niedziela, 16 październik 2022 12:21

Jak się pozbyć robaków z łazienki?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Robaki w łazienkach Robaki w łazienkach pexels

Któż z nas nie miał sytuacji, w której idzie w nocy do łazienki, świeci światło i widzi uciekające małe, czarne punkty, które uciekają bardzo szybko w różne szczeliny.

 

Są to właśnie robaki, które zamieszkują łazienkę. Czy są groźne? Jak się ich pozbyć i skąd się w ogóle biorą? Przekonajmy się.

Skąd się biorą robaki w łazience?

Robaki w łazienkach to rybiki cukrowe, z którymi większość ludzi się już spotkała. Zamieszkują wilgotne i ciepłe miejsca, dlatego też łazienka jest idealnym miejscem na to, by się zadomowić. Żyją naprawdę długo, gdyż od 4 do 8 lat, dlatego jeśli nie pozbędziesz się ich konkretnym sposobem, będą sobie żyły w najlepsze. Żywią się głównie resztkami jedzenia, innymi martwymi owadami, a nawet papierem, który zapewnia im w łazience sporo pożywienia. Nie są więc wymagające, co do jedzenia, dlatego tak dobrze żyje im się w domowych łazienkach i toaletach.

Ich tryb życia jest naprawdę prosty, gdyż w dzień ukrywają się w fugach, między płytkami lub elementami między wanną, a elewacją. W nocy natomiast rozpoczynają swoje wędrówki, które przerwane hałasem dobiegającym od strony drzwi lub błyskiem światła – ukrywają się bardzo szybko. Są świetnymi biegaczami i w zaledwie kilka sekund potrafią całkowicie zniknąć z pola widzenia człowieka.

Warto dodać, że nie są groźne dla człowieka, gdyż nie gryzą, lecz są zwyczajnie nieestetyczne i obrzydliwe. Nie przenoszą również chorób, w przeciwieństwie do karaluchów. Mogą jednak zniszczyć różnego rodzaju elementy w łazience i wcześniej wspomniane już rzeczy z papieru. Warto jest się więc ich pozbyć ze względu na to, że są naprawdę nieestetyczne i mogą wystraszyć, dlatego nie czekaj, aż rozmnożą się i w nocy w łazience zastaniesz imprezę rybików cukrowych.

Skuteczne metody zwalczania robaków

Zanim przejdziemy, do tego, jak pozbyć się tych robaków, to warto wiedzieć, jak się przed tym uchronić. Przede wszystkim należy często wietrzyć łazienkę, gdyż rybiki nie lubią chłodnego powietrza i suchości, dlatego częste wietrzenie zmniejszy wilgotność w łazience i ochłodzi pomieszczenie. Wówczas rybiki się nie zalęgną.

Ocet – największy wróg rybików

Do spryskiwacza wlej nieco octu, razem z olejkiem cynamonowym, tymiankiem lub lawendą. Taki preparat jest największym wrogiem rybików, tym bardziej, jak jest ciepły. Wystarczy spryskać miejsca, w których zagnieździły się rybiki, a te z pewnością chętnie zmienią miejsce zamieszkania. Warto dodać, że ten specyfik jest całkowicie bezpieczny dla żywności, ludzi oraz zwierząt.

Jest oczywiście możliwość, że rybiki zdążyły się znacznie rozmnożyć dlatego, jeśli naprawdę chcesz się ich pozbyć, to najlepiej będzie wynająć ekipę od dezynsekcji. Prusator to firma, która ma doświadczenie w pozbywaniu się owadów i szkodników. Dokładne oczyszczenie mieszkania, to podstawa dlatego specjalistyczny sprzęt i fachowcy znający się na rzeczy umożliwią bardzo dobrą dezynsekcje, dezynfekcje i deratyzacje. Skuteczność, bezpieczeństwo i dyskrecja, byś był spokojny i zadowolony z efektów.