środa, 13 lipiec 2022 15:01

Płytki włoskie wykorzystywane w industrialnych wnętrzach

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
włoskie płytki włoskie płytki pixabay

Styl industrialny wkroczył do naszych mieszkań i domów dopiero kilka lat temu i od tego czasu zdobywa w bardzo szybkim tempie coraz większą ilość zwolenników, którzy są zachwyceni surowością, funkcjonalnością oraz niesamowicie otwartą przestrzenią.

Za tą modą podążają również najlepsi włoscy producenci ceramiki, którzy w swoich bogatych ofertach mają płytki idealnie komponujące się z tym stylem, pozwalają one wyczarować bardzo ciekawe wnętrza.

Na czym polega industrialny styl aranżacyjny?

Styl industrialny chociaż nie jest jednolity, to ma kilka bardzo charakterystycznych elementów. Są to oczywiście surowe materiały, jak beton, cegła, kamień, żelazo czy drewno, ale drewno wykorzystywane jest raczej w wykończeniu oraz dodatkach. Industrialny styl wyróżnia także otwarta przestrzeń, która wypełniona jest minimalistycznymi formami. W takich aranżacjach nie ma miejsca na zbędne bibeloty, które zbierają kurz. Ze względu na niełatwy charakter danego stylu aranżacyjnego takie wnętrza stworzyć można w większości w kamienicach, czy w wyremontowanych budynkach pofabrycznych, gdzie materiały takie jak beton oraz surowa cegła występują w samej strukturze. Natomiast jeśli chcemy ten styl wprowadzić w nowym mieszkaniu czy w domu, to idealne płytki ceramiczne, które nam pomogą w zadaniu znajdziemy w sklepie Eurołazienki.

Jakie płytki do industrialnych wnętrz?

Styl industrialny wcale nie oznacza zardzewiałych metalowych belek czy starych cegieł, chociaż te właśnie przedmioty z pewnością wprowadzają industrialny wygląd. Wnętrza industrialne charakteryzują się przede wszystkim neutralnymi kolorami, takimi jak biel, szarość i czerń, ale także jaskrawymi kolorami, takimi jak czerwony czy na przykład niebieski. W stylu tym chodzi głównie o prostotę oraz funkcjonalność. Natomiast podstawowym założeniem stylu industrialnego jest to, że wszystko powinno być dobrze widoczne, czyli brak zbędnych dekoracji, mało mebli oraz dużo surowych materiałów, takich jak drewno, beton czy stal. Płytki, które bardzo dobrze odnajdują się w industrialnych wnętrzach to przede wszystkim płytki, które imitują surowy beton, kamień naturalny, a także płytki cegłopodobne. Styl ten ceni proste rozwiązania, ale ciekawym charakterze, dlatego płytki ceramiczne dedykowane do wnętrza o takim właśnie charakterze powinny być proste i zachwycające.

Oferta sklepu Eurołazienki

Jeżeli interesują Was włoskie płytki ceramiczne, dzięki którym Wasze industrialne wnętrza zyskają nieszablonowy charakter, to oferta sklepu Eurołazienki jest idealna. Znajdziecie w niej między innymi piękne płytki ceramiczne, które imitują kamień naturalny, beton czy drewno.