wtorek, 16 sierpień 2022 06:56

Gdzie warto pracować w Niemczech?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Niemcy właściwie od zawsze były dla Polaków jednym z głównych kierunków emigracji zarobkowej. Chodzi tu zarówno o emigrację stałą, jak również dłuższe lub krótsze wyjazdy zarobkowe, czy sezonowe prace w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Mimo tego, że polski rynek pracy oferuje dziś o wiele lepsze perspektywy oraz płace niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak dla wielu osób praca w Niemczech wciąż jest bardzo atrakcyjna. Jeśli jesteśmy zdecydowani na pracę u naszego zachodniego sąsiada, to trzeba zastanowić się jaka branża będzie dla nas najlepsza. Ważne jest tutaj także to do jakiego typu pracy mamy kwalifikacje, zdolności, czy po prostu predyspozycje.

Jednym z polecanych zawodów, w których warto pracować w Niemczech, jest na pewno opiekunka osób starszych. Dlaczego? Ma na to wpływ kilka czynników, które szczegółowiej opiszemy poniżej. Po pierwsze, zarobki i koszty utrzymania na miejsce. Jeśli chodzi o pensje, to dobre agencje opiekunek osób starszych, np. Veritas Opieka, oferują płace w okolicach 1700 euro netto za miesiąc. Do tego zawód ten wiąże się praktycznie z brakiem kosztów utrzymania, bowiem opiekunka seniora ma zapewniony darmowy wikt i opierunek, których koszt ponosi niemiecki senior lub jego rodzina. Dodatkowo Veritas Opieka zapewnia darmowy transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do kraju. Niewiele innych zawodów oferuje tak dobre warunki, gdzie właściwie prawie 100% pensji może być zaoszczędzone i nie trzeba go wydawać na bieżące utrzymanie na miejscu.

Kolejna sprawa to dosyć niskie wymagania co do możliwości rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Nie ma tu żadnych barier formalnych związanych z wykształceniem, czy innymi kwalifikacjami. Oczywiście trzeba spełnić pewne wymogi, ale nie są to sprawy nie do przeskoczenia. Chodzi oczywiście o znajomość języka niemieckiego, który powinien pozwalać na swobodną komunikację z seniorem i jego rodziną. Druga kwestia, to doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale zaliczyć można tu także opiekę nad członkami własnej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami. Przydatne są oczywiście także inne pospolite umiejętności, jak np. gotowanie, sprzątanie, czy zadbanie o ogród. Jak więc widać, nie ma tu nic co mogłoby na stałe blokować wejście do tego zawodu.

Więcej informacji o pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Praca opieka Niemcy.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42