sobota, 14 styczeń 2023 13:43

Płytki z cegły rozbiórkowej - szyk i trwałość na wiele lat

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Płytki z cegły Płytki z cegły Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każdy, kto obserwuje nowoczesne trendy w wystroju wnętrz różnego typu, wie że dużą popularnością cieszą się obecnie zrewitalizowane ściany ze starej cegły.

Co ciekawe: obecnie wykonuje się także płytki z cegły rozbiórkowej, pochodzącej ze starych budynków, które z powodzeniem można położyć na ścianie nowoczesnego mieszkania. Stara cegła, która często uległa by zniszczeniu, zyskuje w ten sposób nowe życie, a my możemy mieć w naszym domu prawdziwe płytki ścienne, np. z XIX-wiecznej cegły. Płytki takie najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem Internetu - wystarczy tylko dobrze ich poszukać.

Płytki z cegły - warto postawić na to niebanalne rozwiązanie

Jeśli więc nie chcemy sięgać po tanie imitacje cegły, czy też płytki klinkierowe, może trafić na naszą ścianę cegła, pochodząca z rozbiórki starych budynków. Okazuje się bowiem, że z historycznej cegły, pochodzącej np. z końca XIX albo początku XX wieku można wykonać płytki ceglane "z duszą". Płytki z cegły nadadzą dowolnemu wnętrzu unikalny klimat starej kamienicy, ale mogą one też z powodzeniem pojawić się na powierzchni ściany w nowoczesnym lofcie. Najwyższej jakości płytki cegłopodobne, do których wykonania posłużyła stara cegła, znajdziemy w witrynie internetowej: www.e-ceglanafantazja.pl. Płytki ze starej cegły są wykonywane poprzez cięcie cegieł na wąskie kawałki, czyszczone pod ciśnieniem 160 barów, w wyniku czego są oczyszczane z pyłu, a potem suszone w specjalnej suszarni. Warto tutaj podkreślić, że ten materiał ma o wiele lepsze właściwości, niż podobne płytki wykonane obecnie.

Płytki ceglane na Twojej ścianie - stare cegły rozbiórkowe w nowej odsłonie

Marząc o wnętrzu w stylu rustykalnym warto więc postawić na takie płytki wykonane ze starej cegły. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by obok takich płytek znajdował się np. beton architektoniczny, metal, drewno, czy też inny materiał, który ułatwi nam stworzenie wymarzonej aranżacji. Wyżej wymieniona firma pomoże nam także w położeniu takich płytek na ścianie, dzięki czemu nasza fantazja o stylu retro spełni się w rzeczywistości. Warto więc sięgnąć po ten stary materiał, od wieków wykorzystywany w tradycyjnym budownictwie, by wykorzystać go do wystroju mieszkań wykonanych w XXI wieku. Cegła na ścianę, stara biel, elementy stalowe, czy też drewniane - każda płytka ze starego materiału, to element dekoracyjny, który nada niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu. Ceglana ściana sama w sobie, wyłożona płytkami od profesjonalnego producenta płytek, sprawdzi się wszędzie - co do tego nie ma wątpliwości.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54