środa, 13 lipiec 2022 15:01

Płytki włoskie wykorzystywane w industrialnych wnętrzach

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
włoskie płytki włoskie płytki pixabay

Styl industrialny wkroczył do naszych mieszkań i domów dopiero kilka lat temu i od tego czasu zdobywa w bardzo szybkim tempie coraz większą ilość zwolenników, którzy są zachwyceni surowością, funkcjonalnością oraz niesamowicie otwartą przestrzenią.

Za tą modą podążają również najlepsi włoscy producenci ceramiki, którzy w swoich bogatych ofertach mają płytki idealnie komponujące się z tym stylem, pozwalają one wyczarować bardzo ciekawe wnętrza.

Na czym polega industrialny styl aranżacyjny?

Styl industrialny chociaż nie jest jednolity, to ma kilka bardzo charakterystycznych elementów. Są to oczywiście surowe materiały, jak beton, cegła, kamień, żelazo czy drewno, ale drewno wykorzystywane jest raczej w wykończeniu oraz dodatkach. Industrialny styl wyróżnia także otwarta przestrzeń, która wypełniona jest minimalistycznymi formami. W takich aranżacjach nie ma miejsca na zbędne bibeloty, które zbierają kurz. Ze względu na niełatwy charakter danego stylu aranżacyjnego takie wnętrza stworzyć można w większości w kamienicach, czy w wyremontowanych budynkach pofabrycznych, gdzie materiały takie jak beton oraz surowa cegła występują w samej strukturze. Natomiast jeśli chcemy ten styl wprowadzić w nowym mieszkaniu czy w domu, to idealne płytki ceramiczne, które nam pomogą w zadaniu znajdziemy w sklepie Eurołazienki.

Jakie płytki do industrialnych wnętrz?

Styl industrialny wcale nie oznacza zardzewiałych metalowych belek czy starych cegieł, chociaż te właśnie przedmioty z pewnością wprowadzają industrialny wygląd. Wnętrza industrialne charakteryzują się przede wszystkim neutralnymi kolorami, takimi jak biel, szarość i czerń, ale także jaskrawymi kolorami, takimi jak czerwony czy na przykład niebieski. W stylu tym chodzi głównie o prostotę oraz funkcjonalność. Natomiast podstawowym założeniem stylu industrialnego jest to, że wszystko powinno być dobrze widoczne, czyli brak zbędnych dekoracji, mało mebli oraz dużo surowych materiałów, takich jak drewno, beton czy stal. Płytki, które bardzo dobrze odnajdują się w industrialnych wnętrzach to przede wszystkim płytki, które imitują surowy beton, kamień naturalny, a także płytki cegłopodobne. Styl ten ceni proste rozwiązania, ale ciekawym charakterze, dlatego płytki ceramiczne dedykowane do wnętrza o takim właśnie charakterze powinny być proste i zachwycające.

Oferta sklepu Eurołazienki

Jeżeli interesują Was włoskie płytki ceramiczne, dzięki którym Wasze industrialne wnętrza zyskają nieszablonowy charakter, to oferta sklepu Eurołazienki jest idealna. Znajdziecie w niej między innymi piękne płytki ceramiczne, które imitują kamień naturalny, beton czy drewno.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54