sobota, 01 październik 2022 09:55

Najlepsze piłki dla psa

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
zabawki dla psa zabawki dla psa Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każdy, kto jest szczęśliwym właścicielem psa doskonale wie, że nic go tak nie cieszy, jak zabawy z piłką w roli głównej. Piłka dla psa to mała zabawka, która zapewnia bardzo dużo radości.

Sprawdza się piłka tenisowa, spiralna piłka zapachowa, piłka z kolcami, czy z rączką. Na jesienne zabawy, kiedy szybko zapada zmrok, idealne są świecące piłki. Zabawa z piłką i niekończące się aportowanie to świetna rozrywka zarówno dla małych psów, jak i tych większych. Czasami miłość do tej rozrywki jest tak wielka, że jedyną opcją jest wyrzutnia piłek. Piłka jest też świetną zabawką dla psa na czas naszej nieobecności w domu. W szczególności, kiedy wychodzimy do pracy i zwierzak przez wiele godzin siedzi sam. Jaką piłkę zatem wybrać, aby spodobała się naszemu psu?

Wykorzystaj naturalne zachowania psa do codziennej zabawy 

Czworonogi uwielbiają tropić, wąchać i bawić się na dworze. Warto te naturalne zachowania wykorzystać do codziennej zabawy. Idealne zarówno dla małych, dużych psów, jak i średnich psów, będą zabawy z piłką. Można ją aportować, gryźć, a nawet żuć. Możliwości tej małej i niedrogiej zabawki są praktycznie nieograniczone. Ta prosta zabawa sprawdzi się na spacerze i podczas codziennych, rutynowych interakcji ze zwierzakiem. Na stronie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/zabawki-dla-psa/pilki-dla-psa/ znajdziemy szeroki wybór piłek, które pokochają nasze czworonogi. Miękkie, twarde, do gryzienia i do aportowania.

Poznaj rodzaje piłek dla psa 

Wybierając piłkę dla naszego psa musimy uwzględnić kilka aspektów. Pierwszy z nich to trwałość produktu. Piłka dla naszego pupila musi być wytrzymała. Jeśli zwierzak rozdrobni ją na małe kawałki, to nici z zabawy. Z drugiej strony piłka nie powinna być zbytnio twarda, tak aby nie skrzywdziła psa. Idealna będzie zabawka, która da zębom pewien opór i wymasuje psie dziąsła. Jeśli piłka ma służyć jako gryzak, powinna być wykonana z dobrej i wytrzymałej gumy. Jeśli zabawka ma służyć głównie do aportowania, to podczas zakupów skupmy się na tym, aby z łatwością dawała się wprowadzić w ruch. Z kolei dla zwolenników długich, jesiennych spacerów, kiedy szybko robi się ciemno, idealne będą piłeczki świecące lub piłeczki z piszczałką ukrytą w ich wnętrzu. Wybierając zabawkę warto kierować się tym, co nasze zwierzę naprawdę lubi. Jeśli są to kąpiele, to powinniśmy zakupić piłkę wodoodporną. Kiedy my plażujemy, opalamy swoje ciało i odpoczywamy nasz zwierzak również spędza miło czas. Połączenie miłości do wody i zabawy polegającej na aportowaniu, to rozwiązanie idealne.