wtorek, 16 sierpień 2022 06:56

Gdzie warto pracować w Niemczech?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Niemcy właściwie od zawsze były dla Polaków jednym z głównych kierunków emigracji zarobkowej. Chodzi tu zarówno o emigrację stałą, jak również dłuższe lub krótsze wyjazdy zarobkowe, czy sezonowe prace w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Mimo tego, że polski rynek pracy oferuje dziś o wiele lepsze perspektywy oraz płace niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak dla wielu osób praca w Niemczech wciąż jest bardzo atrakcyjna. Jeśli jesteśmy zdecydowani na pracę u naszego zachodniego sąsiada, to trzeba zastanowić się jaka branża będzie dla nas najlepsza. Ważne jest tutaj także to do jakiego typu pracy mamy kwalifikacje, zdolności, czy po prostu predyspozycje.

Jednym z polecanych zawodów, w których warto pracować w Niemczech, jest na pewno opiekunka osób starszych. Dlaczego? Ma na to wpływ kilka czynników, które szczegółowiej opiszemy poniżej. Po pierwsze, zarobki i koszty utrzymania na miejsce. Jeśli chodzi o pensje, to dobre agencje opiekunek osób starszych, np. Veritas Opieka, oferują płace w okolicach 1700 euro netto za miesiąc. Do tego zawód ten wiąże się praktycznie z brakiem kosztów utrzymania, bowiem opiekunka seniora ma zapewniony darmowy wikt i opierunek, których koszt ponosi niemiecki senior lub jego rodzina. Dodatkowo Veritas Opieka zapewnia darmowy transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do kraju. Niewiele innych zawodów oferuje tak dobre warunki, gdzie właściwie prawie 100% pensji może być zaoszczędzone i nie trzeba go wydawać na bieżące utrzymanie na miejscu.

Kolejna sprawa to dosyć niskie wymagania co do możliwości rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Nie ma tu żadnych barier formalnych związanych z wykształceniem, czy innymi kwalifikacjami. Oczywiście trzeba spełnić pewne wymogi, ale nie są to sprawy nie do przeskoczenia. Chodzi oczywiście o znajomość języka niemieckiego, który powinien pozwalać na swobodną komunikację z seniorem i jego rodziną. Druga kwestia, to doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale zaliczyć można tu także opiekę nad członkami własnej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami. Przydatne są oczywiście także inne pospolite umiejętności, jak np. gotowanie, sprzątanie, czy zadbanie o ogród. Jak więc widać, nie ma tu nic co mogłoby na stałe blokować wejście do tego zawodu.

Więcej informacji o pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Praca opieka Niemcy.

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37