piątek, 27 maj 2022 16:31

Materac 100x200 cm do łóżka jednoosobowego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Kaszmirowysen.pl Kaszmirowysen.pl pixabay

Wymiar materaca 100x200 cm świadczy o tym, że materac będzie służył dla jednej osoby. Takich rozmiarów materac pozwoli już jednej osobie na komfortowy wypoczynek. Łóżko do takiego materaca jest bez trudu do kupienia w sklepach meblowych. Warto zwrócić uwagę wybierając materac na skalę twardości czy elementy wykończeniowe. W tym krótkim artykule postaramy się przybliżonych i wyjaśnić te pojęcia.

 

Odpowiednia konstrukcja materaca dla dziecka i osoby dorosłej

Zaczynając od podstaw na które warto zwrócić uwagę przy zakupie materaca jest jego konstrukcja. Inny materac poleca się dla dzieci gdzie ich waga jest zdecydowanie niższa niż osoby dorosłej. Dla dzieci często wybierane są materace piankowe, są praktyczne, lekkie i atrakcyjne cenowo. Da osób dorosłych wymagania są większe, dlatego, że pojawiają się pewne schorzenia, wymagana jest większa stabilizacja kręgosłupa. Waga osoby dorosłej potrzebuje mocniejszego podparcia, które jest w stanie zapewnić konstrukcja sprężynowa. Nowej generacji sprężyny posiadają punkty podparcia i strefy komfortu. Szeroki wybór materacy 100x200 cm zobaczysz na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-100x200-cm-do-spania

Skala twardości dostosowana do wagi użytkowników

Przy wyborze odpowiedniego materaca pomocna jest skala twardości oznaczana przez producentów literką H. Wyróżniamy zazwyczaj czterostopniową skalę twardości materacy.

  • H1 to materac miękki zalecany dla osób z wagą do 60kg
  • H2 to materac średnio twardy dla osób w przedziale wagowym 60-100kg
  • H3 to materac twardy da osób z wagą 100-120kg
  • H4 to materac bardzo twardy gdy waga przekracza 120kg

Materace mogą występować w różnej konfiguracji, dla niezdecydowanych można wybrać materac dwustronny gdzie jedna strona materaca będzie średnio twarda a druga np. twarda.

Materac dostosowany do indywidualnych potrzeb

Materace w zależności od wybranej twardości mogą mieć zróżnicowane wykończenie. W modelach miękkich użyta jest pianka visco memory. Pianka visco memory jest plastyczna, pod wpływem ciepła otula i zapamiętuje kształty. W materacach średnio twardych polecić można wykończenie lateksowe. Lateks gwarantuje wysoką jakość snu i sprężystość materaca. Lateks to materiał przewiewny i bardzo trwały. W materacach twardych stosowana jest mata kokosowa i trawa morska. Oba materiały są naturalne i antyalergiczne, wzmacniają materac. Dodatkowo zapach trawy morskiej może działać odprężająco. Bardzo twardy materac w budowie posiada połączenie kokosu i końskiego włosia. Warstwa końskiego włosia gwarantuje jeszcze twardsze podłoże do snu, taki materac zalecany jest przy wysokiej wadze.

Dostępność materacy 100x200 cm

Materace w tym wymiarze z łatwością są dostępne w sklepie internetowym Kaszmirowysen.pl. Firma oferuje szeroki wachlarz produktów o zróżnicowanej konstrukcji i budowie. Można przebierać w konstrukcjach i twardościach materacy. Dla osób dbających o zdrowie i jakość snu warto zapoznać się z ofertą właśnie tego sklepu. W razie potrzeby konsultacji chętnie doradzą i pomogą w podjęciu ważnej decyzji jaką jest zakup nowego materaca.