czwartek, 01 wrzesień 2022 09:00

Dlaczego warto skorzystać z usługi doładowania prądu i gdzie jest to możliwe?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Energa doładowanie Energa doładowanie pixabay

Rozliczenie za prąd może się odbywać na dwa sposoby. Oprócz klasycznego rozwiązania, gdy faktura jest wystawiana według zużycia, można skorzystać także z liczników przedpłatowych.

 

Używanie tego typu urządzeń wymaga ich doładowywania. To dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu zużycia energii. Niezależnie do tego, czy będzie to doładowanie Energa, czy też dla licznika innego operatora, jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Usługa doładowania prądu – korzyści

Usługa doładowania Energa lub prądu od innych operatorów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niej można kontrolować bieżące zużycie energii elektrycznej. Pozwala to na wyrobienie nawyku oszczędzania na prądzie. Po drugie, dzięki takiej usłudze zdobędzie się wiedzę, jakie są aktualne stawki za prąd. Nie ma już w związku z tym wątpliwości co do tego, czy energia została rozliczona prawidłowo. Liczniki przedpłatowe sprawdzają się szczególnie dobrze w lokalach wynajmowanych oraz w miejscach, w których przebywa się sporadycznie (np. w domku letniskowym na działce). Można z nich z powodzeniem korzystać także w mieszkaniach. Doładowanie licznika Energa i wielu innych sprzedawców energii nie jest przy tym skomplikowane.

Doładowanie prądu Energa – gdzie jest możliwe?

W Polsce jest dostępnych wielu operatorów dostarczających energię elektryczną. W środkowej i północnej części kraju podmiotem dominującym jest Energa. Doładowanie Energa można wykupić online, ale także w sklepach stacjonarnych. Jeśli chodzi o takiego operatora jak Energa, doładowanie dostępne jest m.in. w Żabce. Ta popularna sieć franczyzowa ma sklepy zlokalizowane w całej Polsce, dzięki temu nie trzeba długo szukać punktu, w którym zakupi się prąd. Aby skorzystać z usługi doładowania Energa, wystarczy przyjść do sklepu wraz z identyfikatorem lub numerem karty do licznika energii. Sprzedawcy należy podać kwotę, którą chce się zapłacić. Jeśli chodzi o doładowanie, Energa udostępni prąd wówczas, gdy wprowadzi się kod do licznika.

Doładowanie licznika Energa – koszt

Koszt doładowania Energa nie jest wysoki, biorąc pod uwagę liczne korzyści z tego tytułu. Jeśli chodzi o popularną sieć franczyzową Żabka, jest to zaledwie 3,99 zł brutto. Przy okazji doładowania prądu Energa można zrobić także zakupy lub skorzystać z szeregu innych usług dostępnych w punkcie. Wśród nich znajdują się m.in. wypłata gotówki z karty, opłacenie rachunków lub zakup startera telefonu. Dzięki temu doładowanie Energa pozwoli na jednoczesne załatwienie wielu innych spraw.

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56