środa, 15 czerwiec 2022 17:52

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Telematyka zarządzanie flotą program Telematyka zarządzanie flotą program pixabay

Prowadzenie biznesu przewozowego wymaga dużej odpowiedzialności i pracowitości. Czasem ciężko jest dopilnować wszystkiego mając dopiętą każdą sprawę na ostatni guzik.

Bardzo pomocnym systemem, który potrafi niesamowicie ułatwić prowadzenie firmy jest telematyka. Zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna – tym właśnie są systemy telematyczne. Jak dokładnie działają?

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny do maksymalizacji zysku

Telematyka potrafi przede wszystkim poprawić sytuację ekonomiczną firmy, ale również poprawić bezpieczeństwo floty i wygodę pracowników. Do najpopularniejszych rozwiązań systemów na zapewnienie tych cech należy:

 • Monitoring spalania paliwa kierowców pojazdów ciężarowych; aplikacja odczytuje średnie wartości spalania na różnorodnych odcinkach trasy kierowców przez co umożliwia kierownikom ocenę jazdy kierowców. Z reguły gdy dowiadują się o takich kontrolach przestają szarżować i jadą zgodnie z ustaleniami firmy poprawiając jej ekonomię
 • Bezpieczeństwo floty zapewnia obecność lokalizatora w pojeździe, który uratował już nie jedną ciężarówkę z rąk złodziei. Jest to bardzo niechlubna praktyka jednak dalej w dzisiejszych czasach samochody ciężarowe są kradzione. Lokalizator jest często jedynym sposobem na odzyskanie ciężarówki i bezpieczny jej powrót do domu
 • Wygoda pracowników czyli kierowców najczęściej opiera się o automatyczne odczytywanie danych z tachografu. Napsuł on już wiele krzywdy dużej ilości kierowców, którzy mówią, że bardziej jest ich wrogiem niż pomocnikiem. Dokładając do tego różne przepisy panujące w różnych krajach o pomyłkę naprawdę nie trudno.

Podsumowanie

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna to strzał w dziesiątkę dla każdej firmy przewozowej. Jeżeli kierownik chce usprawnić działanie swojej marki na różnych płaszczyznach to nie ma lepszego rozwiązania niż zainwestowanie w nowoczesny system telematyki.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42