Magazyny samoobsługowe – alternatywa dla dużych magazynów?
O magazynach samoobsługowych bardzo często mówi się jako o alternatywie dla dużych hal magazynowych. Warto jednak pamiętać o tym, że w praktyce wynajem jednych i drugich powierzchni to dwie zupełnie odrębne usługi. Nie są adresowane do tych samych odbiorców. Ogromne magazyny są wynajmowane przez wielkie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność zakrojoną na bardzo szeroką skalę. W tym przypadku umowy są zawierane zwykle minimum na rok – w rachubę wchodzi tu wynajem długoterminowy. Z magazynami samoobsługowymi wygląda to inaczej. Odznaczają się niedużą powierzchnią – od 1-2 m kw., więc i grupa docelowa jest tu zupełnie inna.
Wynajem magazynu samoobsługowego – najważniejsze zasady
Jest kilka istotnych kwestii, o jakich powinni pamiętać klienci planujący wynająć samoobsługowy magazyn. Wrocław oraz inne duże miasta to lokalizacje w Polsce, gdzie obecnie świadczona jest omawiana usługa. Decydując się na skorzystanie z niej, warto porównać dostępne na rynku oferty pod kątem cen oraz zawartości. Trzeba przede wszystkim zastanowić się, jakiej wielkości magazyn będzie w konkretnej sytuacji odpowiedni. Na potrzeby klientów indywidualnych na ogół w zupełności wystarczające okazują się najmniejsze boksy. Należy też brać poprawkę na minimalny okres najmu, który w Kangu Self Storage wynosi 14 dni. Zawarcie umowy jest równoznaczne z akceptacją warunków najmu, co oznacza m.in. zakaz przechowywania w magazynach pewnych rzeczy, np. żywych organizmów czy materiałów wybuchowych.
Wynajem magazynu samoobsługowego – formalności
Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego nie są skomplikowane. Wystarczy po prostu zgłosić się do firmy świadczącej tego rodzaju usługę. Jeśli wybrana powierzchnia jest dostępna, zawarta zostaje umowa.