środa, 30 listopad 2022 16:45

Nowoczesne biuro w stylu industrialnym – jak je zaprojektować?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Biurka industrialne Biurka industrialne pixabay

Biuro w stylu industrialnym charakteryzuje się dużą ilością mebli wykonanych z metalu lub z połączenia metalu z drewnem. Styl loftowy często kojarzy się z minimalizmem i liniowością. Chcesz zaprojektować swoje własne biuro w stylu industrialnym? Sprawdź już teraz, o czym koniecznie musisz pamiętać.

 

Biurko industrialne — jak powinno wyglądać?

Biurka industrialne wykorzystuje surowe materiały, takie jak metal i drewno. Zazwyczaj mają otwartą konstrukcję, która pozwala zobaczyć, co znajduje się w środku, na półkach. Kształt biurka może być prostokątny lub okrągły, z nogami lub bez oraz bardzo dużym blatem. 

Dobre biurko industrialne charakteryzuje się prostą i nieskomplikowaną konstrukcją. Wiele osób decyduje się na biurko dębowe lub mahoniowe, ponieważ doskonale uzupełnia ono styl loftowy. Jeśli chcesz stworzyć industrialny wygląd w swoim biurze, wybierz model, łączący stal nierdzewną z drewnem. Nowoczesne, praktyczne biurka industrialne zapewnią doskonałe warunki do pracy, ale też podkreślają surowy, przemysłowy charakter całej aranżacji.

Jakie oświetlenie wybrać, aby uzyskać styl loftowy lub industrialny?

Istnieje wiele różnych opcji oświetlenia, które świetnie sprawdzą się do wnętrz zaaranżowanych w stylu industrialnym. Może to być lampa sufitowa o industrialnym wyglądzie lub lampy LED-owe o różnych kształtach i rozmiarach. Warto zakupić również lampę na biurko, a najlepiej do tego także lampę podłogową. Powinny mieć one klasyczny wygląd, najlepiej wykonany z metalu lub ze szkła.

Ważną zasadą jest to, że oświetlenie powinno być pośrednie i miękkie, lepiej nie stosować lamp żarowych i halogenowych. Preferowane jest użycie lamp stołowych i podłogowych, które dają ciepłe światło.

Najlepszą opcją może być połączenie oświetlenia LED-owego z lampką biurkową oraz z lampą podłogową. Jesteśmy pewnie, że takie połączenie zagwarantuje Ci odpowiednią ilość światła podczas wykonywania przez Ciebie obowiązków zawodowych.

Styl loftowy lub industrialny charakteryzuje się wykorzystaniem surowych materiałów i naturalnego oświetlenia. Dlatego przede wszystkim zrezygnuj z zasłon i rolet, aby zapewnić jak najwięcej światła słonecznego. Ważne jest, aby wybrać styl oświetlenia, który uzupełni te elementy i stworzy idealną atmosferę w Twoim domu.

Industrialne biuro – czym się wyróżnia?

Biura industrialne to wyjątkowe pomieszczenia. Wyróżniają się niewielką ilością zdobień i prostymi liniami. Industrialne biuro charakteryzuje się dużą ilością otwartej przestrzeni, co pozwala na stworzenie komfortowych warunków do pracy. Ten styl wystroju jest odpowiedni dla tych, którzy chcą stworzyć stylowe, jasne i przestronne środowisko pracy. Dlatego dobrym pomysłem będą biura, w których liczba mebli jest maksymalnie ograniczona. Powinny znaleźć się tam szafki, krzesła czy fotele oraz oczywiście biurko. Zazwyczaj meble wykonane są z metalu lub drewna. Popularne są szafki z dużą liczbą półek i szafek ze szklanymi drzwiami.

Lepiej, aby w oknach nie było zasłon, a zamiast nich znalazły się żaluzje lub rolety. Ściany mogą być pomalowane w neutralnych kolorach, np. na szaro, beżowo, kremowo. Ten styl można łączyć z innymi stylami, na przykład ze stylem modernistycznym.

Mamy nadzieję, że teraz już odrobinę bardziej wyobrażasz sobie, jak powinno wyglądać Twoje wymarzone biurko zaaranżowane w stylu industrialnym. Przekonaj się już teraz, jakie biurko, oświetlenie oraz inne meble trzeba wybrać, by praca w takim pomieszczeniu była naprawdę produktywna i inspirująca.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54