wtorek, 16 sierpień 2022 06:56

Gdzie warto pracować w Niemczech?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Niemcy właściwie od zawsze były dla Polaków jednym z głównych kierunków emigracji zarobkowej. Chodzi tu zarówno o emigrację stałą, jak również dłuższe lub krótsze wyjazdy zarobkowe, czy sezonowe prace w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Mimo tego, że polski rynek pracy oferuje dziś o wiele lepsze perspektywy oraz płace niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak dla wielu osób praca w Niemczech wciąż jest bardzo atrakcyjna. Jeśli jesteśmy zdecydowani na pracę u naszego zachodniego sąsiada, to trzeba zastanowić się jaka branża będzie dla nas najlepsza. Ważne jest tutaj także to do jakiego typu pracy mamy kwalifikacje, zdolności, czy po prostu predyspozycje.

Jednym z polecanych zawodów, w których warto pracować w Niemczech, jest na pewno opiekunka osób starszych. Dlaczego? Ma na to wpływ kilka czynników, które szczegółowiej opiszemy poniżej. Po pierwsze, zarobki i koszty utrzymania na miejsce. Jeśli chodzi o pensje, to dobre agencje opiekunek osób starszych, np. Veritas Opieka, oferują płace w okolicach 1700 euro netto za miesiąc. Do tego zawód ten wiąże się praktycznie z brakiem kosztów utrzymania, bowiem opiekunka seniora ma zapewniony darmowy wikt i opierunek, których koszt ponosi niemiecki senior lub jego rodzina. Dodatkowo Veritas Opieka zapewnia darmowy transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do kraju. Niewiele innych zawodów oferuje tak dobre warunki, gdzie właściwie prawie 100% pensji może być zaoszczędzone i nie trzeba go wydawać na bieżące utrzymanie na miejscu.

Kolejna sprawa to dosyć niskie wymagania co do możliwości rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Nie ma tu żadnych barier formalnych związanych z wykształceniem, czy innymi kwalifikacjami. Oczywiście trzeba spełnić pewne wymogi, ale nie są to sprawy nie do przeskoczenia. Chodzi oczywiście o znajomość języka niemieckiego, który powinien pozwalać na swobodną komunikację z seniorem i jego rodziną. Druga kwestia, to doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale zaliczyć można tu także opiekę nad członkami własnej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami. Przydatne są oczywiście także inne pospolite umiejętności, jak np. gotowanie, sprzątanie, czy zadbanie o ogród. Jak więc widać, nie ma tu nic co mogłoby na stałe blokować wejście do tego zawodu.

Więcej informacji o pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Praca opieka Niemcy.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44