę?

  Z całą pewnością możemy przyznać, że drewniane podłogi wracają do łask. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, mimo iż inwestycja w posadzkę wykonaną z drewna, niejednokrotnie wiąże się ze swoją wydatkiem. Jednak ponadczasowe piękno tego materiału przemawia za jego wyborem.

  Written on środa, 01 luty 2023 18:23
 • Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę
  Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę

  Każdy z nas od czasu do czasu miewa ochotę na "coś słodkiego". Szczególnie latem, gdy żar i upał dają nam o sobie znać, marzymy o pysznych, chłodnych i słodkich lodach.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 14:29
 • Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?
  Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?

  Wybierając blat do kuchni, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego dopasowanie do aranżacji pomieszczenia, ale również wygodę codziennego użytkowania. Odpowiedni model powinien zarówno pięknie się prezentować, jak i cechować się dużą odpornością na uszkodzenia.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:48
 • Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?
  Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?

  Towarzyszy mężczyznom zarówno w sytuacjach całkowicie formalnych, jak i tych mniej oficjalnych - krawat jest po prostu ponadczasowym dodatkiem do męskich stylizacji, więc warto zakładać go zawsze wtedy, gdy chcemy prezentować się dobrze i z klasą - musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, ponieważ źle dobrany krawat może przynieść efekt zupełnie odwrotny.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:44