sobota, 14 styczeń 2023 13:43

Płytki z cegły rozbiórkowej - szyk i trwałość na wiele lat

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Płytki z cegły Płytki z cegły Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każdy, kto obserwuje nowoczesne trendy w wystroju wnętrz różnego typu, wie że dużą popularnością cieszą się obecnie zrewitalizowane ściany ze starej cegły.

Co ciekawe: obecnie wykonuje się także płytki z cegły rozbiórkowej, pochodzącej ze starych budynków, które z powodzeniem można położyć na ścianie nowoczesnego mieszkania. Stara cegła, która często uległa by zniszczeniu, zyskuje w ten sposób nowe życie, a my możemy mieć w naszym domu prawdziwe płytki ścienne, np. z XIX-wiecznej cegły. Płytki takie najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem Internetu - wystarczy tylko dobrze ich poszukać.

Płytki z cegły - warto postawić na to niebanalne rozwiązanie

Jeśli więc nie chcemy sięgać po tanie imitacje cegły, czy też płytki klinkierowe, może trafić na naszą ścianę cegła, pochodząca z rozbiórki starych budynków. Okazuje się bowiem, że z historycznej cegły, pochodzącej np. z końca XIX albo początku XX wieku można wykonać płytki ceglane "z duszą". Płytki z cegły nadadzą dowolnemu wnętrzu unikalny klimat starej kamienicy, ale mogą one też z powodzeniem pojawić się na powierzchni ściany w nowoczesnym lofcie. Najwyższej jakości płytki cegłopodobne, do których wykonania posłużyła stara cegła, znajdziemy w witrynie internetowej: www.e-ceglanafantazja.pl. Płytki ze starej cegły są wykonywane poprzez cięcie cegieł na wąskie kawałki, czyszczone pod ciśnieniem 160 barów, w wyniku czego są oczyszczane z pyłu, a potem suszone w specjalnej suszarni. Warto tutaj podkreślić, że ten materiał ma o wiele lepsze właściwości, niż podobne płytki wykonane obecnie

Zapraszamy do sklepu internetowego https://e-ceglanafantazja.pl/  

Płytki ceglane na Twojej ścianie - stare cegły rozbiórkowe w nowej odsłonie

Marząc o wnętrzu w stylu rustykalnym warto więc postawić na takie płytki wykonane ze starej cegły. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by obok takich płytek znajdował się np. beton architektoniczny, metal, drewno, czy też inny materiał, który ułatwi nam stworzenie wymarzonej aranżacji. Wyżej wymieniona firma pomoże nam także w położeniu takich płytek na ścianie, dzięki czemu nasza fantazja o stylu retro spełni się w rzeczywistości. Warto więc sięgnąć po ten stary materiał, od wieków wykorzystywany w tradycyjnym budownictwie, by wykorzystać go do wystroju mieszkań wykonanych w XXI wieku. Cegła na ścianę, stara biel, elementy stalowe, czy też drewniane - każda płytka ze starego materiału, to element dekoracyjny, który nada niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu. Ceglana ściana sama w sobie, wyłożona płytkami od profesjonalnego producenta płytek, sprawdzi się wszędzie - co do tego nie ma wątpliwości.