środa, 15 czerwiec 2022 16:12

Butelki filtrujące - wybierz taką, która podkreśli Twój styl!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
butelki filtrujące butelki filtrujące adobestock

Butelki filtrujące - idealne na wycieczkę, uczelnię, do pracy i szkoły. Dzięki nim możesz zaoszczędzić na zakupie wody butelkowanej i zmniejszyć ilość odpadów z plastiku. Butelka z filtrem to same korzyści!

 

Butelki filtrujące to kolejny krok w stronę życia bardziej w stylu eko. Segregowanie odpadów, ograniczenie spożywania mięsa czy rezygnacja z plastikowych słomek to nawyki, które coraz częściej stają się naszą codziennością. Świadomość ekologiczna konsumentów rośnie a wraz z nią pojawiają się nowe, ekologiczne rozwiązania. Dlaczego nie zastąpić sterty plastikowych butelek po wodzie mineralnej jedną butelką filtrującą wielokrotnego użytku?

Butelki filtrujące - dla osób, którym środowisko nie jest obojętne!

Woda mineralna i źródlana sprzedawana jest często w tzw. butelkach PET. PET jest tworzywem znanym od 1941 roku - to nic innego jak politereftalan etylenu. Tworzywo głównie wykorzystywane jest w przemyśle spożywczym. Produkuje się z niego butelki, pojemniki czy folie. Opakowania z PET są lekkie, tanie i praktyczne, jednak nie są obojętne dla środowiska naturalnego.

Dla przykładu, według “Environmental Science and Pollution Research", woda przechowywana w butelkach z plastiku PET zawiera czynniki chemiczne, które mogą zaburzać prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych komórek mających kontakt z cieczą. Z kolei zdaniem badaczy z Uniwersytetu w Heidelbergu z opakowań PET do wody może przedostawać się trójtlenek antymonu, który według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest substancją toksyczną i niebezpieczną dla zdrowia ludzkiego.

Butelka filtrująca wielorazowego użytku pozwala ograniczyć ilość odpadów z tego tworzywa. Jest lekka, poręczna i wygodna, a dzięki niej dostęp do smacznej wody możemy mieć niemal w dowolnym miejscu. Stanowi jednocześnie świetne rozwiązanie na siłownię, do pracy, na uczelnię, czy też dla dziecka do szkoły.

Jaką butelkę filtrującą wybrać?

Kupując butelkę filtrującą warto wybrać produkt znanej i sprawdzonej marki od doświadczonego producenta. Wówczas możemy mieć pewność, że jest ona bezpieczna dla naszego zdrowia (co jest wówczas potwierdzone systematycznymi badaniami i uzyskanymi certyfikatami) i że nie będzie problemu z dostępnością wymiennych filtrów.

Co więcej, szeroki wybór sprawia, że butelkę można dobrać idealnie do swoich potrzeb – nie tylko według gustu, ale także pojemności. Dostępne są butelki o pojemności 0,3 litra – idealna dla najmłodszych, 0,5 litra, które świetnie sprawdzają się w pracy, i największe - 0,7 litra, które przydają się podczas wysiłku fizycznego, np. na siłowni czy w dalszej podróży. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych m.in. w kolorze flamingowym, jeansowym, bursztynowym czy cytrynowym! Szeroki wybór butelek z filtrem znajdziesz na https://dafi.pl/butelki-filtrujace.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42