środa, 15 czerwiec 2022 17:52

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Telematyka zarządzanie flotą program Telematyka zarządzanie flotą program pixabay

Prowadzenie biznesu przewozowego wymaga dużej odpowiedzialności i pracowitości. Czasem ciężko jest dopilnować wszystkiego mając dopiętą każdą sprawę na ostatni guzik.

Bardzo pomocnym systemem, który potrafi niesamowicie ułatwić prowadzenie firmy jest telematyka. Zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna – tym właśnie są systemy telematyczne. Jak dokładnie działają?

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny do maksymalizacji zysku

Telematyka potrafi przede wszystkim poprawić sytuację ekonomiczną firmy, ale również poprawić bezpieczeństwo floty i wygodę pracowników. Do najpopularniejszych rozwiązań systemów na zapewnienie tych cech należy:

  • Monitoring spalania paliwa kierowców pojazdów ciężarowych; aplikacja odczytuje średnie wartości spalania na różnorodnych odcinkach trasy kierowców przez co umożliwia kierownikom ocenę jazdy kierowców. Z reguły gdy dowiadują się o takich kontrolach przestają szarżować i jadą zgodnie z ustaleniami firmy poprawiając jej ekonomię
  • Bezpieczeństwo floty zapewnia obecność lokalizatora w pojeździe, który uratował już nie jedną ciężarówkę z rąk złodziei. Jest to bardzo niechlubna praktyka jednak dalej w dzisiejszych czasach samochody ciężarowe są kradzione. Lokalizator jest często jedynym sposobem na odzyskanie ciężarówki i bezpieczny jej powrót do domu
  • Wygoda pracowników czyli kierowców najczęściej opiera się o automatyczne odczytywanie danych z tachografu. Napsuł on już wiele krzywdy dużej ilości kierowców, którzy mówią, że bardziej jest ich wrogiem niż pomocnikiem. Dokładając do tego różne przepisy panujące w różnych krajach o pomyłkę naprawdę nie trudno.

Podsumowanie

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna to strzał w dziesiątkę dla każdej firmy przewozowej. Jeżeli kierownik chce usprawnić działanie swojej marki na różnych płaszczyznach to nie ma lepszego rozwiązania niż zainwestowanie w nowoczesny system telematyki.