niedziela, 16 październik 2022 12:21

Jak się pozbyć robaków z łazienki?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Robaki w łazienkach Robaki w łazienkach pexels

Któż z nas nie miał sytuacji, w której idzie w nocy do łazienki, świeci światło i widzi uciekające małe, czarne punkty, które uciekają bardzo szybko w różne szczeliny.

 

Są to właśnie robaki, które zamieszkują łazienkę. Czy są groźne? Jak się ich pozbyć i skąd się w ogóle biorą? Przekonajmy się.

Skąd się biorą robaki w łazience?

Robaki w łazienkach to rybiki cukrowe, z którymi większość ludzi się już spotkała. Zamieszkują wilgotne i ciepłe miejsca, dlatego też łazienka jest idealnym miejscem na to, by się zadomowić. Żyją naprawdę długo, gdyż od 4 do 8 lat, dlatego jeśli nie pozbędziesz się ich konkretnym sposobem, będą sobie żyły w najlepsze. Żywią się głównie resztkami jedzenia, innymi martwymi owadami, a nawet papierem, który zapewnia im w łazience sporo pożywienia. Nie są więc wymagające, co do jedzenia, dlatego tak dobrze żyje im się w domowych łazienkach i toaletach.

Ich tryb życia jest naprawdę prosty, gdyż w dzień ukrywają się w fugach, między płytkami lub elementami między wanną, a elewacją. W nocy natomiast rozpoczynają swoje wędrówki, które przerwane hałasem dobiegającym od strony drzwi lub błyskiem światła – ukrywają się bardzo szybko. Są świetnymi biegaczami i w zaledwie kilka sekund potrafią całkowicie zniknąć z pola widzenia człowieka.

Warto dodać, że nie są groźne dla człowieka, gdyż nie gryzą, lecz są zwyczajnie nieestetyczne i obrzydliwe. Nie przenoszą również chorób, w przeciwieństwie do karaluchów. Mogą jednak zniszczyć różnego rodzaju elementy w łazience i wcześniej wspomniane już rzeczy z papieru. Warto jest się więc ich pozbyć ze względu na to, że są naprawdę nieestetyczne i mogą wystraszyć, dlatego nie czekaj, aż rozmnożą się i w nocy w łazience zastaniesz imprezę rybików cukrowych.

Skuteczne metody zwalczania robaków

Zanim przejdziemy, do tego, jak pozbyć się tych robaków, to warto wiedzieć, jak się przed tym uchronić. Przede wszystkim należy często wietrzyć łazienkę, gdyż rybiki nie lubią chłodnego powietrza i suchości, dlatego częste wietrzenie zmniejszy wilgotność w łazience i ochłodzi pomieszczenie. Wówczas rybiki się nie zalęgną.

Ocet – największy wróg rybików

Do spryskiwacza wlej nieco octu, razem z olejkiem cynamonowym, tymiankiem lub lawendą. Taki preparat jest największym wrogiem rybików, tym bardziej, jak jest ciepły. Wystarczy spryskać miejsca, w których zagnieździły się rybiki, a te z pewnością chętnie zmienią miejsce zamieszkania. Warto dodać, że ten specyfik jest całkowicie bezpieczny dla żywności, ludzi oraz zwierząt.

Jest oczywiście możliwość, że rybiki zdążyły się znacznie rozmnożyć dlatego, jeśli naprawdę chcesz się ich pozbyć, to najlepiej będzie wynająć ekipę od dezynsekcji. Prusator to firma, która ma doświadczenie w pozbywaniu się owadów i szkodników. Dokładne oczyszczenie mieszkania, to podstawa dlatego specjalistyczny sprzęt i fachowcy znający się na rzeczy umożliwią bardzo dobrą dezynsekcje, dezynfekcje i deratyzacje. Skuteczność, bezpieczeństwo i dyskrecja, byś był spokojny i zadowolony z efektów.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54