środa, 15 czerwiec 2022 17:52

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Telematyka zarządzanie flotą program Telematyka zarządzanie flotą program pixabay

Prowadzenie biznesu przewozowego wymaga dużej odpowiedzialności i pracowitości. Czasem ciężko jest dopilnować wszystkiego mając dopiętą każdą sprawę na ostatni guzik.

Bardzo pomocnym systemem, który potrafi niesamowicie ułatwić prowadzenie firmy jest telematyka. Zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna – tym właśnie są systemy telematyczne. Jak dokładnie działają?

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny do maksymalizacji zysku

Telematyka potrafi przede wszystkim poprawić sytuację ekonomiczną firmy, ale również poprawić bezpieczeństwo floty i wygodę pracowników. Do najpopularniejszych rozwiązań systemów na zapewnienie tych cech należy:

 • Monitoring spalania paliwa kierowców pojazdów ciężarowych; aplikacja odczytuje średnie wartości spalania na różnorodnych odcinkach trasy kierowców przez co umożliwia kierownikom ocenę jazdy kierowców. Z reguły gdy dowiadują się o takich kontrolach przestają szarżować i jadą zgodnie z ustaleniami firmy poprawiając jej ekonomię
 • Bezpieczeństwo floty zapewnia obecność lokalizatora w pojeździe, który uratował już nie jedną ciężarówkę z rąk złodziei. Jest to bardzo niechlubna praktyka jednak dalej w dzisiejszych czasach samochody ciężarowe są kradzione. Lokalizator jest często jedynym sposobem na odzyskanie ciężarówki i bezpieczny jej powrót do domu
 • Wygoda pracowników czyli kierowców najczęściej opiera się o automatyczne odczytywanie danych z tachografu. Napsuł on już wiele krzywdy dużej ilości kierowców, którzy mówią, że bardziej jest ich wrogiem niż pomocnikiem. Dokładając do tego różne przepisy panujące w różnych krajach o pomyłkę naprawdę nie trudno.

Podsumowanie

Telematyka – zarządzanie flotą, program logistyczny czy nawet aplikacja mobilna to strzał w dziesiątkę dla każdej firmy przewozowej. Jeżeli kierownik chce usprawnić działanie swojej marki na różnych płaszczyznach to nie ma lepszego rozwiązania niż zainwestowanie w nowoczesny system telematyki.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44