poniedziałek, 28 listopad 2022 13:44

Siatka dla kota – dlaczego warto się na nią zdecydować i jak wybrać tę odpowiednią?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Siatka na balkon Siatka na balkon Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Siatki ochronne dla kotów cały czas zyskują na popularności wśród właścicieli zwierząt domowych. Nie jest to nic dziwnego, w końcu zapewnia to stuprocentowe zabezpieczenie balkonu dla naszych pupili.

Takie rozwiązanie nie tylko chroni koty, ale także psy oraz nawet nasze pociechy. Siatka skutecznie zablokuje możliwość wspinania się na barierki a tym bardziej wychylania się, co mogłoby doprowadzić do nieprzyjemnego zdarzenia.

Siatka na balkon — funkcje

Przede wszystkim siatki balkonowe pełnią funkcję zabezpieczającą dla zwierząt domowych. Ograniczy ona do zera szansę na wydostanie się z balkonu. Co ciekawe może stać się miejscem zabaw kota, czego dodatkowym plusem będzie aktywność na świeżym powietrzu. Siatka doskonale sprawdzi się w roli ścianki wspinaczkowej. Jak wiemy koty, uwielbiają zabawy a tym bardziej drapanie, gryzienie i właśnie wspinanie. Siatka zabezpieczająca idealnie nada się do tego wszystkiego.

Dzięki materiałowi, z jakiego jest wykonana, nie są jej straszne żadne uszkodzenia. Polietylen sprawdzi się najlepiej, to jeden z najodporniejszych materiałów obecnie dostępnych. Nieoczywistą funkcją może być również zabezpieczenie się przed uciążliwymi ptakami. Siatka na balkon ochroni nas zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz.

Siatka zabezpieczająca — rodzaje 

Na rynku mamy wiele dostępnych siatek zabezpieczających, tylko na którą się zdecydować? Najtańszą opcją jest ta wykonana z monofilamentu. Plusem niewątpliwie jest jej niewidoczność. Jednak należy pamiętać, że im żwawszy pupil tym siatka ochronna powinna być bardziej wytrzymała. Ta nie będzie zbyt odporna na gryzienie, czy drapanie.

Następną opcją jest siatka z metalu. Jest to solidna opcja, przez którą nie ma ucieczki, ale również ma swoje wady. Jest dosyć sztywna więc sam montaż, będzie zdecydowanie trudniejszy. Dodatkowo zimą, kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, siatka balkonowa może zacząć nam rdzewieć. W tej opcji pozostajemy przy wyborze między porządnym zabezpieczeniem dla kota, ale jednak dość uciążliwym z biegiem czasu.

Do wyboru pozostały nam jeszcze dwa równie dobre materiały. Polipropylen jest bardziej odporny od wcześniej wymienionych tworzyw. Dodatkowo w wielu marketach jest opcja ich przycięcia pod konkretny wymiar. Ostatni rodzaj siatki, jaki możemy zakupić to ta z polietylenu. Ta opcja oczywiście jest nieco droższa od pozostałych, ale w zamian za to nie posiada wad swoich poprzedników. Siatka ochronna cechuję się wysoką odpornością na deszcz, słońce, czy pazury naszych pupili. Promieniowanie UV także w żaden sposób nie wpłynie na jej jakość.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując siatkę na balkon dla kota?

Jaka siatka będzie najlepsza? Oprócz rodzajów materiałów, z jakich siatka zabezpieczająca jest wykonana, należy zwrócić uwagę na wielkość oczek. Jest to dość istotny element, który może nam umknąć. Zbyt duże oczka siatki sprawią, że nie będzie ona skuteczna i kot czy też inne nasze zwierzątko wydostanie się na zewnątrz.

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, wystarczy pamiętać, by wielkość pojedynczego oczka nie przekroczyła 40-50mm. Dotyczy to już dorosłych kotów, jeśli mamy w domu inne mniejsze zwierzę lub nasz kot jest jeszcze mały lepiej zdecydować się na mniejsze otwory dla większego bezpieczeństwa. Najmniejsza dostępna opcja to 19 mm. Zapewne warto ją rozważyć. Jej widoczność na pewno będzie większa, ale idzie za tym większe bezpieczeństwo.

Warto też zaznaczyć, że sam montaż siatki balkonowej we własnym domu to niezwykle proste zadanie i poradzi sobie z nim nawet osoba bez najmniejszego doświadczenia. 

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42