piątek, 17 luty 2023 16:10

Jak stworzyć łazienkę w stylu glamour krok po kroku?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
łazienka w stylu glamour łazienka w stylu glamour pixabay

Glamour, czyli wysoki połysk we wnętrzu łazienki i wytworne materiały

 

Wiele osób zamiast minimalistycznej łazienki, chce stworzyć wnętrze w reprezentacyjnym i wytwornym wydaniu. Taka łazienka zyskuje miano ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Stale się swoistym miejscem odnowy biologicznej i SPA w zaciszu własnego domu. Jak stworzyć łazienkę w stylu glamour i o czym należy pamiętać?

Decydując się na łazienkę w stylu glamour, należy wybrać do niej odpowiednie elementy, które będą zachwycać już na pierwszy rzut oka. Na pewno trzeba zacząć od doboru właściwych płytek. Tutaj świetnie sprawdzą się spieki kwarcowe, jeżeli jest to łazienka o dużym metrażu albo gres, w przypadku takiej o średnim metrażu. W pokoju kąpielowym powinna znaleźć się tradycyjna wanna, a dla wygody i zapewnienia wielofunkcyjności strefy kąpielowej warto wannę wykończyć estetycznym panelem nawannowym. Parawan nawannowy może mieć ramki wykonane ze stali zabezpieczonej przed korodowaniem bądź aluminium. Ramki mogą być utrzymane w kolorze klasycznej czerni, ale i szarości czy nawet złota. Stylistyka glamour to także odpowiednio dobrana armatura łazienkowa. Do wanny z panelem nawannowym, warto wybrać taką, która jest uniwersalna. Można nawet pokusić się o montaż deszczownicy, zwłaszcza gdy parawan można rozłożyć, tak by skutecznie zapobiec rozchlapywaniu wody. Może być chromowana i utrzymana w kolorze złota lub srebra. Świetnie sprawdzi się zarówno do czarnej, jak i białej ceramiki łazienkowej. Do aranżacji glamour i wanny owalnej lub okrągłej pasować będzie z kolei armatura łazienkowa podłogowa. Długie wylewki zamontowane w podłodze są niezwykle efektowne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ograniczyć pojawianie się zacieków na samej wannie. Często pojawiają się one w miejscu łączenia armatur i ceramiki i tworzą się na skutek wilgoci i zalegania mydlin. 

Strefa umywalkowa w stylu glamour - o czym warto pamiętać? 

Decydując się na łazienkę w stylu glamour, warto wybrać odpowiednie umywalki do wyspy łazienkowej. Świetnie sprawdzą się złote modele wykonane z ceramiki sanitarnej z wykończeniem przypominającym mozaikę z zewnątrz oraz gładkie i błyszczące w środku. Takie umywalki nablatowe będą piękną ozdobą łazienki. Można do nich dobrać równie efektowne zdobione lustra, ale i zdecydować się na modele bardziej minimalistyczne, np. w czarnej, metalowej i matowej ramie. Ciekawym dodatkiem do takiej łazienki mogą być także sedesy w złotym kolorze, a także złote wieszaki łazienkowe. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://sevante.pl/.