czwartek, 18 styczeń 2024 09:47

Wąsy - pielęgnacja, zapuszczanie i style

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
najpopularniejsze style wąsów najpopularniejsze style wąsów mat.prasowe

Wąs jest dla wielu mężczyzn, a także kobiet, swoistym symbolem męskości. I choć dziś wielu mężczyzn nie decyduje się na jego noszenie, to nadal szerokie grono panów można nazwać prawdziwymi wąsaczami. Jakie rodzaje wąsów cieszą się największą popularnością?

 

Jak zapuścić wąs i jak go pielęgnować?

Zanim poznamy najpopularniejsze style wąsów, przejdźmy do podstaw, czyli sposobów, na jego zapuszczanie. W zasadzie wąs można zapuścić tylko przy pomocy jednej, sprawdzonej metody: cierpliwego czekania. Oczywiście w międzyczasie może też pojawić się dyskomfort, czyli charakterystyczne swędzenie, a nawet kłucie nad górną wargą. Problem ten można zminimalizować poprzez regularne stosowanie:

 • mydła do brody,

 • szamponów z odżywką lub osobno szamponu i odżywki,

 • olejków do brody.

Nie można też zapominać o odpowiednim przycinaniu wąsa. Trzeba to robić regularnie, gdyż zwykle rośnie on nieco szybciej od brody. Niezależnie od tego, jakie style wąsów wybierzemy, pamiętajmy, aby nie zachodziły bezpośrednio do ust. Dzięki temu mamy pewność, że nie będą one wpadać do posiłków, co samo w sobie jest niechlujne i nieestetyczne.

Jakie rodzaje wąsów można zapuścić?

Kształt wąsów nie powinien być przypadkowy. Najlepiej, jeśli będzie nawiązywał do stylu i charakteru noszącej go osoby. Kwestią otwartą jest również właściwy dobór wąsa do kształtu twarzy. Tutaj trudno o jakiekolwiek porady. Warto po prostu użyć swej wyobraźni i dostosować kształt wąsa do własnego wyglądu. Dobrym pomysłem jest też poszukanie inspiracji u barbera lub stylisty. Przejdźmy zatem do meritum i sprawdźmy, jakie style wąsów są najpopularniejsze wśród panów.

 • Styl à la lata 90. To propozycja dla panów, którzy kochają nawiązania do klasyki. Wariant ten jest dość prosty w stylizacji. Wystarczy go przycinać dokładnie i równo nad górną wargą.

 • Cienki wąs to inspiracja rodem z Hiszpanii. Coś na ten wzór nosił słynny Antonio Banderas w filmie Zorro. Z pewnością kojarzy się on każdemu z gorącym, śródziemnomorskim temperamentem.

 • Gruby, zakręcany ku górze wąs, to inspiracja rodem z polskich dworków szlacheckich. Co prawda ich pielęgnacja trochę trwa, ale warto się na nie zdecydować.

 • Chevron to cienki wąsik, który pod względem kształtu przypomina trójkąt równoramienny. Jest on bardzo często wybierany przez artystów. Na marginesie warto dodać, że niektórzy z nich występują na polskiej scenie muzycznej.

 • Solidny, gruby wąs mocno opadający ku dołowi to stylizacja wykorzystywana często przez wodzów narodu (np. Józef Piłsudski).

Jak widać, różne style wąsów budzą różne skojarzenia. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby nasza stylizacja jak najbardziej oddawała to, kim jesteśmy i jaki mamy charakter. Dzięki temu stworzymy spójny, pasujący do nas przekaz.

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37