środa, 30 listopad 2022 16:45

Nowoczesne biuro w stylu industrialnym – jak je zaprojektować?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Biurka industrialne Biurka industrialne pixabay

Biuro w stylu industrialnym charakteryzuje się dużą ilością mebli wykonanych z metalu lub z połączenia metalu z drewnem. Styl loftowy często kojarzy się z minimalizmem i liniowością. Chcesz zaprojektować swoje własne biuro w stylu industrialnym? Sprawdź już teraz, o czym koniecznie musisz pamiętać.

 

Biurko industrialne — jak powinno wyglądać?

Biurka industrialne wykorzystuje surowe materiały, takie jak metal i drewno. Zazwyczaj mają otwartą konstrukcję, która pozwala zobaczyć, co znajduje się w środku, na półkach. Kształt biurka może być prostokątny lub okrągły, z nogami lub bez oraz bardzo dużym blatem. 

Dobre biurko industrialne charakteryzuje się prostą i nieskomplikowaną konstrukcją. Wiele osób decyduje się na biurko dębowe lub mahoniowe, ponieważ doskonale uzupełnia ono styl loftowy. Jeśli chcesz stworzyć industrialny wygląd w swoim biurze, wybierz model, łączący stal nierdzewną z drewnem. Nowoczesne, praktyczne biurka industrialne zapewnią doskonałe warunki do pracy, ale też podkreślają surowy, przemysłowy charakter całej aranżacji.

Jakie oświetlenie wybrać, aby uzyskać styl loftowy lub industrialny?

Istnieje wiele różnych opcji oświetlenia, które świetnie sprawdzą się do wnętrz zaaranżowanych w stylu industrialnym. Może to być lampa sufitowa o industrialnym wyglądzie lub lampy LED-owe o różnych kształtach i rozmiarach. Warto zakupić również lampę na biurko, a najlepiej do tego także lampę podłogową. Powinny mieć one klasyczny wygląd, najlepiej wykonany z metalu lub ze szkła.

Ważną zasadą jest to, że oświetlenie powinno być pośrednie i miękkie, lepiej nie stosować lamp żarowych i halogenowych. Preferowane jest użycie lamp stołowych i podłogowych, które dają ciepłe światło.

Najlepszą opcją może być połączenie oświetlenia LED-owego z lampką biurkową oraz z lampą podłogową. Jesteśmy pewnie, że takie połączenie zagwarantuje Ci odpowiednią ilość światła podczas wykonywania przez Ciebie obowiązków zawodowych.

Styl loftowy lub industrialny charakteryzuje się wykorzystaniem surowych materiałów i naturalnego oświetlenia. Dlatego przede wszystkim zrezygnuj z zasłon i rolet, aby zapewnić jak najwięcej światła słonecznego. Ważne jest, aby wybrać styl oświetlenia, który uzupełni te elementy i stworzy idealną atmosferę w Twoim domu.

Industrialne biuro – czym się wyróżnia?

Biura industrialne to wyjątkowe pomieszczenia. Wyróżniają się niewielką ilością zdobień i prostymi liniami. Industrialne biuro charakteryzuje się dużą ilością otwartej przestrzeni, co pozwala na stworzenie komfortowych warunków do pracy. Ten styl wystroju jest odpowiedni dla tych, którzy chcą stworzyć stylowe, jasne i przestronne środowisko pracy. Dlatego dobrym pomysłem będą biura, w których liczba mebli jest maksymalnie ograniczona. Powinny znaleźć się tam szafki, krzesła czy fotele oraz oczywiście biurko. Zazwyczaj meble wykonane są z metalu lub drewna. Popularne są szafki z dużą liczbą półek i szafek ze szklanymi drzwiami.

Lepiej, aby w oknach nie było zasłon, a zamiast nich znalazły się żaluzje lub rolety. Ściany mogą być pomalowane w neutralnych kolorach, np. na szaro, beżowo, kremowo. Ten styl można łączyć z innymi stylami, na przykład ze stylem modernistycznym.

Mamy nadzieję, że teraz już odrobinę bardziej wyobrażasz sobie, jak powinno wyglądać Twoje wymarzone biurko zaaranżowane w stylu industrialnym. Przekonaj się już teraz, jakie biurko, oświetlenie oraz inne meble trzeba wybrać, by praca w takim pomieszczeniu była naprawdę produktywna i inspirująca.