środa, 10 sierpień 2022 08:19

Jak pozbyć się rozstępów i blizn po rozstępach?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Laser frakcyjny co2 Laser frakcyjny co2 pixabay

Gwałtowny przyrost masy ciała, szybki wzrost, ciąża, jak i inne, rozmaite czynniki to najczęstsze przyczyny pojawienia rozstępów na skórze. 

Te małoestetyczne zmiany powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry i przerwania części włókien kolagenowych. Nie wyglądają efektownie, dlatego osoby, które je mają, najczęściej próbują się ich pozbyć. Jak zatem skutecznie można to zrobić?

Co to są rozstępy skórne i skąd się biorą?

Rozstępy to nic innego jak zmiany skórne, wyglądem nieco przypominające blizny. Najczęściej pojawiają się w wyniku uszkodzeń włókien kolagenowych. W początkowej okresie przybierają postać kilkucentymetrowych, ciemnoczerwonych linii. Układają się one najczęściej prostopadle do kierunku napięcia skóry. W fazie zapalnej potrafią nieprzyjemnie swędzić i piec. Z czasem zmieniają zabarwienie i stają się lekko wklęsłe, perłowobiałe. Rozstępy stanowią poważny problem estetyczny. Na szczęście można się ich pozbyć, stosując specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne.

Skuteczne zabiegi, dzięki którym można pozbyć się rozstępów

Laser frakcyjny co2 to jedno z najskuteczniejszych urządzeń, jakie jest wykorzystywane do usuwania rozstępów i blizn po nich. Wiązka promieni emitowanych przez laser dociera w głąb skóry i uszkadza zdegenerowane włókna kolagenowe. Stymuluje procesy regeneracyjne i pobudza komórki skóry do produkcji prawidłowych włókien kolagenowych. Laser ma również wpływ na naskórek. Uszkadza nabłonek, który pokrywa rozstępy i powoduje, że w jego miejscu pojawia się prawidłowy, taki, jak na zdrowej skórze.

Nie tylko zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego co2 są polecane przy rozstępach. Wysoką skuteczność wykazuje również karboksyterapia. Zabieg ten polega na podskórnym oraz śródskórnym podawaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla, Wstrzykuje się go tkankę skórną za pomocą igły. Gaz ten ma wyjątkowe działanie. Powoduje rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych. Przyczynia się również do powstania nowej ich sieci. To wszystko sprawia, że przepływ krwi znacznie się zwiększa, a tym samym ilość tlenu i substancji odżywczych transportowanych przez nią. Następuje pobudzenie procesów wytwarzania kolagenu i elastyny w skórze. Staje się ona bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, a rozstępy są mniej widoczne.

Zabiegiem przynoszącym doskonałe efekty w walce z rozstępami jest radiofrekwencja mikroigłowa ultrafrax RF. Podczas jego trwania wykorzystywane są fale radiowe o określonej częstotliwości. Wnikają one w głąb skóry i ją podgrzewają. W wyniku efektu termicznego włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu. Ich napięcie się zwiększa, a dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna. Działanie fal radiowych jest dodatkowo potęgowane przez nakłucia skóry za pomocą igieł. Powstające w ten sposób mikrouszkodzenia stymulują procesy regeneracyjne. Seria zabiegów z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej ultrafrax RF to skuteczny sposób, aby szybko się pozbyć małoestetycznych rozstępów.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54