czwartek, 23 luty 2023 13:47

Elastyczny i funkcjonalny system ERP

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
system ERP system ERP Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

System ERP służy do wsparcia w osiąganiu założonych celów biznesowych. Chodzi tu m.in. o zwiększenie przychodów, minimalizację kosztów działalności. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby system ERP dobierać zgodnie z indywidualnymi potrzebami firmy.

 

Jaki system ERP wybrać?

Wielu przedsiębiorców stawia sobie pytanie odnośnie tego, jaki system ERP wybrać? Z góry można odpowiedzieć, że nie ma idealnej propozycji dla każdego miejsca.

Warto jednak zapamiętać to, że ERP (enterprise resource planning) nigdy nie może zostać wybrany pochopnie. Tym bardziej że jest to inwestycja na wiele lat. Tym bardziej że wdrożenie systemu ERP odpowiedzialne jest również za efektywność pracy całego przedsiębiorstwa. Na pewno należy zwrócić uwagę na funkcjonalności, jakie są dostępne oraz technologię, jaka została użyta.

Jeżeli mowa jest o technologiach to ważne są takie aspekty jak:

 • systemy chmurowe obliczeniowe,
 • AI (sztuczna inteligencja),
 • Business Intelligence,
 • uczenie maszynowe.

Wybór systemu ERP - co jest ważne?

Systemy ERP oferowane są praktycznie dla każdego przedsiębiorstwa. Bez względu na branżę. Wdrożenia systemu ERP muszą dokonać odpowiednie ekipy. To wybór odpowiedniego systemu ERP może sprawić ogromny problem.

Do wyboru są różne moduły systemu ERP, które trzeba dokładnie przeanalizować.

Przeglądając ofertę systemów ERP, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

 • charakterystyka branży i własnej firmy - na pewno potrzebne będzie przeanalizowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wskazanie mocnych i słabych stron. Dzięki temu będzie można wyznaczyć najważniejsze priorytety, jakie doprowadzą m.in. do lepszego zarządzania procesami produkcyjnymi.
 • uzasadnienie projektu - niejedna firma specjalizująca się w tej tematyce, będzie chciała doprowadzić do bezpłatnej prezentacji systemu ERP. Dzięki temu, że przedsiębiorca będzie wiedział, na czym mu tak naprawdę zależy, będzie w stanie lepiej komunikować się z przedstawicielami poszczególnych firm.

Elastyczny system ERP

Każdy przedsiębiorca musi być świadom tego, że każde ERP musi być elastyczne. Co to dokładnie oznacza? Fakt, że z czasem potrzeby biznesowe danej firmy będą się rozrastać. To, że będzie dochodzić do takich rzeczy nie może oznaczać tego, iż za każdym razem będzie trzeba doprowadzać do zmiany systemu. Do takich rzeczy nie może dochodzić.

Każdy system ERP musi być w stanie dorównać kroku przedsiębiorstwu, któremu podlega. Na szczęście na rynku nie brakuje takich ofert, które są w stanie zintegrować się z różnorodnymi aplikacjami oraz urządzeniami.

 • Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?
  Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak oszczędzać na swoich zakupach w sklepie internetowym Media Markt? Cóż, istnieje kilka sposobów, ale jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych jest wykorzystanie kodów rabatowych. W tym artykule omówimy dokładnie, jak możesz wykorzystać kody rabatowe, aby zaoszczędzić na swoich zakupach online w sklepie Media Markt.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 18:31
 • Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?
  Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?

  Styl wnętrza jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na atmosferę i charakter pomieszczenia. Wykorzystanie swojego ulubionego stylu podczas aranżacji wnętrz może pomóc nam w stworzeniu miejsca, które będzie oryginalne i w którym będziemy czuć się komfortowo. 

  Written on czwartek, 30 marzec 2023 13:04
 • Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?
  Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?

  Kupowanie prezentów dla dzieci może być trudne, szczególnie gdy nie jesteśmy rodzicami i nie wiemy, co lubią najmłodsi. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na najlepsze prezenty dla dzieci, które z pewnością sprawią im radość i zapewnią długie godziny zabawy.

  Written on środa, 29 marzec 2023 18:21
 • Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?
  Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?

  Balkon pełen kwiatów, ozdobiony eleganckimi meblami tarasowymi, to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko wygląda doskonale, ale też spełnia funkcje praktyczne. Pomaga w organizowaniu przyjęć, w samotnym spędzaniu czasu na łonie natury albo w spokojnej rozmowie z osobą bliską. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia balkonu stają się zawsze płytki, które będą dobrze odpowiadać jego potrzebom. Jakim zatem i jakiego rodzaju płytki wybrać?

  Written on wtorek, 28 marzec 2023 12:44
 • Materac miękki z pianką visco memory
  Materac miękki z pianką visco memory

  Kupując materac chcemy aby był wygodny i trwały. Materace obecnie są dostępne na różnorodnych konstrukcjach sprężynowych, piankowych czy lateksowych. Dobór konstrukcji materaca to połowa sukcesu. Drugą bardzo istotną kwestią jest twardość materaca czyli jak będzie wykończony i jakie da ostateczne odczucia.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?
  Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

  Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42
 • Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?
  Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?

  Lekarz endokrynolog to aktualnie coraz częściej odwiedzany przez Polaków specjalista. Niestety nadal duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty leczenia endokrynologicznego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:37