środa, 23 listopad 2022 11:23

Zmywarki - jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zmywarki Sferis zmywarki Sferis Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zakup zmywarki jest dobrym pomysłem aby zaoszczędzić czas, ale również zmniejszyć użycie wody i prądu . Jaką zmywarkę wybrać?

 

Zmywarki

Obecnie wiele osób korzysta z pomocy zmywarki podczas sprzątania swojego mieszkania. Mycie naczyń w standardowy sposób bywa uciążliwe, zwłaszcza, gdy jest wielu domowników.

Zamiast cieszyć się czasem wolnym, musimy spędzać niekiedy całe popołudnie na myciu naczyń i sprzątaniu kuchni.

Zamiast tego wystarczy zakupić zmywarkę, która za nas umyje wszystkie naczynia. Co więcej wyparzy je w wysokiej temperaturze, dzięki czemu pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń.

Mniejsze zużycie wody i zużycie prądu?

Według przeprowadzonych badań podczas zmywania tradycyjnego zużywamy około 40-50 litrów wody. Do tego należy doliczyć również zużycie prądu lub gazu, aby tą wodę podgrzać. W przypadku ciepłej wody, jej koszt jest znacznie większy.

Podczas pracy zmywarki, zużywanych jest około 10 litrów. Co więcej zmywarka pobiera jedynie zimną wodę, a następnie ją podgrzewa. Zużycie prądu potrzebne do jej podgrzania jest jednak bardzo małe.

Według analiz zmywarka zużywa około 4x mniej wody niż standardowy sposób mycia naczyń. Obniża również zużycie prądu. Ważne jest jednak, aby używać zmywarki w odpowiedni sposób, czyli na przykład nie włączać jej w momencie, gdy nie jest zapełniona brudnymi naczyniami.

Zmywarka wolnostojąca, czy do zabudowy?

Jaką zmywarkę wybrać? Czy lepsze będą zmywarki wolnostojące, czy te przeznaczone do zabudowy? Oba rodzaje urządzeń mają zarówno wady jak i zalety. Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich potrzeb i preferencji.

Zmywarka wolnostojąca będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy przede wszystkim na mobilności urządzenia. Taki system montażu jest wygodny w obsłudze zmywarki. Łatwiej również samodzielnie usunąć usterkę w momencie popsucia się urządzenia. Nie trzeba demontować całej części zabudowy.

Jeśli natomiast zależy Ci na eleganckim i jednolitym wystroju kuchni, świetnie sprawdzi się zmywarka w zabudowie. Dodatkowo nie musisz przejmować się szczelinami pomiędzy urządzeniem, a meblami. Taki typ montażu jest również wygodny w sprzątaniu.

Jeżeli chcesz zakupić dobre urządzenie, które będzie służyć Ci przez długi czas, sprawdź ofertę zmywarek na stronie https://www.sferis.pl/zmywarki-3348. Znajdziesz tam bogatą ofertę urządzeń, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Inox system mycia sztućców oferuje na przykład system ochrony szkła, mniejsze zużycie wody cykl, system mycia sztućców koszyk oraz kompletów naczyń. Porównaj również programy zmywania wśród dostępnych modeli.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42