piątek, 17 luty 2023 16:10

Jak stworzyć łazienkę w stylu glamour krok po kroku?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
łazienka w stylu glamour łazienka w stylu glamour pixabay

Glamour, czyli wysoki połysk we wnętrzu łazienki i wytworne materiały

 

Wiele osób zamiast minimalistycznej łazienki, chce stworzyć wnętrze w reprezentacyjnym i wytwornym wydaniu. Taka łazienka zyskuje miano ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Stale się swoistym miejscem odnowy biologicznej i SPA w zaciszu własnego domu. Jak stworzyć łazienkę w stylu glamour i o czym należy pamiętać?

Decydując się na łazienkę w stylu glamour, należy wybrać do niej odpowiednie elementy, które będą zachwycać już na pierwszy rzut oka. Na pewno trzeba zacząć od doboru właściwych płytek. Tutaj świetnie sprawdzą się spieki kwarcowe, jeżeli jest to łazienka o dużym metrażu albo gres, w przypadku takiej o średnim metrażu. W pokoju kąpielowym powinna znaleźć się tradycyjna wanna, a dla wygody i zapewnienia wielofunkcyjności strefy kąpielowej warto wannę wykończyć estetycznym panelem nawannowym. Parawan nawannowy może mieć ramki wykonane ze stali zabezpieczonej przed korodowaniem bądź aluminium. Ramki mogą być utrzymane w kolorze klasycznej czerni, ale i szarości czy nawet złota. Stylistyka glamour to także odpowiednio dobrana armatura łazienkowa. Do wanny z panelem nawannowym, warto wybrać taką, która jest uniwersalna. Można nawet pokusić się o montaż deszczownicy, zwłaszcza gdy parawan można rozłożyć, tak by skutecznie zapobiec rozchlapywaniu wody. Może być chromowana i utrzymana w kolorze złota lub srebra. Świetnie sprawdzi się zarówno do czarnej, jak i białej ceramiki łazienkowej. Do aranżacji glamour i wanny owalnej lub okrągłej pasować będzie z kolei armatura łazienkowa podłogowa. Długie wylewki zamontowane w podłodze są niezwykle efektowne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ograniczyć pojawianie się zacieków na samej wannie. Często pojawiają się one w miejscu łączenia armatur i ceramiki i tworzą się na skutek wilgoci i zalegania mydlin. 

Strefa umywalkowa w stylu glamour - o czym warto pamiętać? 

Decydując się na łazienkę w stylu glamour, warto wybrać odpowiednie umywalki do wyspy łazienkowej. Świetnie sprawdzą się złote modele wykonane z ceramiki sanitarnej z wykończeniem przypominającym mozaikę z zewnątrz oraz gładkie i błyszczące w środku. Takie umywalki nablatowe będą piękną ozdobą łazienki. Można do nich dobrać równie efektowne zdobione lustra, ale i zdecydować się na modele bardziej minimalistyczne, np. w czarnej, metalowej i matowej ramie. Ciekawym dodatkiem do takiej łazienki mogą być także sedesy w złotym kolorze, a także złote wieszaki łazienkowe. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://sevante.pl/.        

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37