sobota, 11 marzec 2023 12:51

Do czego służy taśma uszczelniająca?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Taśma uszczelniająca Taśma uszczelniająca mat.prasowe

Taśma uszczelniająca to produkt, który stosuje się podczas wykonywania hydroizolacji. Używając jej razem z wysokiej jakości folią w płynie, można profesjonalnie zabezpieczyć podłoże przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. W poniższym artykule przedstawiamy więcej informacji o jej właściwościach i zastosowaniu, dzięki czemu każdy będzie w stanie zatroszczyć się o wieloletnią eksploatację domu.

 

Właściwości taśm uszczelniających

Taśma uszczelniająca ma różne zastosowania w zależności od rodzaju materiału ścian oraz warunków przeprowadzania prac. Można użyć ich do uszczelniania rynien, połączeń, a także powierzchni w okolicy płytek ceramicznych. Co więcej, mają właściwości odpornościowe, dlatego często stosuje się je również poza budynkiem. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto kierować się jego wodoszczelnością, elastycznością oraz wytrzymałością. To właśnie te cechy gwarantują wykonanie trwałych i solidnych uszczelnień. Taśmy można wykorzystać nie tylko do izolacji pomieszczeń, ale również przy uszczelnianiu powierzchni w okolicach stolarki otworowej tj. drzwi i okna balkonowe czy obróbek blacharskich.

Hydroizolacja – dlaczego warto ją wykonać?

Podłoża wykonane z płytek ceramicznych nie są w pełni wodoodporne. Woda i wilgoć mogą przedostać się do spoin i spowodować poważne szkody, w tym np. powstawanie wykwitów i spękań, uszkodzenia materiałów konstrukcyjnych, a w najcięższych przypadkach nawet zalanie sąsiadujących pomieszczeń – mówi Agata Kowalska, Dyrektor Produktu marki JURGA. – Dlatego pierwszym etapem prac, jeszcze przed ułożeniem płytek, powinno być dokładne zaimpregnowanie podłoża poprzez wykonanie hydroizolacji. Właściwa ochrona domu przed wodą i zawilgoceniem zagwarantuje bezpieczeństwo, zarówno samego budynku, jak i domowników.

W jakich miejscach trzeba użyć taśmy uszczelniającej?

Do izolacji powierzchni, które są szczególnie narażone na zawilgocenie oraz powstawanie pęknięć i rys nie wystarczy użycie samej masy hydroizolacyjnej. Aby zapewnić im odpowiednią ochronę przed wilgocią, należy wykorzystać również taśmy uszczelniające, mankiety oraz narożniki. To one gwarantują szczelność wodoodpornej powłoki w miejscach wystawionych na stałe lub czasowe działanie wody. Wymienione produkty najbardziej przydają przy krawędziach podłóg i ścian oraz w narożnikach i wokół dylatacji. Prace najlepiej przeprowadzać za pomocą elastycznych wyrobów poliestrowych, które są powleczone termoplastycznym elastomerem. Ich ogromnym atutem jest to, że mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach budynku np. łazience, kuchni i pralni, jak i podczas prac izolacyjnych na tarasie czy balkonie.

Aby prawidłowo zabezpieczyć dom, należy poświęcić szczególną uwagę wszystkim powierzchniom, które są narażone na zawilgocenie. Dzięki użyciu taśmy uszczelniającej można wykonać hydroizolację w miejscach na zewnątrz budynku, wystawionym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Pozwoli ona ochronić balkon i taras przed działaniem wody i innych czynników zewnętrznych. Odpowiednia izolacja jest niezbędna również wewnątrz domu do uszczelnienia pomieszczeń tj. łazienka czy kuchnia. Dokładnie wykonane prace zaowocują powstaniem trwałej, nieprzepuszczalnej powłoki, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o stan budynku i bezpieczeństwo domowników.

 • Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?
  Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak oszczędzać na swoich zakupach w sklepie internetowym Media Markt? Cóż, istnieje kilka sposobów, ale jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych jest wykorzystanie kodów rabatowych. W tym artykule omówimy dokładnie, jak możesz wykorzystać kody rabatowe, aby zaoszczędzić na swoich zakupach online w sklepie Media Markt.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 18:31
 • Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?
  Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?

  Styl wnętrza jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na atmosferę i charakter pomieszczenia. Wykorzystanie swojego ulubionego stylu podczas aranżacji wnętrz może pomóc nam w stworzeniu miejsca, które będzie oryginalne i w którym będziemy czuć się komfortowo. 

  Written on czwartek, 30 marzec 2023 13:04
 • Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?
  Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?

  Kupowanie prezentów dla dzieci może być trudne, szczególnie gdy nie jesteśmy rodzicami i nie wiemy, co lubią najmłodsi. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na najlepsze prezenty dla dzieci, które z pewnością sprawią im radość i zapewnią długie godziny zabawy.

  Written on środa, 29 marzec 2023 18:21
 • Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?
  Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?

  Balkon pełen kwiatów, ozdobiony eleganckimi meblami tarasowymi, to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko wygląda doskonale, ale też spełnia funkcje praktyczne. Pomaga w organizowaniu przyjęć, w samotnym spędzaniu czasu na łonie natury albo w spokojnej rozmowie z osobą bliską. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia balkonu stają się zawsze płytki, które będą dobrze odpowiadać jego potrzebom. Jakim zatem i jakiego rodzaju płytki wybrać?

  Written on wtorek, 28 marzec 2023 12:44
 • Materac miękki z pianką visco memory
  Materac miękki z pianką visco memory

  Kupując materac chcemy aby był wygodny i trwały. Materace obecnie są dostępne na różnorodnych konstrukcjach sprężynowych, piankowych czy lateksowych. Dobór konstrukcji materaca to połowa sukcesu. Drugą bardzo istotną kwestią jest twardość materaca czyli jak będzie wykończony i jakie da ostateczne odczucia.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?
  Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

  Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42
 • Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?
  Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?

  Lekarz endokrynolog to aktualnie coraz częściej odwiedzany przez Polaków specjalista. Niestety nadal duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty leczenia endokrynologicznego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:37