czwartek, 23 listopad 2023 18:07

W jakie kosmetyki do włosów zaopatrzyć się, jeśli chcemy, aby nasza fryzura i zarost wyglądały lepiej?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
kosmetyki do włosów kosmetyki do włosów mat.prasowe

Gdy po serii nieudanych zabiegów pielęgnacyjnych na włosach dochodzimy do wniosku, że potrzebne są nam kosmetyki do włosów z prawdziwego zdarzenia, nachodzą nas natychmiast pytania: jak ich szukać i co konkretnie kupić? Które kosmetyki do włosów sprawią, że nasze włosy i broda będą się poddawały stylizacji nieco łatwiej oraz które sprawią, że kosmyki nabiorą blasku i objętości? Poniżej postaram się podsunąć Wam kilka niezawodnych pomysłów na to, jak wyposażyć kompletną półkę dedykowaną włosom w swojej łazience!

 

Jaki szampon do włosów i brody wybrać?

Pierwszym i najważniejszym elementem dbania o włosy i brodę jest ich mycie. Dokładne wyczyszczenie stylizatorów, kurzu oraz nadmiaru sebum jest możliwe wtedy, gdy używamy szamponów do brody z detergentami, dlatego po intensywnym stylizowaniu, podczas którego używane były bardzo obciążające kosmetyki do włosów, konieczne jest zastosowanie środka myjącego, który będzie miał np. laurylosiarczan sodu lub disodiowy laurylethersiarczan.

Są to delikatne detergenty, które nie „ścierają" włosa tak jak inne detergenty. Jeśli zależy nam na tym,aby ograniczać wpływ agresywnych środków myjących na włosy, możemy myć je zamiennie: raz metodą OMO, przy zastosowaniu olejów (wówczas taki szampon powinien zawierać oleje i nawilżające składniki, które pomogą nawilżyć zarost i skórę, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry), innym razem delikatnym detergentem.

Jakie kosmetyki do stylizacji włosów sprawdzą się najlepiej, gdy chcemy zadbać nie tylko o fryzurę, ale również o brodę?

Jeśli chodzi o kosmetyki do włosów stylizujące, koniecznie przyjrzyjmy się pomadom. Pomada pozwala na długotrwałe utrwalenie i stylizację włosów. Taki stylizator jest idealny dla osób z włosami puszącymi się, ponieważ pomaga je ujarzmić i utrzymać pod kontrolą. Zapobiega też elektryzowaniu włosów, dając gładkie i wyglądające na bardziej zdyscyplinowane włosy. Dzięki jej konsystencji i właściwościom można tworzyć różne fryzury: od gładkich, schludnych i „przylizanych", do bardziej rozczochranych (można np. ułożyć estetyczne fale).

Niektóre pomady do włosów zawierają składniki, które chronią włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV, suszenie, stylizację ciepłem i inne czynniki środowiskowe. Są to więc bardzo dobre kosmetyki do włosów na lato, szczególnie gdy wybieramy się na rower, na żagle lub na wycieczkę nad morze. Pomady mogą również zawierać substancje nawilżające i odżywcze, które pomagają wzmocnić i nawilżyć włosy. Warto też wiedzieć, że w przeciwieństwie do innych kosmetyków do stylizacji włosów, pomada jest bardzo wydajna. Ma skoncentrowaną formułę, dzięki czemu niewielka ilość produktu wystarcza, aby osiągnąć pożądany efekt. Dzięki temu opakowanie pomady starcza na dłużej, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.