czwartek, 07 lipiec 2022 12:19

Kompletujemy meble do salonu z szafą i komodą

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
szafki RTV szafki RTV mirat.eu

Ukształtowanie niecodziennej aranżacji w salonie wiąże się zwłaszcza ze wspaniale dostosowanymi meblami w salonie, w których skład powinny wchodzić meblościanki, ławy, szafy i komody.

Tylko jak skompletować wszystkie typy tych mebli aby pasowały do siebie i wyznaczały iście nowoczesną aranżacje? Na to i kilka innych pytań z chęcią odpowiemy w poniższym artykule.

Meblościanki z szafą i komodą

Gotowe zestawy mebli do salonu, jakimi są meblościanki lub gotowe komplety mebli salonowych, posiadają wszystkie niezbędne szczegóły do urządzenia jego wnętrza. W skład zestawów wchodzą najczęściej szafki RTV, szafy, witryny i komody a niekiedy zarówno jedne jak i drugie. W zależności od naszych upodobań możemy wyłonić mniej lub bardziej rozbudowaną opcję zestawu. Producenci dają również ewentualność dokupienia oddzielnie elementów pasujących do kompletu, w tym między innymi komody. Nie zawsze bowiem komoda będzie częścią zestawu. Do dużych salonów bardzo często klienci wybierają meblościanki, a w związku z tym, że te nowoczesne modele są dość minimalistyczne, dodają do nich pomocnicze fragmenty wyposażenia. Kiedyś często dopasowywano do nich szafy lub duże i przeszklone witryny, dziś meblościanki w komplecie z szafą są wprawdzie coraz rzadziej spotykane.

meblościanka z szafa i komodą

meblościanka z szafa i komodą

Obszerny asortyment daje nam jednak sposobność wyboru spośród mebli w różnorodnych zestawieniach i uporządkowania ich ilości do naszych potrzeb. Pamiętajcie natomiast, że najbardziej rzucającym się w oczy rodzajem mebli jest funkcjonalna komoda, która nadzwyczajnie urozmaici każdą meblościankę dodając jej uroku, wypełniając wnętrze oraz gwarantując miejsce do przechowywania. Często jej zastosowanie może uzupełnić odrobinę akcentu w innym stylu, zwłaszcza jeśli jest stworzona z innych materiałów i wyróżniającej się kolorystyce.

Komoda w pokoju jako pojedynczy mebel

Komoda pokojowa to mebel, który znajduje się prawie w każdym domu. Pomimo, że jest to drobny gabarytowo produkt to w tym samym czasie jest niesamowicie przestronna. Jak już wcześniej nadmieniliśmy jest niezastąpioną częścią wyposażenia większości salonów ale jest również mile widziana we wnętrzach sypialni czy pokojach dziecięcych. Sprawuje funkcję dekoracyjną powiększając jednocześnie strefę przechowywania. Nie zapominajcie również o tym, że na komodzie możemy pięknie wyeksponować wszelakie drobne dekoracje, jak bibeloty, wazony czy ramki na zdjęcia.

komoda Maud

komoda Maud

Do klasycznie zaaranżowanych salonów wyposażonych w wspaniałe meble najlepiej sprawdzi się drewniana komoda z szufladami i drzwiczkami, które zagwarantują Ci jednocześnie pojemne wnętrze. Drewno jest na tyle wielozadaniowym materiałem, że doskonale wcieli się w tego typu aranżacje ale w tym samym czasie dostatecznie się wyróżni. Do współczesnych przytulnych wnętrz umeblowanych na styl skandynawskich, dopasuj na przykład drewnianą komodę skandynawską. W połączeniu z drewnianą szafką rtv, znajdującym się w pobliżu pasującym stołem do jadalni, przygotowują niesamowicie przychylne wnętrze. Do nowoczesnych meblościanek najlepiej dopasować komodę glamour lub nowoczesną komodę w wysokim połysku. Aby mogła się wyróżnić warto zdecydować się na inny, bardziej kontrastowy kolor. Na przykład do białych mebli dopasujmy czarną komodę i na odwrót. Ciekawym rozwiązaniem są również meble z przeszklonymi frontami, które pozwalają na ekspozycję zawartości i używanych przedmiotów. Nie są to tanie komody ale wyglądają zjawiskowo. Przeszklone fronty pięknie wyeksponują eleganckie kieliszki lub zastawę stołową w celu dekoracji. Uwagę przykują tym bardziej jeśli ta część komody okaże się podświetlana. Wówczas istnienie komody będzie niesamowicie zauważalne, nawet wieczorową porą. Adekwatny wybór kolorów oświetlenia dodatkowo uatrakcyjni wygląd wnętrza.

Jaki rodzaj komody najlepiej się wyróżnia?

Ze względu na spektakularny akcent jaki wdrażają komody dostosowane do mebli do salonu z szafą i komodą, warto zdecydować się na wyróżniający model. Wśród najbardziej atrakcyjnych modeli są kolorowe komody do salonu, które stają się oryginalną dekoracją salonu, niezależnie od stylu. Ostatnie sezony pokazały, że nie boimy się ekstrawagancji i chętnie decydujemy się na dosadne kolory mebli. Na rynku rządzą przede wszystkim granatowe i bordowe komody w modnym matowym wykonaniu.

kolorowe komoda

kolorowa komoda

Taki rodzaj komód z pewnością będzie się wyróżniał na tle stonowanych i delikatnych mebli do salonu. No chyba, że jesteście zwolennikami jednobarwnych zestawów mebli. Wówczas zapraszamy do zakupu kolekcji Alani producenta PIASKI.

Szafa w komplecie mebli w salonie

Jak już wcześniej wtrąciliśmy, coraz rzadziej spotykane są zestawy mebli do salonu z szafą i komodą. Ze względu na popularność małych mieszkań, raczej wybieramy pomiędzy towarzystwem szafy albo samej komody. Jeśli jednak już zdecydujemy się na wyposażenia salonu w funkcjonalną szafą to jest to najczęściej mniejsza wersja w postaci dwu- lub jednodrzwiowej szafy.

szafy obrotowe

szafy obrotowe

Większe modele z reguły są zarezerwowane do sypialni lub przedpokoju, gdzie swobodnie możemy przechować nasze ubrania. Aranżacja pokoju dziennego w odpowiednie meble do salonu z szafą i komodą, jest szczególnie wymagająca ze względu na wielozadaniowy charakter pomieszczenia. O ile w prywatnej sypialni można sobie pozwolić na odrobinę swobody i delikatnego chaosu, o tyle wygląd salonu musi być dopasowany do perfekcji. Reprezentacyjna i funkcjonalna rola salonu wymaga nienagannego stylu, gdyż to właśnie tutaj przyjmowane będą wszystkie osoby odwiedzające nasz dom.