czwartek, 01 wrzesień 2022 09:00

Dlaczego warto skorzystać z usługi doładowania prądu i gdzie jest to możliwe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Energa doładowanie Energa doładowanie pixabay

Rozliczenie za prąd może się odbywać na dwa sposoby. Oprócz klasycznego rozwiązania, gdy faktura jest wystawiana według zużycia, można skorzystać także z liczników przedpłatowych.

 

Używanie tego typu urządzeń wymaga ich doładowywania. To dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu zużycia energii. Niezależnie do tego, czy będzie to doładowanie Energa, czy też dla licznika innego operatora, jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Usługa doładowania prądu – korzyści

Usługa doładowania Energa lub prądu od innych operatorów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niej można kontrolować bieżące zużycie energii elektrycznej. Pozwala to na wyrobienie nawyku oszczędzania na prądzie. Po drugie, dzięki takiej usłudze zdobędzie się wiedzę, jakie są aktualne stawki za prąd. Nie ma już w związku z tym wątpliwości co do tego, czy energia została rozliczona prawidłowo. Liczniki przedpłatowe sprawdzają się szczególnie dobrze w lokalach wynajmowanych oraz w miejscach, w których przebywa się sporadycznie (np. w domku letniskowym na działce). Można z nich z powodzeniem korzystać także w mieszkaniach. Doładowanie licznika Energa i wielu innych sprzedawców energii nie jest przy tym skomplikowane.

Doładowanie prądu Energa – gdzie jest możliwe?

W Polsce jest dostępnych wielu operatorów dostarczających energię elektryczną. W środkowej i północnej części kraju podmiotem dominującym jest Energa. Doładowanie Energa można wykupić online, ale także w sklepach stacjonarnych. Jeśli chodzi o takiego operatora jak Energa, doładowanie dostępne jest m.in. w Żabce. Ta popularna sieć franczyzowa ma sklepy zlokalizowane w całej Polsce, dzięki temu nie trzeba długo szukać punktu, w którym zakupi się prąd. Aby skorzystać z usługi doładowania Energa, wystarczy przyjść do sklepu wraz z identyfikatorem lub numerem karty do licznika energii. Sprzedawcy należy podać kwotę, którą chce się zapłacić. Jeśli chodzi o doładowanie, Energa udostępni prąd wówczas, gdy wprowadzi się kod do licznika.

Doładowanie licznika Energa – koszt

Koszt doładowania Energa nie jest wysoki, biorąc pod uwagę liczne korzyści z tego tytułu. Jeśli chodzi o popularną sieć franczyzową Żabka, jest to zaledwie 3,99 zł brutto. Przy okazji doładowania prądu Energa można zrobić także zakupy lub skorzystać z szeregu innych usług dostępnych w punkcie. Wśród nich znajdują się m.in. wypłata gotówki z karty, opłacenie rachunków lub zakup startera telefonu. Dzięki temu doładowanie Energa pozwoli na jednoczesne załatwienie wielu innych spraw.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44