czwartek, 18 styczeń 2024 09:47

Wąsy - pielęgnacja, zapuszczanie i style

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
najpopularniejsze style wąsów najpopularniejsze style wąsów mat.prasowe

Wąs jest dla wielu mężczyzn, a także kobiet, swoistym symbolem męskości. I choć dziś wielu mężczyzn nie decyduje się na jego noszenie, to nadal szerokie grono panów można nazwać prawdziwymi wąsaczami. Jakie rodzaje wąsów cieszą się największą popularnością?

 

Jak zapuścić wąs i jak go pielęgnować?

Zanim poznamy najpopularniejsze style wąsów, przejdźmy do podstaw, czyli sposobów, na jego zapuszczanie. W zasadzie wąs można zapuścić tylko przy pomocy jednej, sprawdzonej metody: cierpliwego czekania. Oczywiście w międzyczasie może też pojawić się dyskomfort, czyli charakterystyczne swędzenie, a nawet kłucie nad górną wargą. Problem ten można zminimalizować poprzez regularne stosowanie:

  • mydła do brody,

  • szamponów z odżywką lub osobno szamponu i odżywki,

  • olejków do brody.

Nie można też zapominać o odpowiednim przycinaniu wąsa. Trzeba to robić regularnie, gdyż zwykle rośnie on nieco szybciej od brody. Niezależnie od tego, jakie style wąsów wybierzemy, pamiętajmy, aby nie zachodziły bezpośrednio do ust. Dzięki temu mamy pewność, że nie będą one wpadać do posiłków, co samo w sobie jest niechlujne i nieestetyczne.

Jakie rodzaje wąsów można zapuścić?

Kształt wąsów nie powinien być przypadkowy. Najlepiej, jeśli będzie nawiązywał do stylu i charakteru noszącej go osoby. Kwestią otwartą jest również właściwy dobór wąsa do kształtu twarzy. Tutaj trudno o jakiekolwiek porady. Warto po prostu użyć swej wyobraźni i dostosować kształt wąsa do własnego wyglądu. Dobrym pomysłem jest też poszukanie inspiracji u barbera lub stylisty. Przejdźmy zatem do meritum i sprawdźmy, jakie style wąsów są najpopularniejsze wśród panów.

  • Styl à la lata 90. To propozycja dla panów, którzy kochają nawiązania do klasyki. Wariant ten jest dość prosty w stylizacji. Wystarczy go przycinać dokładnie i równo nad górną wargą.

  • Cienki wąs to inspiracja rodem z Hiszpanii. Coś na ten wzór nosił słynny Antonio Banderas w filmie Zorro. Z pewnością kojarzy się on każdemu z gorącym, śródziemnomorskim temperamentem.

  • Gruby, zakręcany ku górze wąs, to inspiracja rodem z polskich dworków szlacheckich. Co prawda ich pielęgnacja trochę trwa, ale warto się na nie zdecydować.

  • Chevron to cienki wąsik, który pod względem kształtu przypomina trójkąt równoramienny. Jest on bardzo często wybierany przez artystów. Na marginesie warto dodać, że niektórzy z nich występują na polskiej scenie muzycznej.

  • Solidny, gruby wąs mocno opadający ku dołowi to stylizacja wykorzystywana często przez wodzów narodu (np. Józef Piłsudski).

Jak widać, różne style wąsów budzą różne skojarzenia. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby nasza stylizacja jak najbardziej oddawała to, kim jesteśmy i jaki mamy charakter. Dzięki temu stworzymy spójny, pasujący do nas przekaz.