czwartek, 01 wrzesień 2022 09:00

Dlaczego warto skorzystać z usługi doładowania prądu i gdzie jest to możliwe?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Energa doładowanie Energa doładowanie pixabay

Rozliczenie za prąd może się odbywać na dwa sposoby. Oprócz klasycznego rozwiązania, gdy faktura jest wystawiana według zużycia, można skorzystać także z liczników przedpłatowych.

 

Używanie tego typu urządzeń wymaga ich doładowywania. To dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu zużycia energii. Niezależnie do tego, czy będzie to doładowanie Energa, czy też dla licznika innego operatora, jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Usługa doładowania prądu – korzyści

Usługa doładowania Energa lub prądu od innych operatorów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niej można kontrolować bieżące zużycie energii elektrycznej. Pozwala to na wyrobienie nawyku oszczędzania na prądzie. Po drugie, dzięki takiej usłudze zdobędzie się wiedzę, jakie są aktualne stawki za prąd. Nie ma już w związku z tym wątpliwości co do tego, czy energia została rozliczona prawidłowo. Liczniki przedpłatowe sprawdzają się szczególnie dobrze w lokalach wynajmowanych oraz w miejscach, w których przebywa się sporadycznie (np. w domku letniskowym na działce). Można z nich z powodzeniem korzystać także w mieszkaniach. Doładowanie licznika Energa i wielu innych sprzedawców energii nie jest przy tym skomplikowane.

Doładowanie prądu Energa – gdzie jest możliwe?

W Polsce jest dostępnych wielu operatorów dostarczających energię elektryczną. W środkowej i północnej części kraju podmiotem dominującym jest Energa. Doładowanie Energa można wykupić online, ale także w sklepach stacjonarnych. Jeśli chodzi o takiego operatora jak Energa, doładowanie dostępne jest m.in. w Żabce. Ta popularna sieć franczyzowa ma sklepy zlokalizowane w całej Polsce, dzięki temu nie trzeba długo szukać punktu, w którym zakupi się prąd. Aby skorzystać z usługi doładowania Energa, wystarczy przyjść do sklepu wraz z identyfikatorem lub numerem karty do licznika energii. Sprzedawcy należy podać kwotę, którą chce się zapłacić. Jeśli chodzi o doładowanie, Energa udostępni prąd wówczas, gdy wprowadzi się kod do licznika.

Doładowanie licznika Energa – koszt

Koszt doładowania Energa nie jest wysoki, biorąc pod uwagę liczne korzyści z tego tytułu. Jeśli chodzi o popularną sieć franczyzową Żabka, jest to zaledwie 3,99 zł brutto. Przy okazji doładowania prądu Energa można zrobić także zakupy lub skorzystać z szeregu innych usług dostępnych w punkcie. Wśród nich znajdują się m.in. wypłata gotówki z karty, opłacenie rachunków lub zakup startera telefonu. Dzięki temu doładowanie Energa pozwoli na jednoczesne załatwienie wielu innych spraw.

 • Jak tabletki na stres pomagają zmniejszyć napięcie i niepokój.
  Jak tabletki na stres pomagają zmniejszyć napięcie i niepokój.

  W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie stres i niepokój stały się codziennością, coraz więcej osób szuka skutecznych sposobów na radzenie sobie z tymi wyzwaniami.

  Written on piątek, 01 grudzień 2023 10:09
 • Co jest lepsze na lato: pościel bawełniana, satynowa, czy lniana?
  Co jest lepsze na lato: pościel bawełniana, satynowa, czy lniana?

  Gdy nadchodzi lato, nachodzi nas naturalna chęć, aby coś zmienić. Dotyczy to ubioru, dodatków, które wybieramy, ale także pościeli, w której śpimy. Gdy temperatury rosną, nie po drodze nam z pluszowymi kocami i miękką flanelą. Szukamy lżejszej powłoki dla naszej kołdry i poduszki. Jaką pościel latem najlepiej jest więc wybierać?

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 18:15
 • W jakie kosmetyki do włosów zaopatrzyć się, jeśli chcemy, aby nasza fryzura i zarost wyglądały lepiej?
  W jakie kosmetyki do włosów zaopatrzyć się, jeśli chcemy, aby nasza fryzura i zarost wyglądały lepiej?

  Gdy po serii nieudanych zabiegów pielęgnacyjnych na włosach dochodzimy do wniosku, że potrzebne są nam kosmetyki do włosów z prawdziwego zdarzenia, nachodzą nas natychmiast pytania: jak ich szukać i co konkretnie kupić? Które kosmetyki do włosów sprawią, że nasze włosy i broda będą się poddawały stylizacji nieco łatwiej oraz które sprawią, że kosmyki nabiorą blasku i objętości? Poniżej postaram się podsunąć Wam kilka niezawodnych pomysłów na to, jak wyposażyć kompletną półkę dedykowaną włosom w swojej łazience!

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 18:07
 • Zalety optymalizacji interfejsu użytkownika i oprogramowania we flagowych telefonach
  Zalety optymalizacji interfejsu użytkownika i oprogramowania we flagowych telefonach

  Jeśli chodzi o flagowe smartfony, nie chodzi tylko o imponujący sprzęt i najnowocześniejsze funkcje. Interfejs użytkownika i optymalizacja oprogramowania są równie istotne w kształtowaniu ogólnego doświadczenia. W tym artykule zagłębimy się w świat przyjaznych dla użytkownika interfejsów i ulepszeń oprogramowania, które sprawiają, że korzystanie z flagowych urządzeń staje się przyjemnością. Od intuicyjnych gestów po terminowe aktualizacje, smartfony te są zaprojektowane tak, aby nadać priorytet i poprawić wrażenia użytkownika.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50
 • Wybierz dla siebie najlepszy rodzaj kurtki damskiej zimowej
  Wybierz dla siebie najlepszy rodzaj kurtki damskiej zimowej

  Ciepłe okrycie wierzchnie jest niezbędne podczas zimowych dni, bo bez niego chłód staje się niezwykle uciążliwy. Nie powinno się kierować wyłącznie najnowszymi trendami modowymi, bo zdecydowanie ważniejszy staje się dobór niewłaściwego rozmiaru, dopasowanie do figury i preferowanego stylu. Wyróżnia się wiele rodzajów kurtek zimowych damskich, mogą być one pikowane, krótkie, długie, puchowe. Dla niektórych idealna będzie bombka, inni wybiorą budrysówkę, parkę lub pilotkę. Na cieplejsze dni sprawdzi się nawet ocieplana ramoneska skórzana, przyozdobiona kożuszkiem, który zapewnia dodatkową izolację.

  Written on poniedziałek, 13 listopad 2023 16:44
 • Jak oczyścić swoją energię?
  Jak oczyścić swoją energię?

  W dzisiejszych czasach pozbycie się negatywnych myśli jest naprawdę bardzo trudne, szczególnie gdy zewsząd każdego dnia atakuje nas ogrom niezbyt pozytywnych informacji. Czy w takim świecie można skutecznie oczyścić swoją energię? Jak najbardziej tak. Choć metod jest całkiem sporo, to jednak warto pamiętać o tym, że często kluczem do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie są odpromienniki.

  Written on środa, 08 listopad 2023 08:57
 • Bramy szybkiego otwierania — wszystko, co musisz wiedzieć!
  Bramy szybkiego otwierania — wszystko, co musisz wiedzieć!

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest, że niektóre bramy otwierają się z taką prędkością, że zanim zdążysz mrugnąć okiem, już są w pełni otwarte? To właśnie bramy szybkiego otwierania — innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w różnych sektorach przemysłu. Ich kluczowe znaczenie wynika z wielu zalet, które przekładają się na efektywność i bezpieczeństwo pracy.

  Written on wtorek, 31 październik 2023 16:39