sobota, 14 styczeń 2023 13:43

Płytki z cegły rozbiórkowej - szyk i trwałość na wiele lat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Płytki z cegły Płytki z cegły Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każdy, kto obserwuje nowoczesne trendy w wystroju wnętrz różnego typu, wie że dużą popularnością cieszą się obecnie zrewitalizowane ściany ze starej cegły.

Co ciekawe: obecnie wykonuje się także płytki z cegły rozbiórkowej, pochodzącej ze starych budynków, które z powodzeniem można położyć na ścianie nowoczesnego mieszkania. Stara cegła, która często uległa by zniszczeniu, zyskuje w ten sposób nowe życie, a my możemy mieć w naszym domu prawdziwe płytki ścienne, np. z XIX-wiecznej cegły. Płytki takie najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem Internetu - wystarczy tylko dobrze ich poszukać.

Płytki z cegły - warto postawić na to niebanalne rozwiązanie

Jeśli więc nie chcemy sięgać po tanie imitacje cegły, czy też płytki klinkierowe, może trafić na naszą ścianę cegła, pochodząca z rozbiórki starych budynków. Okazuje się bowiem, że z historycznej cegły, pochodzącej np. z końca XIX albo początku XX wieku można wykonać płytki ceglane "z duszą". Płytki z cegły nadadzą dowolnemu wnętrzu unikalny klimat starej kamienicy, ale mogą one też z powodzeniem pojawić się na powierzchni ściany w nowoczesnym lofcie. Najwyższej jakości płytki cegłopodobne, do których wykonania posłużyła stara cegła, znajdziemy w witrynie internetowej: www.e-ceglanafantazja.pl. Płytki ze starej cegły są wykonywane poprzez cięcie cegieł na wąskie kawałki, czyszczone pod ciśnieniem 160 barów, w wyniku czego są oczyszczane z pyłu, a potem suszone w specjalnej suszarni. Warto tutaj podkreślić, że ten materiał ma o wiele lepsze właściwości, niż podobne płytki wykonane obecnie.

Płytki ceglane na Twojej ścianie - stare cegły rozbiórkowe w nowej odsłonie

Marząc o wnętrzu w stylu rustykalnym warto więc postawić na takie płytki wykonane ze starej cegły. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by obok takich płytek znajdował się np. beton architektoniczny, metal, drewno, czy też inny materiał, który ułatwi nam stworzenie wymarzonej aranżacji. Wyżej wymieniona firma pomoże nam także w położeniu takich płytek na ścianie, dzięki czemu nasza fantazja o stylu retro spełni się w rzeczywistości. Warto więc sięgnąć po ten stary materiał, od wieków wykorzystywany w tradycyjnym budownictwie, by wykorzystać go do wystroju mieszkań wykonanych w XXI wieku. Cegła na ścianę, stara biel, elementy stalowe, czy też drewniane - każda płytka ze starego materiału, to element dekoracyjny, który nada niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu. Ceglana ściana sama w sobie, wyłożona płytkami od profesjonalnego producenta płytek, sprawdzi się wszędzie - co do tego nie ma wątpliwości.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42