środa, 23 listopad 2022 11:23

Zmywarki - jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
zmywarki Sferis zmywarki Sferis Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zakup zmywarki jest dobrym pomysłem aby zaoszczędzić czas, ale również zmniejszyć użycie wody i prądu . Jaką zmywarkę wybrać?

 

Zmywarki

Obecnie wiele osób korzysta z pomocy zmywarki podczas sprzątania swojego mieszkania. Mycie naczyń w standardowy sposób bywa uciążliwe, zwłaszcza, gdy jest wielu domowników.

Zamiast cieszyć się czasem wolnym, musimy spędzać niekiedy całe popołudnie na myciu naczyń i sprzątaniu kuchni.

Zamiast tego wystarczy zakupić zmywarkę, która za nas umyje wszystkie naczynia. Co więcej wyparzy je w wysokiej temperaturze, dzięki czemu pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń.

Mniejsze zużycie wody i zużycie prądu?

Według przeprowadzonych badań podczas zmywania tradycyjnego zużywamy około 40-50 litrów wody. Do tego należy doliczyć również zużycie prądu lub gazu, aby tą wodę podgrzać. W przypadku ciepłej wody, jej koszt jest znacznie większy.

Podczas pracy zmywarki, zużywanych jest około 10 litrów. Co więcej zmywarka pobiera jedynie zimną wodę, a następnie ją podgrzewa. Zużycie prądu potrzebne do jej podgrzania jest jednak bardzo małe.

Według analiz zmywarka zużywa około 4x mniej wody niż standardowy sposób mycia naczyń. Obniża również zużycie prądu. Ważne jest jednak, aby używać zmywarki w odpowiedni sposób, czyli na przykład nie włączać jej w momencie, gdy nie jest zapełniona brudnymi naczyniami.

Zmywarka wolnostojąca, czy do zabudowy?

Jaką zmywarkę wybrać? Czy lepsze będą zmywarki wolnostojące, czy te przeznaczone do zabudowy? Oba rodzaje urządzeń mają zarówno wady jak i zalety. Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich potrzeb i preferencji.

Zmywarka wolnostojąca będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy przede wszystkim na mobilności urządzenia. Taki system montażu jest wygodny w obsłudze zmywarki. Łatwiej również samodzielnie usunąć usterkę w momencie popsucia się urządzenia. Nie trzeba demontować całej części zabudowy.

Jeśli natomiast zależy Ci na eleganckim i jednolitym wystroju kuchni, świetnie sprawdzi się zmywarka w zabudowie. Dodatkowo nie musisz przejmować się szczelinami pomiędzy urządzeniem, a meblami. Taki typ montażu jest również wygodny w sprzątaniu.

Jeżeli chcesz zakupić dobre urządzenie, które będzie służyć Ci przez długi czas, sprawdź ofertę zmywarek na stronie https://www.sferis.pl/zmywarki-3348. Znajdziesz tam bogatą ofertę urządzeń, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Inox system mycia sztućców oferuje na przykład system ochrony szkła, mniejsze zużycie wody cykl, system mycia sztućców koszyk oraz kompletów naczyń. Porównaj również programy zmywania wśród dostępnych modeli.