wtorek, 16 sierpień 2022 06:56

Gdzie warto pracować w Niemczech?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Niemcy właściwie od zawsze były dla Polaków jednym z głównych kierunków emigracji zarobkowej. Chodzi tu zarówno o emigrację stałą, jak również dłuższe lub krótsze wyjazdy zarobkowe, czy sezonowe prace w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Mimo tego, że polski rynek pracy oferuje dziś o wiele lepsze perspektywy oraz płace niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak dla wielu osób praca w Niemczech wciąż jest bardzo atrakcyjna. Jeśli jesteśmy zdecydowani na pracę u naszego zachodniego sąsiada, to trzeba zastanowić się jaka branża będzie dla nas najlepsza. Ważne jest tutaj także to do jakiego typu pracy mamy kwalifikacje, zdolności, czy po prostu predyspozycje.

Jednym z polecanych zawodów, w których warto pracować w Niemczech, jest na pewno opiekunka osób starszych. Dlaczego? Ma na to wpływ kilka czynników, które szczegółowiej opiszemy poniżej. Po pierwsze, zarobki i koszty utrzymania na miejsce. Jeśli chodzi o pensje, to dobre agencje opiekunek osób starszych, np. Veritas Opieka, oferują płace w okolicach 1700 euro netto za miesiąc. Do tego zawód ten wiąże się praktycznie z brakiem kosztów utrzymania, bowiem opiekunka seniora ma zapewniony darmowy wikt i opierunek, których koszt ponosi niemiecki senior lub jego rodzina. Dodatkowo Veritas Opieka zapewnia darmowy transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do kraju. Niewiele innych zawodów oferuje tak dobre warunki, gdzie właściwie prawie 100% pensji może być zaoszczędzone i nie trzeba go wydawać na bieżące utrzymanie na miejscu.

Kolejna sprawa to dosyć niskie wymagania co do możliwości rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Nie ma tu żadnych barier formalnych związanych z wykształceniem, czy innymi kwalifikacjami. Oczywiście trzeba spełnić pewne wymogi, ale nie są to sprawy nie do przeskoczenia. Chodzi oczywiście o znajomość języka niemieckiego, który powinien pozwalać na swobodną komunikację z seniorem i jego rodziną. Druga kwestia, to doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale zaliczyć można tu także opiekę nad członkami własnej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami. Przydatne są oczywiście także inne pospolite umiejętności, jak np. gotowanie, sprzątanie, czy zadbanie o ogród. Jak więc widać, nie ma tu nic co mogłoby na stałe blokować wejście do tego zawodu.

Więcej informacji o pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Praca opieka Niemcy.

 • Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście
  Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście

  Lato coraz bliżej, a ty wciąż zastanawiasz się, jak urozmaicić dziecku wakacje? Rodzinne wyjazdy to zaledwie część okresu wakacyjnego, w pozostałym czasie większość dzieci zostaje w domu. Starsze mogą bez problemu zająć się sobą, ale młodsze pociechy wymagają uwagi i opieki. Jeśli dodasz do tego moc atrakcji, z pewnością na długo zapamiętają te wakacje. To dlatego półkolonie w mieście cieszą się tak dużą popularnością. Na czym polegają? Sprawdź!

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39