niedziela, 02 styczeń 2022 15:58

Plafony sufitowe do kuchni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
lampy sufitowe lampy sufitowe

Nie da się ukryć, że to ozdobne lampy wiszące pozwalają osiągnąć niebywały efekt wizualny i wprowadzić do pomieszczenia sporo elegancji.

Okazuje się jednak, że nie są najlepszym rozwiązaniem do kuchni, gdzie liczą się przede wszystkim wygoda i swoboda ruchów. Właśnie dlatego w tym miejscu ozdobne żyrandole mogą być z powodzeniem zastąpione przez praktyczne plafony sufitowe. Takie rozwiązania nie tylko skutecznie rozjaśnią przestrzeń, ale również będą estetycznie się prezentować, a utrzymanie ich w czystości nie będzie dla nikogo wyzwaniem. Poznaj ich najważniejsze zalety i przekonaj się, jak wybrać najlepsze plafony do kuchni.

plafon

plafon

Warto pamiętać, że kuchnia to dość specyficzna przestrzeń. Należy zadbać o jej prawidłowe oświetlenie, ponieważ wykonujemy w niej nierzadko bardzo precyzyjne czynności. Co więcej, wybrane nowoczesne oświetlenie nie może ograniczać naszych ruchów czy stwarzać potencjalnego niebezpieczeństwa w czasie poruszania się. To właśnie plafony sufitowe spełniają wszystkie najważniejsze wymagania, a ich współczesne formy sprawiają, że kuchnie mogą prezentować się naprawdę elegancko.

Plafony sufitowe

Plafony sufitowe

Plafony do kuchni – zalety

Co sprawia, że plafony są coraz chętniej wybierane przez użytkowników? Nie da się ukryć, że tego rodzaju lampy sufitowe doskonale sprawdzają się w kuchni. Wśród ich zalet należy wyróżnić:

 • płaski projekt, który nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni, a więc nie ogranicza swobody ruchów w trakcie gotowania czy sprzątania,
 • dobrą przepuszczalność światła, dzięki której kuchnia jest naprawdę dobrze oświetlona, a w jej kątach nie pojawiają się niepożądane i nieestetyczne cienie,
 • prosty montaż, który nie sprawia dodatkowych trudności.

Plafony w kuchni są nie tylko efektywne i efektowne, ale również wielofunkcyjne. Warto bowiem pamiętać, że ich montaż możliwy jest nie tylko na suficie, ale również nad przestrzeniami roboczymi. Można postawić na nie nad blatem, nad zlewozmywakiem czy kuchenką. Nierzadko zastępują również tradycyjne kinkiety, ponieważ istnieje możliwość umiejscowienia ich na ścianach.

Warto również pamiętać, że nowoczesne plafony sufitowe to nie tylko geometryczne kształty i wykonanie ze szkła. Współcześni producenci oferują naprawdę zróżnicowane formy i wykorzystują nietypowe materiały, które doskonale wpisują się w obecne trendy aranżacyjne.

Jak wybrać plafon do kuchni?

Na pierwszym miejscu musisz postawić bezpieczeństwo - wybieraj wyłącznie te lampy sufitowe, których mechanizm elektryczny jest należycie zabezpieczony przed wilgocią i parą wodną. Następnie zwróć uwagę na jego wielkość. Pamiętaj, że w dużych kuchniach nie warto stawiać na modele o małych rozmiarach - zginą w aranżacji i za słabo rozjaśnią przestrzeń. Jeśli natomiast jesteś właścicielem małego pomieszczenia, unikaj lamp o sporych gabarytach i z dużą ilością zdobień, które je przytłoczą.

Wybierając plafony do kuchni, możesz zdecydować się na ich klasyczne projekty - płaskie i geometryczne. To dobre rozwiązanie, jeśli metraż pomieszczenia jest niewielki. Mimo wszystko bowiem uda się je dobrze rozjaśnić. W ofercie sklepu Artera znajdziesz również rozwiązania oferujące kilka punktów świetlnych zamontowanych na dłuższej belce. Te modele doskonale sprawdzają się w większych kuchniach - dają możliwość ukierunkowania strumienia światła na wybraną przez ciebie przestrzeń, np. blat roboczy.

Kolejnym aspektem, o którym należy pamiętać, jest stylistyka: wykorzystane materiały i kolorystyka lampy do kuchni. Jeśli wybrana przez ciebie aranżacja nawiązuje do surowych form industrialnych, wybieraj raczej plafony ze stali, chromu czy aluminium. Dla miłośników ciepłego stylu skandynawskiego sprawdzą się natomiast modele wykończone w drewnie o jasnej kolorystyce.

Ostatnim punktem, o którym musisz pamiętać, wybierając lampy do kuchni, jest barwa światła. Najlepszym rozwiązaniem jest barwa neutralna, która pozostaje najbardziej zbliżona do światła naturalnego. Dzięki temu każdego ranka możesz cieszyć się dawką energii, która przyda się na cały rozpoczynający się dzień.

lampy nowoczesne

lampy nowoczesne

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37