sobota, 11 marzec 2023 12:51

Do czego służy taśma uszczelniająca?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Taśma uszczelniająca Taśma uszczelniająca mat.prasowe

Taśma uszczelniająca to produkt, który stosuje się podczas wykonywania hydroizolacji. Używając jej razem z wysokiej jakości folią w płynie, można profesjonalnie zabezpieczyć podłoże przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. W poniższym artykule przedstawiamy więcej informacji o jej właściwościach i zastosowaniu, dzięki czemu każdy będzie w stanie zatroszczyć się o wieloletnią eksploatację domu.

 

Właściwości taśm uszczelniających

Taśma uszczelniająca ma różne zastosowania w zależności od rodzaju materiału ścian oraz warunków przeprowadzania prac. Można użyć ich do uszczelniania rynien, połączeń, a także powierzchni w okolicy płytek ceramicznych. Co więcej, mają właściwości odpornościowe, dlatego często stosuje się je również poza budynkiem. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto kierować się jego wodoszczelnością, elastycznością oraz wytrzymałością. To właśnie te cechy gwarantują wykonanie trwałych i solidnych uszczelnień. Taśmy można wykorzystać nie tylko do izolacji pomieszczeń, ale również przy uszczelnianiu powierzchni w okolicach stolarki otworowej tj. drzwi i okna balkonowe czy obróbek blacharskich.

Hydroizolacja – dlaczego warto ją wykonać?

Podłoża wykonane z płytek ceramicznych nie są w pełni wodoodporne. Woda i wilgoć mogą przedostać się do spoin i spowodować poważne szkody, w tym np. powstawanie wykwitów i spękań, uszkodzenia materiałów konstrukcyjnych, a w najcięższych przypadkach nawet zalanie sąsiadujących pomieszczeń – mówi Agata Kowalska, Dyrektor Produktu marki JURGA. – Dlatego pierwszym etapem prac, jeszcze przed ułożeniem płytek, powinno być dokładne zaimpregnowanie podłoża poprzez wykonanie hydroizolacji. Właściwa ochrona domu przed wodą i zawilgoceniem zagwarantuje bezpieczeństwo, zarówno samego budynku, jak i domowników.

W jakich miejscach trzeba użyć taśmy uszczelniającej?

Do izolacji powierzchni, które są szczególnie narażone na zawilgocenie oraz powstawanie pęknięć i rys nie wystarczy użycie samej masy hydroizolacyjnej. Aby zapewnić im odpowiednią ochronę przed wilgocią, należy wykorzystać również taśmy uszczelniające, mankiety oraz narożniki. To one gwarantują szczelność wodoodpornej powłoki w miejscach wystawionych na stałe lub czasowe działanie wody. Wymienione produkty najbardziej przydają przy krawędziach podłóg i ścian oraz w narożnikach i wokół dylatacji. Prace najlepiej przeprowadzać za pomocą elastycznych wyrobów poliestrowych, które są powleczone termoplastycznym elastomerem. Ich ogromnym atutem jest to, że mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach budynku np. łazience, kuchni i pralni, jak i podczas prac izolacyjnych na tarasie czy balkonie.

Aby prawidłowo zabezpieczyć dom, należy poświęcić szczególną uwagę wszystkim powierzchniom, które są narażone na zawilgocenie. Dzięki użyciu taśmy uszczelniającej można wykonać hydroizolację w miejscach na zewnątrz budynku, wystawionym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Pozwoli ona ochronić balkon i taras przed działaniem wody i innych czynników zewnętrznych. Odpowiednia izolacja jest niezbędna również wewnątrz domu do uszczelnienia pomieszczeń tj. łazienka czy kuchnia. Dokładnie wykonane prace zaowocują powstaniem trwałej, nieprzepuszczalnej powłoki, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o stan budynku i bezpieczeństwo domowników.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54