środa, 17 sierpień 2022 17:29

Materac 160x190 cm, dla osób dorosłych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac 160x190 materac 160x190 pixabay

Będąc przed decyzją zakupu nowego materaca 160x190 cm do sypialni warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami jakie są obecnie na rynku.

Producenci prześcigają się z coraz nowszymi technologiami i udogodnieniami dla wygodniejszego snu. W tym artykule zastanowimy się o podpowiemy na co zwracać uwagę kupując nowy materac.

Waga osób śpiących na materacu.

W pierwszej kolejności wybierając materac warto sprawdzić czy jest on przewidziany dla wagi naszego ciała. To od wagi zależy czy potrzebujemy wzmocnionej konstrukcji czy wyższej twardości materaca. Zatem materace piankowe dobrze posłużą dzieciom jak i osobom dorosłym ale tutaj raczej waga nie powinna przekraczać 100kg, ponieważ niestety szybciej materac może się zużyć. Lepszym i trwalszym rozwiązaniem dla osób dorosłych są materace kieszeniowe i lateksowe. Zapewniają też dużo lepsze podparcie, dlatego są wygodniejsze dla użytkowników. Jeśli waga dwóch osób śpiących jest zróżnicowana należy szukać konstrukcji materaca, gdzie będzie ponad 510szt sprężyn na 1m2. Przy takiej budowie, materac pracuje punktowo nie ma tu efektu zsuwania się osoby lżejszej na cięższą.

Dostępne twardości materaca

Każdy producent może stosować odrębną skalę twardości, dlatego nie można się tylko tym sugerować przy zakupie. Przykładowo prezentujemy 4 stopniową skalę twardości, która jest dość popularna i wydaje się rozsądna. Twardość oznacza się literką H, wygląda to następująco:

 • materac H1 miękki- jest odpowiedni dla osób z wagą do 60kg
 • materac H2 średnio twardy- jest odpowiedni dla osób z wagą w przedziale 60-100kg
 • materac H3 twardy- jest odpowiedni jeśli waga przynajmniej jednej przekracza 100kg
 • materac H4 bardzo twardy- jest odpowiedni jeśli waga przynajmniej jednej osoby przekracza 120kg.

Materace mogą też być dwustronne i posiadać dwie różnej twardości zastosowane strony.

Wykończenie materaca uzależnione od twardości

Materac może posiadać zróżnicowane wykończenie uzależnione od twardości materaca. Najbardziej miękkie materace posiadają w budowie piankę visco memory, która jest plastyczna i pod wpływem ciepła ciała zapamiętuje kształty. W modelach średnio twardych warto zwrócić uwagę na wykończenie lateksowe, to przyjemny nadający materacowi niezwykłe sprężyste wykończenie. Lateks wpłynie na komfort i dobrą wentylacje materaca a dodatkowo jest trwały nie poddaje się zużyciu. W materacach twardych wykorzystuje się maty usztywniające jak kokos i trawa morska, bezpośrednio utwardzają a do tego są naturalne. Materac o bardzo twardej budowie posiada nie tylko kokos w budowie ale jest on połączony z końskim włosiem, co jest gwarancją trwałości i mocnego materaca.

Zakup materaca przez internet

W czasach w których zakupy częściej odbywają się w online, firmy produkujące materace również wkroczyły w sprzedaż internetową. U producenta będzie nie tylko taniej ale uzyskamy też fachową pomoc przy wyborze idealnego materaca dla nas. Na uwagę zasługuje sklep internetowy Godre.pl, który specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości materacy.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44