środa, 02 listopad 2022 11:55

Topowi producenci płytek hiszpańskich

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Azteca Azteca mat.prasowe

Przyglądając się współczesnym aranżacjom wnętrz trudno nie dostrzec tego, że garściami czerpie się w nich z zalet, jakie posiadają płytki ceramiczne.

Po latach, kafelki znowu pojawiają się nie tylko na podłodze, ale również na ścianie. Nie oznacza to jednak, że w naszych domach goszczą jedynie płytki rodzimych producentów. Także producenci z Hiszpanii manifestują wyraźnie swoją obecność. Nie ma w tym zresztą nic szczególnie zaskakującego.

Za co pokochaliśmy hiszpańskie płytki?

Hiszpańscy producenci płytek ceramicznych mają z pewnością swój udział w zmianie naszego stosunku do kafelek. To właśnie oni uświadomili nam, że marząc o pięknie i niepowtarzalności oraz o wysokich parametrach technicznych, wcale nie musimy wybierać. Bez względu na to, czy cenimy sobie klasykę, czy też nowoczesne rozwiązania, możemy zaaranżować wnętrze, do którego będziemy chcieli wracać. Jakby tego było mało, płytki z Hiszpanii nie są już tak drogie, jak miało to miejsce choćby przed dziesięciu laty. Możemy znaleźć je w polskich sklepach z płytkami. Nie stajemy więc przed koniecznością ponoszenia kosztów związanych z ich transportem z Hiszpanii do kraju.

Na jakie firmy warto zwrócić uwagę?

Lista hiszpańskich firm zajmujących wysoką pozycję na polskim rynku jest coraz dłuższa. Jednym z czołowych przedstawicieli hiszpańskich płytek w Polsce nadal pozostaje jednak firma Aparici. Oferowane przez nią kafelki kojarzone są przede wszystkim z wnętrzami minimalistycznymi, gres imitujący inne naturalne materiały wykończeniowe, może jednak trafić również do eleganckiego salonu.

Azteca również jest firmą, która ma nam wiele do zaoferowania. Promuje ona często wzory etniczne, które nie wychodzą nigdy z mody. Do tego stawia na kafelki rektyfikowane znane z intuicyjnego montażu.

Hitem ostatnich lat niezmiennie pozostają też płytki firmy Saloni. Trudno ich zresztą nie zauważyć. Ich znakiem rozpoznawczym jest szeroki wybór formatów, kolorów oraz wzorów. Płyki Saloni są też znane ze swojej wytrzymałości, wpisują się więc idealnie w oczekiwania tych osób, którym marzą się kafelki na długie lata.

Produkty tych oraz wielu innych znanych i cenionych hiszpańskich producentów znajdziecie w sklepie Eurołazienki.pl.