środa, 15 czerwiec 2022 16:12

Butelki filtrujące - wybierz taką, która podkreśli Twój styl!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
butelki filtrujące butelki filtrujące adobestock

Butelki filtrujące - idealne na wycieczkę, uczelnię, do pracy i szkoły. Dzięki nim możesz zaoszczędzić na zakupie wody butelkowanej i zmniejszyć ilość odpadów z plastiku. Butelka z filtrem to same korzyści!

 

Butelki filtrujące to kolejny krok w stronę życia bardziej w stylu eko. Segregowanie odpadów, ograniczenie spożywania mięsa czy rezygnacja z plastikowych słomek to nawyki, które coraz częściej stają się naszą codziennością. Świadomość ekologiczna konsumentów rośnie a wraz z nią pojawiają się nowe, ekologiczne rozwiązania. Dlaczego nie zastąpić sterty plastikowych butelek po wodzie mineralnej jedną butelką filtrującą wielokrotnego użytku?

Butelki filtrujące - dla osób, którym środowisko nie jest obojętne!

Woda mineralna i źródlana sprzedawana jest często w tzw. butelkach PET. PET jest tworzywem znanym od 1941 roku - to nic innego jak politereftalan etylenu. Tworzywo głównie wykorzystywane jest w przemyśle spożywczym. Produkuje się z niego butelki, pojemniki czy folie. Opakowania z PET są lekkie, tanie i praktyczne, jednak nie są obojętne dla środowiska naturalnego.

Dla przykładu, według “Environmental Science and Pollution Research", woda przechowywana w butelkach z plastiku PET zawiera czynniki chemiczne, które mogą zaburzać prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych komórek mających kontakt z cieczą. Z kolei zdaniem badaczy z Uniwersytetu w Heidelbergu z opakowań PET do wody może przedostawać się trójtlenek antymonu, który według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest substancją toksyczną i niebezpieczną dla zdrowia ludzkiego.

Butelka filtrująca wielorazowego użytku pozwala ograniczyć ilość odpadów z tego tworzywa. Jest lekka, poręczna i wygodna, a dzięki niej dostęp do smacznej wody możemy mieć niemal w dowolnym miejscu. Stanowi jednocześnie świetne rozwiązanie na siłownię, do pracy, na uczelnię, czy też dla dziecka do szkoły.

Jaką butelkę filtrującą wybrać?

Kupując butelkę filtrującą warto wybrać produkt znanej i sprawdzonej marki od doświadczonego producenta. Wówczas możemy mieć pewność, że jest ona bezpieczna dla naszego zdrowia (co jest wówczas potwierdzone systematycznymi badaniami i uzyskanymi certyfikatami) i że nie będzie problemu z dostępnością wymiennych filtrów.

Co więcej, szeroki wybór sprawia, że butelkę można dobrać idealnie do swoich potrzeb – nie tylko według gustu, ale także pojemności. Dostępne są butelki o pojemności 0,3 litra – idealna dla najmłodszych, 0,5 litra, które świetnie sprawdzają się w pracy, i największe - 0,7 litra, które przydają się podczas wysiłku fizycznego, np. na siłowni czy w dalszej podróży. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych m.in. w kolorze flamingowym, jeansowym, bursztynowym czy cytrynowym! Szeroki wybór butelek z filtrem znajdziesz na https://dafi.pl/butelki-filtrujace.