wtorek, 16 sierpień 2022 06:56

Gdzie warto pracować w Niemczech?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Niemcy właściwie od zawsze były dla Polaków jednym z głównych kierunków emigracji zarobkowej. Chodzi tu zarówno o emigrację stałą, jak również dłuższe lub krótsze wyjazdy zarobkowe, czy sezonowe prace w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Mimo tego, że polski rynek pracy oferuje dziś o wiele lepsze perspektywy oraz płace niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak dla wielu osób praca w Niemczech wciąż jest bardzo atrakcyjna. Jeśli jesteśmy zdecydowani na pracę u naszego zachodniego sąsiada, to trzeba zastanowić się jaka branża będzie dla nas najlepsza. Ważne jest tutaj także to do jakiego typu pracy mamy kwalifikacje, zdolności, czy po prostu predyspozycje.

Jednym z polecanych zawodów, w których warto pracować w Niemczech, jest na pewno opiekunka osób starszych. Dlaczego? Ma na to wpływ kilka czynników, które szczegółowiej opiszemy poniżej. Po pierwsze, zarobki i koszty utrzymania na miejsce. Jeśli chodzi o pensje, to dobre agencje opiekunek osób starszych, np. Veritas Opieka, oferują płace w okolicach 1700 euro netto za miesiąc. Do tego zawód ten wiąże się praktycznie z brakiem kosztów utrzymania, bowiem opiekunka seniora ma zapewniony darmowy wikt i opierunek, których koszt ponosi niemiecki senior lub jego rodzina. Dodatkowo Veritas Opieka zapewnia darmowy transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do kraju. Niewiele innych zawodów oferuje tak dobre warunki, gdzie właściwie prawie 100% pensji może być zaoszczędzone i nie trzeba go wydawać na bieżące utrzymanie na miejscu.

Kolejna sprawa to dosyć niskie wymagania co do możliwości rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Nie ma tu żadnych barier formalnych związanych z wykształceniem, czy innymi kwalifikacjami. Oczywiście trzeba spełnić pewne wymogi, ale nie są to sprawy nie do przeskoczenia. Chodzi oczywiście o znajomość języka niemieckiego, który powinien pozwalać na swobodną komunikację z seniorem i jego rodziną. Druga kwestia, to doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale zaliczyć można tu także opiekę nad członkami własnej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami. Przydatne są oczywiście także inne pospolite umiejętności, jak np. gotowanie, sprzątanie, czy zadbanie o ogród. Jak więc widać, nie ma tu nic co mogłoby na stałe blokować wejście do tego zawodu.

Więcej informacji o pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Praca opieka Niemcy.

 • Jak tabletki na stres pomagają zmniejszyć napięcie i niepokój.
  Jak tabletki na stres pomagają zmniejszyć napięcie i niepokój.

  W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie stres i niepokój stały się codziennością, coraz więcej osób szuka skutecznych sposobów na radzenie sobie z tymi wyzwaniami.

  Written on piątek, 01 grudzień 2023 10:09
 • Co jest lepsze na lato: pościel bawełniana, satynowa, czy lniana?
  Co jest lepsze na lato: pościel bawełniana, satynowa, czy lniana?

  Gdy nadchodzi lato, nachodzi nas naturalna chęć, aby coś zmienić. Dotyczy to ubioru, dodatków, które wybieramy, ale także pościeli, w której śpimy. Gdy temperatury rosną, nie po drodze nam z pluszowymi kocami i miękką flanelą. Szukamy lżejszej powłoki dla naszej kołdry i poduszki. Jaką pościel latem najlepiej jest więc wybierać?

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 18:15
 • W jakie kosmetyki do włosów zaopatrzyć się, jeśli chcemy, aby nasza fryzura i zarost wyglądały lepiej?
  W jakie kosmetyki do włosów zaopatrzyć się, jeśli chcemy, aby nasza fryzura i zarost wyglądały lepiej?

  Gdy po serii nieudanych zabiegów pielęgnacyjnych na włosach dochodzimy do wniosku, że potrzebne są nam kosmetyki do włosów z prawdziwego zdarzenia, nachodzą nas natychmiast pytania: jak ich szukać i co konkretnie kupić? Które kosmetyki do włosów sprawią, że nasze włosy i broda będą się poddawały stylizacji nieco łatwiej oraz które sprawią, że kosmyki nabiorą blasku i objętości? Poniżej postaram się podsunąć Wam kilka niezawodnych pomysłów na to, jak wyposażyć kompletną półkę dedykowaną włosom w swojej łazience!

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 18:07
 • Zalety optymalizacji interfejsu użytkownika i oprogramowania we flagowych telefonach
  Zalety optymalizacji interfejsu użytkownika i oprogramowania we flagowych telefonach

  Jeśli chodzi o flagowe smartfony, nie chodzi tylko o imponujący sprzęt i najnowocześniejsze funkcje. Interfejs użytkownika i optymalizacja oprogramowania są równie istotne w kształtowaniu ogólnego doświadczenia. W tym artykule zagłębimy się w świat przyjaznych dla użytkownika interfejsów i ulepszeń oprogramowania, które sprawiają, że korzystanie z flagowych urządzeń staje się przyjemnością. Od intuicyjnych gestów po terminowe aktualizacje, smartfony te są zaprojektowane tak, aby nadać priorytet i poprawić wrażenia użytkownika.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50
 • Wybierz dla siebie najlepszy rodzaj kurtki damskiej zimowej
  Wybierz dla siebie najlepszy rodzaj kurtki damskiej zimowej

  Ciepłe okrycie wierzchnie jest niezbędne podczas zimowych dni, bo bez niego chłód staje się niezwykle uciążliwy. Nie powinno się kierować wyłącznie najnowszymi trendami modowymi, bo zdecydowanie ważniejszy staje się dobór niewłaściwego rozmiaru, dopasowanie do figury i preferowanego stylu. Wyróżnia się wiele rodzajów kurtek zimowych damskich, mogą być one pikowane, krótkie, długie, puchowe. Dla niektórych idealna będzie bombka, inni wybiorą budrysówkę, parkę lub pilotkę. Na cieplejsze dni sprawdzi się nawet ocieplana ramoneska skórzana, przyozdobiona kożuszkiem, który zapewnia dodatkową izolację.

  Written on poniedziałek, 13 listopad 2023 16:44
 • Jak oczyścić swoją energię?
  Jak oczyścić swoją energię?

  W dzisiejszych czasach pozbycie się negatywnych myśli jest naprawdę bardzo trudne, szczególnie gdy zewsząd każdego dnia atakuje nas ogrom niezbyt pozytywnych informacji. Czy w takim świecie można skutecznie oczyścić swoją energię? Jak najbardziej tak. Choć metod jest całkiem sporo, to jednak warto pamiętać o tym, że często kluczem do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie są odpromienniki.

  Written on środa, 08 listopad 2023 08:57
 • Bramy szybkiego otwierania — wszystko, co musisz wiedzieć!
  Bramy szybkiego otwierania — wszystko, co musisz wiedzieć!

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest, że niektóre bramy otwierają się z taką prędkością, że zanim zdążysz mrugnąć okiem, już są w pełni otwarte? To właśnie bramy szybkiego otwierania — innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w różnych sektorach przemysłu. Ich kluczowe znaczenie wynika z wielu zalet, które przekładają się na efektywność i bezpieczeństwo pracy.

  Written on wtorek, 31 październik 2023 16:39