środa, 15 czerwiec 2022 16:12

Butelki filtrujące - wybierz taką, która podkreśli Twój styl!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
butelki filtrujące butelki filtrujące adobestock

Butelki filtrujące - idealne na wycieczkę, uczelnię, do pracy i szkoły. Dzięki nim możesz zaoszczędzić na zakupie wody butelkowanej i zmniejszyć ilość odpadów z plastiku. Butelka z filtrem to same korzyści!

 

Butelki filtrujące to kolejny krok w stronę życia bardziej w stylu eko. Segregowanie odpadów, ograniczenie spożywania mięsa czy rezygnacja z plastikowych słomek to nawyki, które coraz częściej stają się naszą codziennością. Świadomość ekologiczna konsumentów rośnie a wraz z nią pojawiają się nowe, ekologiczne rozwiązania. Dlaczego nie zastąpić sterty plastikowych butelek po wodzie mineralnej jedną butelką filtrującą wielokrotnego użytku?

Butelki filtrujące - dla osób, którym środowisko nie jest obojętne!

Woda mineralna i źródlana sprzedawana jest często w tzw. butelkach PET. PET jest tworzywem znanym od 1941 roku - to nic innego jak politereftalan etylenu. Tworzywo głównie wykorzystywane jest w przemyśle spożywczym. Produkuje się z niego butelki, pojemniki czy folie. Opakowania z PET są lekkie, tanie i praktyczne, jednak nie są obojętne dla środowiska naturalnego.

Dla przykładu, według “Environmental Science and Pollution Research", woda przechowywana w butelkach z plastiku PET zawiera czynniki chemiczne, które mogą zaburzać prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych komórek mających kontakt z cieczą. Z kolei zdaniem badaczy z Uniwersytetu w Heidelbergu z opakowań PET do wody może przedostawać się trójtlenek antymonu, który według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest substancją toksyczną i niebezpieczną dla zdrowia ludzkiego.

Butelka filtrująca wielorazowego użytku pozwala ograniczyć ilość odpadów z tego tworzywa. Jest lekka, poręczna i wygodna, a dzięki niej dostęp do smacznej wody możemy mieć niemal w dowolnym miejscu. Stanowi jednocześnie świetne rozwiązanie na siłownię, do pracy, na uczelnię, czy też dla dziecka do szkoły.

Jaką butelkę filtrującą wybrać?

Kupując butelkę filtrującą warto wybrać produkt znanej i sprawdzonej marki od doświadczonego producenta. Wówczas możemy mieć pewność, że jest ona bezpieczna dla naszego zdrowia (co jest wówczas potwierdzone systematycznymi badaniami i uzyskanymi certyfikatami) i że nie będzie problemu z dostępnością wymiennych filtrów.

Co więcej, szeroki wybór sprawia, że butelkę można dobrać idealnie do swoich potrzeb – nie tylko według gustu, ale także pojemności. Dostępne są butelki o pojemności 0,3 litra – idealna dla najmłodszych, 0,5 litra, które świetnie sprawdzają się w pracy, i największe - 0,7 litra, które przydają się podczas wysiłku fizycznego, np. na siłowni czy w dalszej podróży. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych m.in. w kolorze flamingowym, jeansowym, bursztynowym czy cytrynowym! Szeroki wybór butelek z filtrem znajdziesz na https://dafi.pl/butelki-filtrujace.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44