czwartek, 01 wrzesień 2022 09:00

Dlaczego warto skorzystać z usługi doładowania prądu i gdzie jest to możliwe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Energa doładowanie Energa doładowanie pixabay

Rozliczenie za prąd może się odbywać na dwa sposoby. Oprócz klasycznego rozwiązania, gdy faktura jest wystawiana według zużycia, można skorzystać także z liczników przedpłatowych.

 

Używanie tego typu urządzeń wymaga ich doładowywania. To dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu zużycia energii. Niezależnie do tego, czy będzie to doładowanie Energa, czy też dla licznika innego operatora, jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Usługa doładowania prądu – korzyści

Usługa doładowania Energa lub prądu od innych operatorów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niej można kontrolować bieżące zużycie energii elektrycznej. Pozwala to na wyrobienie nawyku oszczędzania na prądzie. Po drugie, dzięki takiej usłudze zdobędzie się wiedzę, jakie są aktualne stawki za prąd. Nie ma już w związku z tym wątpliwości co do tego, czy energia została rozliczona prawidłowo. Liczniki przedpłatowe sprawdzają się szczególnie dobrze w lokalach wynajmowanych oraz w miejscach, w których przebywa się sporadycznie (np. w domku letniskowym na działce). Można z nich z powodzeniem korzystać także w mieszkaniach. Doładowanie licznika Energa i wielu innych sprzedawców energii nie jest przy tym skomplikowane.

Doładowanie prądu Energa – gdzie jest możliwe?

W Polsce jest dostępnych wielu operatorów dostarczających energię elektryczną. W środkowej i północnej części kraju podmiotem dominującym jest Energa. Doładowanie Energa można wykupić online, ale także w sklepach stacjonarnych. Jeśli chodzi o takiego operatora jak Energa, doładowanie dostępne jest m.in. w Żabce. Ta popularna sieć franczyzowa ma sklepy zlokalizowane w całej Polsce, dzięki temu nie trzeba długo szukać punktu, w którym zakupi się prąd. Aby skorzystać z usługi doładowania Energa, wystarczy przyjść do sklepu wraz z identyfikatorem lub numerem karty do licznika energii. Sprzedawcy należy podać kwotę, którą chce się zapłacić. Jeśli chodzi o doładowanie, Energa udostępni prąd wówczas, gdy wprowadzi się kod do licznika.

Doładowanie licznika Energa – koszt

Koszt doładowania Energa nie jest wysoki, biorąc pod uwagę liczne korzyści z tego tytułu. Jeśli chodzi o popularną sieć franczyzową Żabka, jest to zaledwie 3,99 zł brutto. Przy okazji doładowania prądu Energa można zrobić także zakupy lub skorzystać z szeregu innych usług dostępnych w punkcie. Wśród nich znajdują się m.in. wypłata gotówki z karty, opłacenie rachunków lub zakup startera telefonu. Dzięki temu doładowanie Energa pozwoli na jednoczesne załatwienie wielu innych spraw.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42