poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50

Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 ATL marketing ATL marketing fot: pixabay

Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

ATL marketing, czyli jak budować markę w mediach

ATL marketing to ogólnokrajowe, a nawet globalne kampanie reklamowe wyświetlane odbiorcom bez względu na grupy demograficzne. Są to nieukierunkowane, ogólne kampanie, które mają budować świadomość marki i promować wartości firmy.

Dla przedsiębiorców ATL marketing z https://commplace.pl/blog/atl-marketing-czyli-dokladnie-co/ jest dobrym sposobem na zyskanie rozpoznawalności, jednak ma on pewne wady. O ile zwiększa widoczność firmy na rynku i uświadamia potencjalnym konsumentom istnienie produktu/usługi, o tyle zmierzenie dokładnego wpływu kampanii i zwrotu z inwestycji jest praktycznie niemożliwe.

Zalety masowych kampanii reklamowych

Dzięki mediom społecznościowym ATL marketing zyskał na skuteczności. Prowadzenie kampanii reklamowych jest znacznie łatwiejsze, a dotarcie do dużej grupy odbiorców nie sprawia żadnych problemów niezależnie od planu na budowanie marki. Przykładem jest choćby astroturfing z https://commplace.pl/blog/astroturfing-czy-jest-wart-ryzyka/, który polega na sprawianiu wrażenia, że dany produkt jest poszukiwany przez określoną grupę konsumentów/dana opinia ma duże poparcie społeczne itp. Taka strategia marketingowa, pomimo skuteczności, uważana jest za nieetyczną.

W przeciwieństwie do astroturfingu charakter ATL marketingu jest dobrze odbierany, a wykorzystywane w nim materiały audiowizualne ułatwiają nawiązanie kontaktu z konsumentami. To dobry sposób, aby zdefiniować tożsamość marki, przekazując klientom informacje na jej temat za pośrednictwem tradycyjnych mediów i mediów społecznościowych. Jest to rodzaj strategii marketingowej, która jest podstawą budowania marki firmy.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54