czwartek, 01 wrzesień 2022 09:00

Dlaczego warto skorzystać z usługi doładowania prądu i gdzie jest to możliwe?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Energa doładowanie Energa doładowanie pixabay

Rozliczenie za prąd może się odbywać na dwa sposoby. Oprócz klasycznego rozwiązania, gdy faktura jest wystawiana według zużycia, można skorzystać także z liczników przedpłatowych.

 

Używanie tego typu urządzeń wymaga ich doładowywania. To dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu zużycia energii. Niezależnie do tego, czy będzie to doładowanie Energa, czy też dla licznika innego operatora, jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Usługa doładowania prądu – korzyści

Usługa doładowania Energa lub prądu od innych operatorów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niej można kontrolować bieżące zużycie energii elektrycznej. Pozwala to na wyrobienie nawyku oszczędzania na prądzie. Po drugie, dzięki takiej usłudze zdobędzie się wiedzę, jakie są aktualne stawki za prąd. Nie ma już w związku z tym wątpliwości co do tego, czy energia została rozliczona prawidłowo. Liczniki przedpłatowe sprawdzają się szczególnie dobrze w lokalach wynajmowanych oraz w miejscach, w których przebywa się sporadycznie (np. w domku letniskowym na działce). Można z nich z powodzeniem korzystać także w mieszkaniach. Doładowanie licznika Energa i wielu innych sprzedawców energii nie jest przy tym skomplikowane.

Doładowanie prądu Energa – gdzie jest możliwe?

W Polsce jest dostępnych wielu operatorów dostarczających energię elektryczną. W środkowej i północnej części kraju podmiotem dominującym jest Energa. Doładowanie Energa można wykupić online, ale także w sklepach stacjonarnych. Jeśli chodzi o takiego operatora jak Energa, doładowanie dostępne jest m.in. w Żabce. Ta popularna sieć franczyzowa ma sklepy zlokalizowane w całej Polsce, dzięki temu nie trzeba długo szukać punktu, w którym zakupi się prąd. Aby skorzystać z usługi doładowania Energa, wystarczy przyjść do sklepu wraz z identyfikatorem lub numerem karty do licznika energii. Sprzedawcy należy podać kwotę, którą chce się zapłacić. Jeśli chodzi o doładowanie, Energa udostępni prąd wówczas, gdy wprowadzi się kod do licznika.

Doładowanie licznika Energa – koszt

Koszt doładowania Energa nie jest wysoki, biorąc pod uwagę liczne korzyści z tego tytułu. Jeśli chodzi o popularną sieć franczyzową Żabka, jest to zaledwie 3,99 zł brutto. Przy okazji doładowania prądu Energa można zrobić także zakupy lub skorzystać z szeregu innych usług dostępnych w punkcie. Wśród nich znajdują się m.in. wypłata gotówki z karty, opłacenie rachunków lub zakup startera telefonu. Dzięki temu doładowanie Energa pozwoli na jednoczesne załatwienie wielu innych spraw.