środa, 15 czerwiec 2022 17:52

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Telematyka zarządzanie flotą program Telematyka zarządzanie flotą program pixabay

Prowadzenie biznesu przewozowego wymaga dużej odpowiedzialności i pracowitości. Czasem ciężko jest dopilnować wszystkiego mając dopiętą każdą sprawę na ostatni guzik.

Bardzo pomocnym systemem, który potrafi niesamowicie ułatwić prowadzenie firmy jest telematyka. Zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna – tym właśnie są systemy telematyczne. Jak dokładnie działają?

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny do maksymalizacji zysku

Telematyka potrafi przede wszystkim poprawić sytuację ekonomiczną firmy, ale również poprawić bezpieczeństwo floty i wygodę pracowników. Do najpopularniejszych rozwiązań systemów na zapewnienie tych cech należy:

 • Monitoring spalania paliwa kierowców pojazdów ciężarowych; aplikacja odczytuje średnie wartości spalania na różnorodnych odcinkach trasy kierowców przez co umożliwia kierownikom ocenę jazdy kierowców. Z reguły gdy dowiadują się o takich kontrolach przestają szarżować i jadą zgodnie z ustaleniami firmy poprawiając jej ekonomię
 • Bezpieczeństwo floty zapewnia obecność lokalizatora w pojeździe, który uratował już nie jedną ciężarówkę z rąk złodziei. Jest to bardzo niechlubna praktyka jednak dalej w dzisiejszych czasach samochody ciężarowe są kradzione. Lokalizator jest często jedynym sposobem na odzyskanie ciężarówki i bezpieczny jej powrót do domu
 • Wygoda pracowników czyli kierowców najczęściej opiera się o automatyczne odczytywanie danych z tachografu. Napsuł on już wiele krzywdy dużej ilości kierowców, którzy mówią, że bardziej jest ich wrogiem niż pomocnikiem. Dokładając do tego różne przepisy panujące w różnych krajach o pomyłkę naprawdę nie trudno.

Podsumowanie

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna to strzał w dziesiątkę dla każdej firmy przewozowej. Jeżeli kierownik chce usprawnić działanie swojej marki na różnych płaszczyznach to nie ma lepszego rozwiązania niż zainwestowanie w nowoczesny system telematyki.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54